doğum yapan anneler, bizlere neler tavisye edersiniz?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve aybuke07 tarafından 9 Kasım 2008 başlatılmıştır.

9 Kasım 2008
    Konu Sahibi : aybuke07
  1. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    herkese selam,

günler geçtikçe doğum heyecanı , telaşı, korkusu hepsi bir arada yaşanıyor

biz kızıma daha hiç bişey almadık, bu ay başlamayı düşünüyoruz

bu sebeple sizlerden tavsiyeler almak istiyorum

1. ilk olarak doğum çantası hazırlayacağım. bu çantada neler olmalı?

2.Bebek arabasını nasıl olanından alırsak memnun kalırız?

3. Klasik soru amaaa, beşik mi park yatak mı?

4. Emzirme için hangi malzemelere ihtiyacım var?

2. 9 Kasım 2008
  3. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bu konuyla ilgili o kadar çok başlık var ki:)
    öncelikle hiçtelaş etmeyin,herşey halloluyor,Allah yardım ediyor.kolaylıklar diliyorum.uykularım kaçıyordu gece yatağa yatınca düşünmekten,nasıl olacak,nasıl doğacak,kim bakcak vs.amaaaaaaaaaaann tadını çıkarın hamileliğin,içinizde kıpırdayışının,eşinize şımarmanın:)

4. 10 Kasım 2008
  5. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Canım telaşını anlıyorum.
    Malzeme çantana mutlaka emzik koy derim klasik şeyleri zaten koyarsın.
    Ben emzik vermicem dedim koymadım. Sonra baktım olmuyor veriyim dedim almadı asla. Vereceksen yanına al ve hemen ver derim.

Bebek arabası kesinlikle çift yönlü olanlardan al.

Kesinlikle beşik. Kullanımı daha uzun.

Emzirme dönemi için lansinoh krem ve göğüs pedleri al bolca.

Hayırlı doğumlar dilerim.

6. 10 Kasım 2008
  7. Mine

Mine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende pek bişi almadım daha bi hastane cıkısı bi kaç tane tulum hediye falan geldi battaniye havlu iç zıbın çok lazım oluyormus bi kaç tane ondan gerisinide memlekette alıcam burada cok pahalı bebek eşyaları park yatak almaya karar verdim ben baktım çok kullanıslı biz gezdiğimiz için pratik bişi olsun die takıp cıkarıldıgı vede şirin oldugu için yüz örtüsü die bişey var annem benimkini verdi bana ama bi tanede koyu sarı olsun diyorlar bebek sarılık olmasın diye 2 gecelik takımı çamaşır ped falan ayarladım bide bebek bezi yavas yavas tamamlanıyor işte allah hayırlı kolay doğumlar nasip etsin hepimize

8. 10 Kasım 2008
  9. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    sarı bezle sarılığın ne ilgisi var anlamadım. tamamen hurafe canım. hatta sarı bez giysi vb. şeyler kullanmayın bebeğin sarılık olduğunu farkedemeyebilirsiniz diyor doktorlar

