Doğum sonrası rapor alanlar,lütfen cevap yazın

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve laledan tarafından 20 Ekim 2010 başlatılmıştır.

20 Ekim 2010
    Konu Sahibi : laledan
  1. laledan

laledan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar ben çalışan bir bayan olarak doğum iznimi bitirmiş durumdayım,10 günlük rapor aldım,aynı hekimden bir on gün daha alabileceğimi biliyorum ama bu on günü 5-5 olarak almak istiyorum,hafta sonlarını çıkarınca diğer ayın 15 ine kadar geliyor,zaten ücretsiz izin almak istiyorum sonrasında.Sizce 5-5 alabilir miyim bir sorun yaşar mıyım?

2. 20 Ekim 2010
  3. esradeniz

esradeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    alabilirsin tabii ki
    kimsenin bi şey diyeceğini zannetmiyorum.
    zaten söyleseler de söyledikleriyle kalırlar. sadece sen işe başladıktan sonra kafanın rahat olması için yazıyorum. 657'de rapor üstüne rapor olayına pek iyi gözle bakılmaz derler. iki rapor arasına yıllık izin mazeret izni vb. gibi bir şeyler sıkıştırsan. ben öyle yapmıştım. 10 gün almıştım. araya bi hafta yıllık izin sonra 10 gün daha
    yapabiliyosan böyle yapmaya çalış. çünkü işe başladıktan sonra tekrar hatırlatılması önüne getirilmesi muhtemel bi konu. tecrübeyle sabit
    sağlıklı günler...

Son düzenleme: 20 Ekim 2010
  4. 20 Ekim 2010
  5. laledan

laledan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Esradeniz cevap için teşk.Ben öğretmenim yıllık izin zaten yok yani tatiller olduğu için gerek de yok.Amacım birinci dönemi kapatmak buna göre peş peşe rapor almak zorunda kalacağım,ardından da ücretsiz izin.Umarım bi sorun yaşamam.Hoş bikaç günlük okula başlamam daha kötü bence hem öğrenciler için hem okul idaresi için,yarım yamalak işler olacak.

6. 20 Ekim 2010
  7. ozzee

ozzee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    hocam şöyle alırsın;okula başlayıp sevk alacaksın..yoksa normal rapor üstüne rapor olmaz..heyet üstüne heyet olur..göreve başlayıp alabilrsin..başından geçmiş biri olarak yazıyorum..

8. 21 Ekim 2010
  9. sevdes

sevdes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    heyet raporu uzerıne tekrar heyet oluyor mu acaba ,heyet raporunun bıtmesıne kala tekrar gıdıp mı alınıyor

10. 21 Ekim 2010
  11. laledan

laledan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ozzee ben 20 günlük rapor bittikten sonra tekrar 20 gün almak için okula başlanılması gerektiğini biliyordum,yani rapor kaç günlük olursa olsun yeni bir rapor için göreve başlamak mı lazım?Peki nasıl olacak bir iki günlüğüne okul idaresi sorun çıkarmaz mı,iki gün başla sonra yokum,yani ders düzenini bozar bu uygulama.Siz böyle bişey yaşadınız mı?

12. 21 Ekim 2010
  13. ozzee

ozzee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108

14. 22 Ekim 2010
  15. nilly

nilly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim dogum ıznım 19 mayısta bıttı. 20 mayısta 10 gunluk hastalık raporu aldım. okula hıc gıtmedım. hazıran basında da 1 aylık heyet raporu aldım. yıne okula gıtmedım. müdürüm herhangı bır yazısma yaptıysa bılmıyorum ama. hatta bu sırada sunu da ogrendım.ben heyet raporunu mersınden alacaktım. dogum ıznımde ıznımı gecırecegım yer evımı(kocaeli) gösterdıgım ıcın direk mersınden alamıyormusum. onun ıcın araya o hastalık raporunu alıp onu gecırecegım yerı mersındekı adresı verdım, böylelıkle heyet raporunu baska bı sehırde almam problem yaratmadı. sımdıde ucretsız ızındeyım bu dönem hıc gıtmıcem. araya yaz tatılı gırdıgı ıcın ucretsız ızın alamazsın dıyenler olmustu. yaşayınca öğrenıyor ınsan...

16. 23 Ekim 2010
  17. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    valla rapor üzerine rapor olmaz denilmiş ama ben aldım.ne işe başladım ne bir sorun çıktı. 10günlük raporum vardı bitmesine 1 gün kala tekrar 10 günlük daha aldım hiç okula gitmeden.oluyor yani.

18. 23 Ekim 2010
  19. laledan

laledan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    nilly ben de heyet raporu için uğraştım ama çok zormuş veremiyorlarmış.
    specialx,ben 10 günden sonra 5 gün sonra tekrar 5 gün alacağım,demekki bu da olabilir.