Doğum sonrası saç dökülmesi yardımmmm

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve facundia tarafından 12 Ocak 2009 başlatılmıştır.

12 Ocak 2009
    Konu Sahibi : facundia
  1. facundia

facundia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benzeer bir konu aradım bulamadım, varsa tekrar açtıysam kusura bakmayın artık hihoyyyt...
    Bilmiyorum sizde aynı dertten muzdarip misiniz ama korkunç saçım dökülüyor arkadaşlar..Banyo yapmaktan korkar oldum artık. Saçımı bir banyoda tarıyorum sonra topluyorum bir sonraki banyoya kadar..Böyle sorunu olan arkadaşlar ne yaptınız ne tavisye edersiniz doktorumuz pek yardımcı olmadı maalesef :çok üzgünüm:

2. 12 Ocak 2009
  3. heves..ela

heves..ela Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ela su an 6 bır haftalık ve benım sacım ay dokulmeye basladı canım..fecı sekılde hemdee..senın gıbı banyo yapmaktan korkuyordum..evın heryerı benım sacım oluyordu..bır suru sey denedım bakımlar sac maskelerı aktarların yolunu asındırdım..ama malesef olmadı...hamıleyken hormonlarımız degısıyorya..dogum yaptıktan sonrada degısıyormus yanı vucut eskı halıne donmeye calsııyormus o yusden saclar hızlıs ekılde dokulurmus ve caresı yok..kel kalıcam sanmıstımm..en sonunda hıc yapmadıgımı yaptım sacımı kısacık kestırdım [hala toplanmıyor saclarım o kadar kısa yanıı..bıraz dokulme azaldı en azından ben banyoda saatler gecırmıyorum...ycok uzatım uzgunum ama caresını bulamadım canımmmmm...normalmıss..dokulenler sonra yerıne cıkıyormuss.

4. 12 Ocak 2009
  5. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    Canım çok normal.. Hamilelik boyunca aldığımız vitaminlerden hormon dengemizden dolayı saçlarımız pek dökülmüyor. Doğumdan sonra da vücut eski düzenine döndüğü için zamanında dökülmesi gerekenler dökülüyor. Benim de dökülme ne kelime akardı resmen doğumdan somra ama geçici bir durum merak etme..

6. 12 Ocak 2009
  7. zinedila

zinedila Çok şükür bin şükür ❤❤❤❤ ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1.566
    Ödül Puanları:
    163
    benimde cnm aynen banyodan banyoya tarıyorum acayip dökülüo saçlarım geçicidir herhalde bende korkuyorum kel kalıcam diye...

8. 12 Ocak 2009
  9. ghaneli

ghaneli ^AhmetBarışCanan^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benimde kızlar yaa banyoda tarıyorum varya resmen akıyo saçım
    valla ben hiç bişey denemedim saçımı kestirdim ama çok kısa değil oda fayda etmedi bıraktım kendi haline ama hergün yataktan halılardan oğlumun üstünden saç topluyorum uff artık bitse bu zulüm

10. 12 Ocak 2009
  11. liva1017

liva1017 Guest

bende çareyi kestirmektebuldum evin heryerinde saç toplamaktan bıkmıştım birde eşim erkek kuaförü onun kıyafetleri falan zaten yetiyor çözümü kestirmekte buldum 1 parça faydası oldu.

12. 12 Ocak 2009
  13. elmas..bll

elmas..bll Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende aynı dertten muzdaribim maalesef...
    hormonlardan galiba ama yakında kel kalmassam iyi..
    bide eskiler bebeğiin seni tanıdığı için dökülüyo derler
    bölede bir inanış var...

14. 12 Ocak 2009
  15. facundia

facundia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.. Ne zaman bitecek bu çile acaba bende kestirmeyi düşünüyorum belki yavaşlar diye ama eşim istemiyor.. İnternette araştırdım bazı sitelerde 6 ay falan sürer diye okudum kalp krizi geçiriyordum :KK43:(((( umarım daha kısa sürer. Bir ilaç adı yazıyordu bazı yerlerde hatta bu sitede adı başka yerlerde geçmiş ama emziren anneler doktoruna danışmadan kullanmasın diyor, üstelikte çok pahalı..Ha bu arada adı florisene

16. 12 Ocak 2009
  17. kanay

kanay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben de senın gıbıydım kestırdım ınanılmaz faydası oldu kesınlıkle kestııııııııır

18. 13 Ocak 2009
  19. facundia

facundia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    :çok üzgünüm: Tüh ya çok zor uzamıştı ama çare olacaksa kel kalmaktan iyidir...