10. 10 Kasım 2008
  11. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Öncelikle bebeğini şimdiden güle güle büyüt . Hayırlı uğurlu olsun. Alışveriş konusunda dert etme zaten bu haftalardan sonra yapılıyor. Geç kalmadın :) Ben hastane çıkışı olarak 2 takım almıştım yanıma chicconun . Tulumlu olanlarından ve çok rahat ettim. Chicconun göğüs temizleme mendili ve lansinoh krem, göğüs pedi ve ÖZELLİKLE BELE GEÇEN EMZİRME MİNDERİ....Emzirme minderi bebeği tam göğüs hizana çıkartıyor. Bebekte gaz sorununu azaltıyor ve göğüsün daha az acıyor. En önemlisi sırtın ağrımıyor elini kolunu nereye dayayacağım derdin olmuyor.Bunlar hala daha vazgeçilmezlerim. Ben yalancı meme vermedim. Doktoruma sorduğumuzda Çınar 3 aylıktı verebilirsin silikonlu damaklı dedi ama benim eşşek için geç kalmıştım. Ben yandım sen yanma al yanına ve ver. Sonra ellerini emiyorlar. Ayrıca Humana Still Tee iç günde 2 kez doğumuna birkaç hafta kala. Ben çok yararını gördüm. Hatta lansinoh krem sürmeye de başla ki göğüslerin hazırlansın. Şimdiden bol bol su iç. Yatak konusuna gelince benim oğlum hala beşikte yatıyor. Çünkü sallanmaya alıştı. Chicco'nun park yatağı katlanmış ve hiç kullanılmamış şekilde koridorda yatıyor. Araba konusuna gelince hafif ve çift yönlüsüne bak. Çünkü ben 2. arabamı aldım. İlk arabam çift yönlü ve ana kucaklıydı ama ağırdı. Ayrıca bebeğini sakın kucağına alıştırma... Füsfüs gibi sarının hurafe olduğuna şiddetle inanıyorum. Göz yanılmasından başka birşey değil. Her bebek sarılık olur ama göğüs hizasına inmemeli. Şimdiden hayırlı doğumlar. Sevgiler..

12. 10 Kasım 2008
  13. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    1.Doğum çantası için nette gördüğüm abartı listeler gibi bir liste olusturup kocaman bavulla gittim hastaneye ama sadece şunlar lazım oldu:
    kendim için:
    1 adet gecelik
    1 adet sabahlık
    terlik
    2 tane külot
    1 çift çorap
    1 adet yüz havlusu
    tarak-toka kırmızı kurdela
    sabun
    hasta bezi(kesin 1 paket koyun)
    kutu mendil-ıslak mendil
    yüz kremi

bebek için:
    2 adet eldiven
    2 battaniye
    2 body
    2 tulum
    2 tek üst (yelek gibi oluyor ya)
    2 çift çorap
    2 şapka
    5 ağız bezi
    pişik kremi
    ıslak mendili
    bebek bezi(10-15 tane)
    emzik
    2. bebek arabası için ufak birşey al bence,biz komplike bişi aldık henüz 2 bilemedin 3
    kez kullandık,arabaya sığmıyor taşıması dert...
    3. kendi evinse,taşınma derdin falan yoksa bence beşik
    4.emzirme için hiçbişiye ihtiyacın yok,sadece göğüs ucu yarası olursa ben aventim kremini kullsnmıştım,işe yaradı

14. 10 Kasım 2008
  15. neslim35

neslim35 gül kokulu kızım... Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    gecelik içinde kimi önden düğmeli kimi uzun elbise şeklinde diyor hangisi kullanışlı olur acaba bayanlar?

16. 11 Kasım 2008
  17. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    bir kere nu kadar güzel anlattığın için sana çok teşekkür ederim, tam istediğim cevapları vermişsin:hooray:
    tabi bu bilgileri nette bulabilirim ama amacım tecrübeli annelerin fikirlerini almak ve kendimi ona göre yönlendirmek
    Humana Stilll tee nedir, bir çay anladığım kadarıyla ama içeriği ne , bir de ne faydası var?

bu bahsettiğin emzirme minderini nereden alabilirim, ben kola takılan emzirme yastıklarından almayı düşünüyorudum ama bu bele takılanı il defa senden duyuyorum, örneğini de görmedim nasıl bişey, dediğin gibi kullanışlı ise kesin alırıma.s.

Son düzenleme: 11 Kasım 2008
  18. 11 Kasım 2008
  19. vahide1204

vahide1204 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    870
    Ödül Puanları:
    188
    lansinoh kremi sürmeyi sakın ihmal etmeyin .o tatlı emzirme anı kabusa dönmesin.erken başlayın .daha 2. günü acımaya yara olmaya başlıyo.doğru emzirmeyi öğrenene kadar.yara olursa bi yandan emdiği için iyileşmesi zor oluyo.en iyisi baştan tedbir