dogum yapan arkdaşlr hastaneye götrdüklerinizdn neleri kullandnız neleri kullanmadınz

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve deniiiz tarafından 10 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

10 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : deniiiz
  1. deniiiz

deniiiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dogum yapan yapan arkadaşlar hastaneye giderken çantanızda götürdüklerinizden neler çok işinize yaradı,neleri hiç kullanmadığınızı paylaşırsanız sevinirim şimdiden çok teşekkürler paylaşımda bulunan herkese a.s.

2. 10 Ağustos 2008
  3. Holyrose

Holyrose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    76
    wallaha kuzenim 3 hafta önce doğum yaptı koca bi çanta götürdü çoğunu kullanamdan geri geldi. ebnde 15 gün sonra doğuma giricem o kadar çok şey götürmeyi planlamıyorum açıkçası. Bebişe yeni doğan tk. bana 2 gecelik göğüs pedi bebek ıslak mendili orkid ve bol çamaşır yeter...

4. 10 Ağustos 2008
  5. fenerbahcemine84

fenerbahcemine84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    çok güzel bir konu açmışsın arkadaşım çok teşk edrim.merakla gelecek cevapları bekliyoruma.s.

6. 10 Ağustos 2008
  7. sarikanarya

sarikanarya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla soru süpper ama sanırım annelerimiz melekleriyle meşguller:)))

8. 10 Ağustos 2008
  9. Schirin

Schirin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    öncelikle ben 1 adet ayıptır söylemesi Tuvaler kagıdı götürmüştüm yetmedi cok daha fazlası lazım devlet hastanesinde dogum yapacaklar için.. gecelik 1 takım yetti bebegede 2 takım kıyafet yeter sezeryan olanlar zaten 2 gün kalıyor cok doldurmayın arkadaşlar lazım olanları eşinizden falan alabilirsiniz dışardan isteyebilirsiniz ha bu arada bu hasta bezlerinin içinde file klotlar var bastan cok komigime gitmişti ama sezeryan olacak arkadaşlar o klot cok işinize yarayacakcıkarkende çöpe atılıyo ii oluyo yani daha aklıma geldikce yazarım

10. 10 Ağustos 2008
  11. ecenas

ecenas Canım Kızım _EceNas_ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba güzel annişler,ben sezeryan ile doğum yaptım ve 2 gece kaldım
    biz acele gittik planlı bişeyler almadık ama önceden hazırlamıştık cantamızı,
    en cok lazım olan sezeryanlı olanlar için bence hasta bezi veya gazlı bez oldu bu ped gibi olanlardan,ben almadım hastanede tanıdıklarımız vardı saolsunlar hiç eksik etmediler, kendim için gecelik 1 adet bebeğim için 2 adet iç zıbın pet su bardağı su veya mesrubat içmek için pipet yattığın yerden iyi zor oluyor bardak ile içmesi, el ve vucud kremi ağrılarım olduğunda eşime ovdurmuştum ayaklarımı felan uğyuşmasın diye,aklıma gelenler bunlar şimdilik,
    Kolay doğumlar diliyorum hepinizee

12. 10 Ağustos 2008
  13. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

bende sezeryanla doğum yaptım hasta bezini hiç kullanmadım hastanede bez verdileronlar yetti sonrada orkid kullandım.özelde doğum yaptım.bi gecelik birde pijama götürmüştüm ikisinide kullandım burası birde çok sıcak olunca annemden son gün bir tane daha istemiştim pijama.bebek bezi bebek için 2 takım yeterli iki tanede yazlık battaniye.ben göğüs pedimi hiç kullanamadım hastanedeyken sütüm o zmaanları yok denecek kadar azdı.bolca iç çamasırı,terlik,bebek için ıslak mendil ve sizin için ayrıca ıslak mendil sart.ben birde hastanede duş aldığım için banyo malzemeleri havlu hariç o hastaneden veriliyo.şimdilik aklıma gelenler bunlar

14. 10 Ağustos 2008
  15. helinasli

helinasli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar bence hastanenin size neler verecegini sorarsanız önceden boşu boşuna benim gibi koca canta goturmemiş olursnuz..Ben de sezeryan oldum florance nightangale'de 3 gece yattım. İnanın çantamdaki geceliğim ve makyaj malzemelerim dışında hiçbişey kullanmadım.
    İç çamaşırlarım hatta bebek kıyafetlerimin de hepsini tertemiz eve getirdim. File kilot veriyolar sezeryanlılara ve hava alıyo vucud o yuzden super bi icat. Bebek kıyafetlerini de onlar kendileri giydirdiler. 2 günde gogus pedi gerekicegini zannetmiyorum. Onu da boşuna goturdum o yuzden. Cunku o kadar süt gelse keske ilk günden..Bebek bezinden ıslak mendile kadar hepsini hastaneden verdiler bize..Ama eminim her hastane farklıdr. Bence gitmeden kesin ögrenin hangilerini hastanenin saglayacagını..Hepinize kolay dogumlar diliyorum arkadaslar..

16. 10 Ağustos 2008
  17. MeSlİmİnA

MeSlİmİnA Guest

slm ark sezeryan oldum ve 2 pijama bir gecelik götürdüm ve geceliği hiç kullanmadım.hasta bezi gazlı bezi bebek hediye seti,anne hediye seti,herşey harikaydı duş bile aldırıyorlar bandaj çıkınca bütün imkanları sağlamışlar yönetim biçimini inanılmaz beğendim.bebek için hastane çıkışı götürdüm 2 tane olnuca yeter derim.2 gün kaldım dr kontrollerinden k doğum,çocuk dr allah razı olsun günde 2 defa yanıma geldiler,bebek hemşireleri anne emzirma eğitimi verdiler ayrıca çok önemli elinizden geldiğince yatmayın yürüyün hastanede gaz problemi omuz sırt ağrısı yapıomuş çok şükür sezeryanlı olduğuma kimse inanmıyor hiç yatmadım eskisinden farkım yok allah herkesin yardımcısı olsun kolay doğumlar nasip etsin sağlıklı bir şekilde atlatıp böcüğünüzü kucaklayın sewgiler

18. 10 Ağustos 2008
  19. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    konu süpermiş ya, ara sıra aklıma takılırdı. tvlerde bi çanta falan götürüyorlar ama içine ne koyuyorlar hiç bilmiyordum, annem de ebe hemşire. zamanı gelince ona sorarım diye bekliyordum...iyi oldu. sağolun