doğum yapan anneler sütünüz ne durumda

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve sayra tarafından 21 Eylül 2008 başlatılmıştır.

21 Eylül 2008
    Konu Sahibi : sayra
  1. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar benim sütüm iyi hamd olsun humana çayı içiyorum eczanelerden temin edebilirsiniz ayrıca bi arkadaşın tavsiyesiyle kuru dut aldım kaynatıp suyunu içiyorum ikiisde bebeğe süt yapıyor ayrıca gaz problemimizde yok bunlardan dolayı çok şükür tavsiye ederim tabii kayısı suyuda iyi sıvı tüketinde sütümüz bitmesin inek gibi oldum bebek öyle içiyrki bana yemek yedirtmeyecek diyorum oğluşum izin verde ineğin otlansın da sana süt olsun :) dinleyen nerdee...:)

2. 21 Eylül 2008
  3. newlife

newlife Guest

Maşşallah benim süt çok fazla geliyo.hatta biraz önce bebiş emerken ağzından taşıyo diye pompayla çekmek zorunda kaldım.60 cc sağdım :) daha da geliyodu.bibereno koydum,uyansın içiricem.süt için extra bişi yapmıyorum.günde 3 lt su en iyi süt kaynağı zaten...

4. 21 Eylül 2008
  5. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım haklısın su en iyisi ama takviye olarak yazdıklarım neden olmasın inşallah sütümüz hep iyi olur tükenmez:) sağlıkla büyüt bebeğini ...

6. 21 Eylül 2008
  7. Derya

Derya Duru'm benim...... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sayra bbeğin kaç günlük gaz problemimiz yok demişsin de...biz gazdan kafayı yiyeceğiz de merak ettim...

8. 22 Eylül 2008
  9. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Benim sütüm kalmadı :KK43: humana çayı,üzüm suyu,tahin,su hiç bişi fayda etmedi :KK43: önceleri pompayla sağıyordum şimdi pompayla bile çıkmıyor :KK43: bebişim mama ile büyüyor :KK43:

10. 22 Eylül 2008
  11. bride_

bride_ vARmı NaZo GibiSİ Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    106
    benim sütüm de az :KK43:( aptamil veriyorum, ayrıca bebeklerde gaz 3. haftadan sonra başlar söyliyim gazı yok demek için çok erken...
    siz 3 saatte bir uyandırmak için besleyebiliyomusunuz yoksa zaten kendimi uyanıyor???

12. 22 Eylül 2008
  13. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    1 haftalık canım humana çayı gaza iyi geliyor içinde rezene var bunun yanında da başka bitkiler tabii emzirdikten sonra hemen gazını çıkart ben ilk günler yapamıyordum ama kendisi çıkartıyordu gazını şimdi yapıyorum dene istersen geçmiş olsun..

14. 22 Eylül 2008
  15. sayra

sayra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım gaz her zaman olur aslında nihayetinde annenin besiniyle besleniyor dolayısıyla gazın başlama süresi olmaz sanırım yakınımda bi arkadaş var bebeğinin ilk günlerinde gaz problemi yaşadı hastanede çıkarttılar gazı ayrıca bağıra bağıra fıtık olmuş allah esirgesin bu arada kendisi uyanıyor saatte yada 2 saatte bir uyanıyor karın şişliğinden anlaşılıyor zaten gaz olup olmadığı

16. 22 Eylül 2008
  17. nunuu

nunuu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ,selam kızlar;
    benimde az gibi ama uğraşıyorum emzirmeye. Misafir gelirse ,ağlayınca hemen bağrıttırmadan sarılıyoz mamaya, ama kaşıkla veriyorum mamayı. Sağlık ocağındaki hemşire öyle dedi alışmasın diye. Birberonun tadını alırsa, meme başı ile şaşkınlık yaşıyomuş bebek. Ama tek başıma kalınca uğraşmaya çalışıyorum. İlk başta süt akıyo ve meme başı yumuşak oluyo , tutamıyo. Sonra da mıklarken ağlarken tutuyo. Ama sanki yetmiyo gibi.
    Bende humana çayını içiyorum.Bide helve,süt ve bulgur da işe yarıyor.
    Bi yazıda emzirmeye çalışın bırakmayın diyordu. Bende uğraşıyorum, inşallah daha da iyi olur bebeğim.

18. 22 Eylül 2008
  19. nunuu

nunuu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Aranızada hiç sütünü sağan var mı?
    İkisinden de ne kadar cc çıkıyor. Ben ilk hafta denediğimde 50 yi anca çıkarabilmiştim. Geçen gün helva ve sütten sonra 75-80 gibi çıktı.
    Acaba ne kadarı normal. Ben az gibi yetmiyo gibi hissediyom.
    Bu arada kakamız da az oluyo. Nerdeyse iki günde bir. Ondan önce gene 6 günde bi geldi , çok zayıflamıştı miğdesi dolsun anca demişti doktor.