Doğum ve bebekle ilgili istediklerinizi sorabilirsiniz.....

Konusu 'Eylül Anneleri' forumundadır ve Derya tarafından 1 Eylül 2008 başlatılmıştır.

1 Eylül 2008
    Konu Sahibi : Derya
  1. Derya

Derya Duru'm benim...... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar...doğum ile ilgili ,bebek ile ilgili aklınıza takılan şeyler varsa yarımcı olabileceğim kdar olmaya çalışırım....

2. 1 Eylül 2008
  3. sarikanarya

sarikanarya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canımcım ilk soru benden olsun o zaman
    bebeği önce emzirip sonramı altını değiştiriyorsunuz yoksa tersimi?
    çok basit bişey ama önemli bir ayrıntı ve ben çook acemiyimm:KK43:(

4. 1 Eylül 2008
  5. sarikanarya

sarikanarya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    birde bebeğin göbeğine alkolle pansuman yapıyormusunuz?
    göbeği düşmeden banyo yaptırdınmı?
    doğum sonrası kanaman ne durumda canımm yani çokmu yoğun yoksa orkidle idare edilebiliyormu?
    ne çok soruyorum dimi:)
    perşembe günü doğuma gideceğim için telaşlıyımda biraz:)
    sezeryanden sonra ağrın sızın oldumu çok?
    dikişlerin nasıl?
    sütün hemen geldimi canım,benim en büyük korkum sütümün gelmemesi

6. 1 Eylül 2008
  7. yigitnil

yigitnil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    derya gibi ben de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım arkadaşlar.
    bebegin göbeğine batikonla sabah akşam pansuman yapılıyor.benim bebişin göbeği tam bir haftalıkken düştü sonrasında 2 gün daha pansumana devam ediliyor.
    göbeği düşmeden banyo yaptırılmaz diye biliyordum fakat yengem(hemşire)batikon sür yaptır bişey olmaz dedi.ama ben yine de korkudan bir de streç film ile göbeğini kapattırdım anneme.:)))
    doğum sonrası kanamam az oldu.aldığım hasta bezlerini kullanmadım.orkidler yeterli.
    sezeryandan sonra ilk gün ameliyat bölgemde ağrı olmuştu ama ağrı kesici yapıyorlar merak etme hemen geçiyor.yürürken biraz sızım oldu.ilk haftayı atlattın mı gerisini düşünme herşey kendiliğinden yoluna giriyor.
    sütüm hemen gelmedi.biraz zorlandım.tam anlamıyla sütüm 3.gün geldi.diğer günler su gibi bişey gelmişti ama çok zor çıkıyordu onun için ilk günler mama takviyesi yaptık.aç kalırsa sarılıkları yükseliyormuş.hastane kendizi verdi hatta mamayı.
    emzirmekte biraz sıkıntı çektim çünkü göğüs uçlarım çok azdı.sağ göğsümü çok rahat emebiliyor artık ama sol göğsümü emerkençok zorlanıyor.inşallah o da düzelecek.silikon göğüs ucu da almıştım ama bi işe yaramadı.
    inşallah yardımcı olabilmişimdir.

8. 1 Eylül 2008
  9. strawberrylips

strawberrylips oğlum ve minik meleğim❤ Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    153
    Sizce arkadaşlar benim gibi heyecanlı yapıda olan bi insana hangi doğum şeklini tavsiye edersiniz,o heyecanla yanlış bişey yapmaktan korkuyorum,başından beri hep normal doğum istedim ama şimdi kararsızım tabi haftaya kontrolüm var dr.umla bu konuyu konuşucam elbette ama sizinde fikirlerinize ihtiyacım var,sezeryanı ciddi ciddi düşünüyorum artık

10. 1 Eylül 2008
  11. Derya

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım onu br kurala göre yapmıyorum..bazen önce bazen sonra...eğer çok açsa ağlıyorsa önce emziriyorum....zatn kucağma alınca emerken de kaka yapabiliyor....ama uyuyorsa ve emzirmem gerek,yorsa önce altını açıyorum uyansın diye sonra emziriyorum...

12. 1 Eylül 2008
  13. Derya

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım hastanede panuman yapmayın dedile yapmadım önce enfekte oldu göbeği...düştüğünde enfeksiyon vardı..baticonla yaptık önce geçmeyince rif ampulle yaptık..yine azalma olmadı gümüşniratla yaktılar sağlık ocağında...yani yapmayın deseler de pansumanı siz yapın....

hastaneden eve 2. gün geldik ..o akşam yaptırdık...daha 2. banyosunu yaptıramadık göbeğinden dolayı..göbek bağıo düşünce hergün yapılıyor normalde...

hastenede 2.gün orkide geçtim canım ..gece kullandım önce,şimdi uızun kullanıyoum..aslında kaçgündür kanamam yok ama ne olur ne olmaz diye kullanıyorum ben...sezeryanda kanama fazla olmuyormuş zaten içerisi tamamen temizlendiği için...

ağrı sızı çok olmadı canım...sadece oturup kalkarken,hareket ederken oldu ..o da çok normal ama dayanılamayacak gibi değil...hastanede iğne vurdular sabah akşam...2.gün çoktığım için toplam 3 kez iğne oldum..evde ağrı kesici içmedim bile ..inşallah senin de öyle olur...

dikişlerim için 2.gün 4.gün 6.gün doktorum kontrol etti,baticonla pansuman yaptı...ve çok iyi olduğunu söyledi...aynada bakıyorum dikiş belli bile değil ama tabi göbeğim üzere sarkık şuan için....

doğumdan hemen sonra emzirmeye başladım..başta çok gelmese de emme refleksi olsun diye muhakka emziriyorsun...emince geliyor zaten ...sen emzireceğim diye düşün...olumlu düşününce herşey güzel olur...:nazar:

14. 1 Eylül 2008
  15. Derya

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben de senin gibiydim ..normal doğuramam düye düşünmemin en büyük nedeni o zaten...sezeryan olabilirsin canım...ben spinal oldum...ama onda da başta heyecan ve anksiyete yaptım..bir de iğnenin etkisiyel tansiyonum düştü başta..çok panik olum o zaman...midem bulandı...nefes alamamaya başladım..bayılıyor gibiydim..o an hatat ben gidiyprum diye düşündüm....ama hemen serum iğne koydular düzeldi anına..ama insan o an düzelmeyecek sanıp stre yapıyor...en çok memnuum iyiki spinal olmuşum....çünkü bebeğim hemen kucağımdaydı ve odama hemen gelip emzirdim kzımı:nazar:

ama sen bilirsin doktorunla konuş..ben korkudan genel anestezi istedim ama doktorum illa spinal dedi....iyi ki diretmiş :))

16. 1 Eylül 2008
  17. DygEge

DygEge Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    178
    Ödül Puanları:
    163
    deryacım epidural sezeryandede ayık oluyorsun neden ısrarla spinal yaptı doktorun anlamadım.epidural yapan butun arkadaslarımda ayık ındıler dogumdan...

18. 1 Eylül 2008
  19. yigitnil

yigitnil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    derya nasılsın canım?benim oğluşum hep alttan gaz çıkarıyor.ağızdan pek çıkarmıyor ne yapsm ki?eğer uzun süre aralıksız emerse gaz çıkarıyor