Doğum valizi hazırlığı

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve innuk tarafından 9 Eylül 2009 başlatılmıştır.

9 Eylül 2009
    Konu Sahibi : innuk
  1. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Arkadaşlar merhaba aranızda Hastaneye götürdüğünüz doğum valizine neler koydunuz? Örnek bir çok konu var ancak kafam iyice karıştı henüz hiçbirşey almış değilim 32. hafta bitmek üzere artık hazırlık yapmanın vakti gelmiştir heralde. İlk bebek ve normal doğum düşünüyorum inşallah. Çok acemiyim bu konuda. Doğum yapmış arkadaşlara öncelikli sorularım şunlar saçma gelebilir ama merak işte..

1. Alacağım yani almayı düşündüğüm gecelik pjama vs. yazlık tarzda yani kısa kollu ve ince penye kumaştan. Bu şekilde alırsam üşürmüyüm acaba ? Bazıları doğumdan sonra çok üşüyeceksin diyor ama kışlıkların tek farkı uzun kollu olmaları onlarda malum çok annane tarzı oluyor. Ama bir yandan da hastanede buz hane gibi olmayacaktır heralde ? Ne dersiniz??

2. Bebeğimi emzirmeyi çok istiyorum ama ya süt gelmezse ya da bebek emmezse ne yaparım. Bu durumda gögüs pompası biberon vs. hastaneye götürmek gerekir mi? şimdi almazsam sonradan eşimin alması gerekecek o da böyle işlerden hiç anlamaz bu işi ona bırakmakta istemiyorum. Tavsiyeleriniz nedir?

3.Bazı arkadaşlar bebek için çift çift setler vs. götürüyorlar. Ancak hastanede bir gün kalacağımızı düşünürsek. 4 takım kıyafet yetmezmi bebek için giymeden yoksa her zaman nolur nolmaz mantığı ile mi hareket etmek gerekir?

4. Hazırladığım bir liste var. Eksik gördüğünüz ya da gereksiz dediğiniz şeyleri yazarsanız sevinirim.
    Bebek için :
    * Kıyafet 4 takım ( iç,dış zıbın,pantolon, bere,eldiven ve çoraptan oluşan. tulum badi vs. gerekirmi?)
    *Bebek bezi 10-15 tane
    *Battaniye 1 ad. ( Polar yada pelüş mu olmalı yoksa penye battaniye yeterli olurmu?)
    * Şampuan, sabun, nemlendirici,bebeyağı, ıslak mendil gibi bakım malzemeleri. (gereklimi bilmiyorum? )
    * Bebek havlusu.(banyo havlularından ya da bebek için havlu gerekli ise nasıl bişe olmalı?)
    * Biberon (aslında emzirmeyi çok istiyorum biberona alışmasını istemiyorum. ama emmezse gerekebilir die sadece 1 ad alacağım nasıl bişe olmalı? yani kaç ml lik yada doğal akış yavaş akış gibi çeşitlerini gördüm hangisinden olması daha iyidir?)

Kendime :
    *Bir takım pjama ve bir gecelik (doğum öncesi gecelik doğumdan sonra pjama daha iyi diolar.sizce?)
    *Hırka şal tarzı bişe üşürsem die..
    *Terlik
    *Hasta bezi 3-4 ad. (yoksa normal ped yeterli olurmu ?)
    *Gögüs pompası (alsam mı almasam mı kararsız kaldım.)
    *Gögüs için krem
    *El yüz havlusu
    *Sabun,diş fırçası,macunu, tarak vs.
    *Hastane çıkışı için kıyafet.

Benim listem bu şekilde öneri ve tavsiye bekliyorum...

2. 9 Eylül 2009
  3. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba..
    bende senin sıraladıgın gibi maddesine göre cevap vereyim
    1.gecelik pijama vs bunları kısa kollu alırsın sabahlıklar zaten uzun kollu oluyo dediğin gibi artık soguk yer yok evlerde bile artık kışın kısa kollu giyiyoruz.eger üşürsem diyede bi terddütün varsa kenine yelek yada hırka alırsın.
    2. ben biberon ve emziğimizi aldım koydum valize ne olur ne olmaz sütün gelemezse hastane elektrikli pompa veriyo odanda kullanıyosun.ama evde de lazım olabilir medelanın elektriklş pompasından genelde herkes memnun onu alabilirsin.
    3.bu konuda neolur ne olmaz mantıgı en mantıklısı başına neler gelicek bilmiyosun önceden yaşamış oldugumuz bişey degil.aksi bişey olsa eşime söylesem hayatta bulup da bişey getiremez riske atmamak lazım
    4. şampuan ve sabuna gerek varmı bilmiyorum ben koymadım.
    biberona gelince dr brows geniş agızlı dogal akış biberonu aldım burdaki arkadaşların çocu memnun.
    kendine
    gecelik yada pijama takımlarından biri sabahlıklı olursa daha rahat oluyormuş tecrübelilerden tavsiye
    ben hasta bezi almadım genelde hasane veriyor. bir arkadaşımın tavsiyesine göre pedi de ince olanlardan değilde kalın pedlerden aldım.
    aynamı, makyaj malzemelerimi, tokamı,fotograf makinemi yedek pillerimi, kameramın yedek kasetini şarj aletlerimi, evlilik cüzdanımı, eşim için iç çamaşırı çorap,deodorantımı da koydum ben.

4. 9 Eylül 2009
  5. innuk

innuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.318
    Ödül Puanları:
    238
    Canım çok saol asıl aklıma takılan soruların cevaplarını vermişsin. Biberon konusunda o kadar çok çeşit gördüm ki kafam allak bullak oldu...peki aldığın biberon kaç ml lik ? Teşekkürler... :CüvCüv:

6. 9 Eylül 2009
  7. nickminkenari

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    rica ederim...120 ml lik aldım ne büyük ne küçük gayet ideal.

8. 9 Eylül 2009
  9. siyahinci

siyahinci prens annesi Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    kaç tane bebek bezi alalım yanımıza yadaa paketle almaya gerek warmı

10. 9 Eylül 2009
  11. nickminkenari

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    pakete gerek olucagını sanmıyorum zaten en fazla sezaryan bile olsa 3 gün kalınıyo 15 tane yeter.

12. 10 Eylül 2009
  13. nazan11

nazan11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slmlr yeni dogum yaptım belki yardımcı olabilirim size

14. 10 Eylül 2009
  15. nickminkenari

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle gözün aydın sağlıkla büyüsün bebişin.sezaryenmı oldun normalmi dogurdun.
    hastane çantama 2 gecelik 1 pijama koydum sezaryan olucam acaba yetermi diye tereddüt ediyorum.

16. 10 Eylül 2009
  17. ozzge

ozzge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
  18. 10 Eylül 2009
  19. nazan11

nazan11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sağol canım darısı başına epidural sezeryan oldum yeterli olur ilk gün zaten yatıyorsun ve beline kadar kaldırıyorlar geceliği