doğum sonrası vajiana....

Konusu 'Genital Estetik' forumundadır ve xexberna tarafından 22 Nisan 2010 başlatılmıştır.

22 Nisan 2010
    Konu Sahibi : xexberna
  1. xexberna

xexberna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Selam arkadaşlar;

Ben 7 aylık hamileyim, ve sezeryanla doğum yapmayı düşünüyorum.Ancak merak ettiğim birşey var malum normal doğumdan sonra az veya çok vajinada bozulma söz konusu oluyor. Peki sezeryanda da aynı durum söz konusu mu?Aslında düşününce sezeryanın vajinayla bir alakası yok tabi ama bazı konu başlıkları altında sezeryanda da bozulma olabileceğini okudum.
    Gerçekten çok merak ediyorum. Sezeryanla anne olmuş arkadaşlar varsa lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

Hamilelik zaten yeterince stresli bide bunu düşünmek istemiyorum ama fazlasıyla aklımı karıştırıyor.

Cevaplarınızı bekliyorum,şimdiden teşekkürler.....

2. 22 Nisan 2010
  3. rose23

rose23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ben de 4 ay önce normal doğum yaptım ama bahsettiğin gibi bi bozulma olmadı zaten ben de iç dudaklar dışarda biraz. hatta bu yüzden labiaplasty bile olmayı düşünüyorum. ama ayrıca bi bozulma ya da genişleme falan olmadı. sezeryanda olacağını hiç sanmıyorum. genede kişinin kendi genetik yatkınlığı çok önemli. bebeğini sağlıkla kucağına almanı diliyorum

4. 22 Nisan 2010
  5. mazot

mazot Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    normal yolla doğurabiliyorsan sezeryanı tercih etme derim sezeryan bir doğum yöntemi değil ani bir müdehaledir.ayrıca sezeryanla doğum olduğunda yaş ilerledikçe göbek ortaya çıkıyor ve eritilmesi inanki çok zor.ben 3 kardeşim annem üçümüzüde sezeryanla doğurdu ve nekadar formuna dikat etsede nekadar spor apsada karnı erimiyor neden sezeryan yüzünden teyzem 4 çocuğunuda normal doğurdu hiç göbeği yok annmeden de büyük üstelik.hem normal doğum sizin sağlığınız için ve bebeğinizin sağlığı için daha yarlı.

6. 22 Nisan 2010
  7. tugibu

tugibu pamuk prenses :)) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    bence normal doğum en iyisi sezeryan olduğunda göbek ilerleyen yaşlarda gitmiyor gerçekten anneminde öyle mesela ne kadar dikkat etsende kendine... ordaki kaslar kesiliyor sonuçta.. ama normal doğumun çaresi var a.s

8. 3 Mayıs 2010
  9. magali

magali Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sezeryan ile dogum yaptm iyikide yaptim, ne kilo kaldi ne bisey ...
    vajina yapim cok dardi ve yine oyle :KK66:
    esim ozellikle bu konudan cok memnun :KK70:

10. 3 Mayıs 2010
  11. ecg07

ecg07 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben szeryan oldum cok memnunum arkadsım normal yaptı onun göbeği daha fazla kılo gıdınce gobekte gıdıyo bıraz spor tabiki gerekli vajinaya gelince bi bebeğin cıkmasıyla cıkmmaması bir değildir.bi kac doğumla gobek sarkıyo demışler peki vagina noluyodur. dahada genışler senın için ve bebegın için en iyisi neyse o olsun...

12. 3 Mayıs 2010
  13. adilemir

adilemir Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4.322
    Ödül Puanları:
    238
    dogumdan sonra bozuldugunu hıç duymadım..normale donuyor merak etme..

14. 3 Mayıs 2010
  15. GurbetGuzeli

GurbetGuzeli Ene elheful Mahbubi.. Üye

Beğenildi:
    622
    Ödül Puanları:
    203
    valla ilkn dogum normal oldu ikinci mecburi sezeryan oldu ve ucuncu normal oldu gobek erimedi benden önce gidiyor valla ne edicem bilemiyorummm
    tabi normal dogumdan vajina genisligi söz konusu bide kesilirse deforma oluyor duzgun dikilmesse hic iyyi goruntu olusmuyor

16. 3 Mayıs 2010
  17. jelyb10

jelyb10 ++MaVi BerEliM++ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Amanın:1shok:nasıl korktum şimdi.bende 20 gün sonra doğum yapıcam Allah kısmet ederse.ama n asıl korktum ya.bende normal doğum yapıcam.vajinam genişlicekmi kesiceklermi??delikafaduldençok üzülürüm gerçekten ya daha yeni evliyim zaten hemen hamile kaldım ilk geceden:KK43:

18. 3 Mayıs 2010
  19. xexberna

xexberna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim herkese..gerçekten çok aklıma takılıyodu...evet çocuk sahibi olmak çok güzel bir duygu ama biyandan da kadınız ve güzel gözükmek zorundayız....harika bir şey yaşıyosunuz bebeğiniz oluyo ama bi yandan siz deforme oluyosunuz...

neyseki sizin tecrubelerinizi duyunca rahatladım, sanırım sezeryan olucak doğum şeklim..zaten amniyo sıvım az olduğu için öyle de olmak zorunda.......hem anneyiz, hem güzeliz süperrr guclubacismileopuyorumnanaktan