doğum yapan anneler doğum öncesi belirtileriniz ne oldu?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve HAYALKIZ tarafından 28 Eylül 2008 başlatılmıştır.

28 Eylül 2008
    Konu Sahibi : HAYALKIZ
  1. HAYALKIZ

HAYALKIZ ece cerenin annesi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba annişler öncelikle bebeklerınızın hayırlı evlatlar olmasını diliyorum ve sizleri kutluyorum:teytey:

ben şunu merak edıyorum doğumdan 1 gun once veya o gun içerisinde neler yasadınız? hissettınızmı doğumunuzun yaklaştığını? neler yasadınız o an ne olur bızlerıde aydınlatın.. mesela ben dün gece kasılmamdan dolayı uayndım adet sancıları gibi ağrılarım oldu bide gecelerı son 2 haftadır çok sık ıdrara çıkıyorum acaba yaklaşıyormu doğumum?:uhm::uhm:

2. 28 Eylül 2008
  3. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    şimcik sevgili hayalkız bizimkilerden yani ekim annelerinden henz normal doğuran pek kişi yok millet tarihini alıp sezeryan oluyo ekim ayında normaller başladığında yazarlar işallah

4. 29 Eylül 2008
  5. Gamzeki

Gamzeki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    canım ben temmuz annesiyim doğumumdan bir gece önce kasıklarımda hafif ağrı vardı dr. gitmedim ertesi gün kontrolüm vardı çünkü ama şüphelendim başka bi sıkıntım olsaydı giderdim hafif ağrı ile gitmedim fakat o ağrılar bana 5 cm açıklık getirmiş ve suni sancı ile doğum yaptım hepinize hayırlı doğumlar rabbim bir avazda kurtarsın inş.

6. 29 Eylül 2008
  7. HAYALKIZ

HAYALKIZ ece cerenin annesi:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benımde oyle ağrılarım var yanı adet sancısı gibi kasılmam arada oluyor ama çok sık değil bebeğin hareketlerıde gunduz hiç yok giiydi akşam oldu normale dondu psıkolojımı sorsanız durgunum huzursuzum belımde çok ağrıyor acabaa bunlar belırtı verırmı?

8. 30 Eylül 2008
  9. fenerbahcemine84

fenerbahcemine84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    haylkız canım benim böyle bir konu sırf sizin aydaki annelere değil herkese gerekliydi.
    bütürn gebe arkadaşlarım adına sana çok teşekkür ederim a.s.
    hayırlısıyla bebeğini kucağına almanı dilerim.
    darısı bizlere a.s.

10. 30 Eylül 2008
  11. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Konu çok güzel de kimse yazmamış ki.Ben de çok merak ediyorum.
    Dün gece benim içinde zordu.Hartt diye bir ses geldi çatı bölgemdeki kemikten ve ağrıdı.
    Doktoru felan da aramadım.Ama HAyalkızın dediği gibi adet sancısı şekilndede yaşadım birde benim kızda 2 gündür daha durgun.Acaba az da olsa tenizlik yaptım ondan mı diyorum.

12. 1 Ekim 2008
  13. WaterLilly

WaterLilly Rüya'm benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar temizliği falan bırakın artık ya kocanız ya da başka yakınlarınız gelecekse onlar yapsın. O ağrılar korkunç oluyor. Sizin çektiklerinizin yanında bebişleri de yoruyorsunuz. Siz yorulunca onlara gidecek olan enerjiyi siz harcıyorsunuz dolayısıyla yavrucuklar tepişecek enerjiden mahrum kalıyor ve gün içinde daha sakin oluyorlar. Mecburen iş yapmak zorunda kalırsanız da daha fazla enerji veren besinler tüketip (mesela fındık, ceviz, tahin-pekmez ve bebişlere takla attıran çikolata) sol yanınıza yatıp dinlenin.

14. 1 Ekim 2008
  15. Gamzeki

Gamzeki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    benimde bebiş sessizdi kızlar son günlerde eskisi gibi haraketleri yoktu ama haraketlere çok dikkat edin ben aslında ağustos annesiydim ama 2 hafta erken geldi bizim kız doğum tarihlerim 19 temmuz - 9 ağustostu 23 temmuzda doğum yaptım alttan muayene doğumu yakınlaştırır. ben bunada bağlıyorum biraz o yaşadığınız ağrılarda açılmanız oluyor çok şiddetli olmadığı sürece iyi suni sancı çekmezsiniz bari ve bu da doğumunuzun yaklaştığına işarettir. ve şunuda ekleyim o ağrılarda hem açılma oluyor hemde bebeğin kafası aşağıya yerleşiyor bebekten vakit buldukça giriyorum bi sıkıntınız olursa yardımcı olmaya çalışırım

16. 1 Ekim 2008
  17. celen35

celen35 bodruma da gittik beraber :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bide suyum geldi falan denio aniden.bunun önceden bi belirtisi varmı?

18. 1 Ekim 2008
  19. <<tuxgxba>>

<<tuxgxba>> Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    güzel bi konu bencede.bende çok merak ediyorum.en çok suyun gelmesi nasıl oluyo diye nekadar geliyor azar azar mı şaaarrr diye mi?gamzeki sen yapmışn doğumu bu konuda bişeyler yazsan