doğum yapan arkadaşlar doğum hakkında yardımm acill

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve ramitep tarafından 9 Ocak 2009 başlatılmıştır.

9 Ocak 2009
    Konu Sahibi : ramitep
  1. ramitep

ramitep Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar benim günüm doldu ve normal doğum istediğim için hala bekliyoruz bugün doktora gittiğimizde nst sancı çıktı iki tane fakat altan muayne ettiğinde doktorum açılma olmadığını söyledi p.tesiye kadar bekleyelim dedi suni sancı versek dedim bence gerek yok açılma olmadığı için boşuna sancı çekersin sezeryana alalım dedi bende sezeryan istemiyorum birde suyu azalmış bebeğin kafam çok karıştı arkadaşlar bunu yaşayan arkadaşlar bana akıl verin ltfn suni sancıyla denesem mi acaba kızım kanala oturmuş baya aşağıda dedi açılma ihtimali yokmu ki cvp sevinirim

Son düzenleme: 11 Ocak 2009
  2. 9 Ocak 2009
  3. f_a_s

f_a_s Gergin gördüm seni:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım geçmiş olsun. öncelikle kendini şartlandırma normal diye. ama eger herhangi bir problem yoksa, o zaman normal doğumda ısrar etmeni tavsiye ederim.
    benim normal günümden 11 gün geçti ve 1 cm açıklık ile suni sancı aldım. 2 saat sonunda da doğurdum. yani hiç açıklık olmasa dahi suni sancı verilebilir.. ve benim kızım kanala girmişti ama başı çok yukarıdaydı. doğumda doktorum biraz gögsümden bastırdı.. seninki kanala girdiyse ve aşağıdaysa bence deneyebilirsin. ama tabi suyun azalması durumu pek iyi değil.

4. 10 Ocak 2009
  5. thymus20

thymus20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    15 gün önce doğum yaptım ilk önce normal doğumdu açılma çok fazlaydı suni sancı aldım sonrada epidural anestesiyle normal doğumu denedim (ağrısısz doğum) ama doumda bebeğin kordonu dolandığı için direk sezaryana aldılar beni yani hereşey normal doğumdu ama sezaryen oldum ayrıca açıklık çoktu ve bebek aşağıdaydı bu nedenle eğer gün geçtiyse beklemenin bi anlamı yok suni sancıyla yapabilirsin eğere normal doğum şartları varsa

6. 11 Ocak 2009
  7. ramitep

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar deneyimlerinizi yazın ltfn yarın doktora gidicem hala kafam çok karışık suni sancı konusunda

8. 11 Ocak 2009
  9. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    canım suni sancıyı çekip te birde sezeryana girmek var o daha kötü..üstelik suyun azmış bebek tehlikeye girebilir ..bence riske atma..dr unu dinle sakın şu olsun bu olsun diye ısrar etme dr neyi uygun görüyorsa öyle olsun..benim dr um kontrole gittiğim sıradan bir günde seni doğuma alıyoruz dedi apar topar,söyleyecek tek bir sözüm yoktu..dr olan oydu ve ona güveniyordum..bence sende güven

10. 12 Ocak 2009
  11. Meltoo

Meltoo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    İnşallah şu an hastanedesindir bebeğinle...Ve inşallah normal doğum olmuştur...

12. 12 Ocak 2009
  13. ramitep

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm çok saol ama yok daha doğuramadım

14. 12 Ocak 2009
  15. live_flower

live_flower Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım rahmin açılması için oksitosin maddesine ihtiyaç var o da medine hurmasında ve rezenede yüzde 80 oranında var bak sen hemen 1 kase hurmayı ye 2 fincanda rezene çayı iç hem doğumun kolay olur hem de bunları 2 gün ye 3. güne doğurursun hiç korkma kendimden biliyorum

16. 12 Ocak 2009
  17. sherry456

sherry456 Guest

cnm normal olması en güzeli tabii ama bebğin suyu azalmışsa beklemek doğru değil bence.sağlıklı doğsunda bebişin varsın sezeryan olsun.zaten gününde geçmiş sıkıntı olmaz inşaallaah sağlıcakla alırsın bebişini kucağına.
    bize haber ver ama doğurunca falan merak ederiz biz şimdi

18. 12 Ocak 2009
  19. ramitep

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    mutlaka veririm hurma yı bende duydum yiyiyorum ama rezeneyi hiç sevmem ama içerim yeterki bebiş gelsin artık bu arada benim kasılmalarım başladı kasılmalar nasıl olur kıslar kaburgama doğru kasılma şeklindemi vede sabahtan beri belimden kasığıma vuran ağrı var bana biraz sancıdan bahseder misiniz