Doğum yapan ocak anneleri bebeklerimizin sorunlarını paylaşalım

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ezra2001 tarafından 8 Ocak 2009 başlatılmıştır.

8 Ocak 2009
    Konu Sahibi : ezra2001
  1. ezra2001

ezra2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ewet ocak anneleri,
    yarımız aralık annesi olduk,yarımızda ocak annesi olacak,
    9 aydır hamilelikle ilgili paylaşımlarda bulunduk,birbirimize destek olduk,şimdide bebeklerle ilgili paylaşımda bulunmaya ne dersiniz,eminim hepimizin birbirine yardımcı olacağı birşeyler wardır,bizler aralıkta doğum yapanlar belkide ocakta doğum yapacak arkadaşlarımıza tecrübelerimizle yardımcı olabiliriz:CüvCüv:

Hadi bakalım doğum yapan anneler ,bebeklerinizle ilgili ne gibi sorunlarınız war:CüvCüv:

2. 8 Ocak 2009
  3. ezra2001

ezra2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ilk sorunu ben paylaşayım kızlar,
    bebeklerinize su werıomusunuz,dr lar ısrarla sütten başka birşey vermeyin demelerine rağmen,etrafımda son zamanda su werilmeyen bebeklerde böbrek problemi olduğunu duyuyorum,benimde aklım karıştı,

4. 8 Ocak 2009
  5. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ay canım sakın su verme ilk altı ay sadce ann e süü onun içide hesey var sen etraftan duyduklarına bakma druna güven

6. 8 Ocak 2009
  7. inanna13

inanna13 nil'im.. Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bu su problemi biz de de dert teyzem tutturdu doktor ne bilir biz size su verdik!!!die yazık çocuğa ölcek susuzluktan zaten süte de doymuo çocuk bak hep aç ,yetmio sütün dio!!!ayyy patlıorum yanii ama dokroelar emen çocuğa su vermeye gerek yok dio mama alanlarda öğün arası içirmek gerekiomuş..

8. 8 Ocak 2009
  9. ezra2001

ezra2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    mamayı bağırsak eritemediği için su wermek gerekıomuş yoksa kabız oluolar,ama süt te emseler ardından 2 çay kaşığı süt werın dıolar,bende düşünuorum,bir insan 6 ay su içmese nasıl olur ya,benim annemde herkeste etrafımdakı bizler böle yetiştirdik kötümü oldu,su wermezsen 2 kaşık içi kurur dıolar,
    ayrıca wermezsem içimde şüphe kalıcak bişey olursa die,ama 2 kaşık suyun bir zararı olmaz gibi gelıo,sanırım ben wericem,büyük sözü dinlicem

10. 8 Ocak 2009
  11. hfzhfz

hfzhfz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende şimdiye kadar su vermedim arkadaşlar. annemler başlarda verilir falan dediler ama ben verme taraftarı değilim.
    bu arada sezeryan olduğum için sütüm yetmiyo arada mamada veriyorum bebişime. böbrek problemi olabileceğini daha önce hiç duymamıştım. içme kurt düştü. vermesek bi problem olurmu acaba?

12. 8 Ocak 2009
  13. aycatekin

aycatekin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    taze anneler, nette bulduğum bir yazıyı paylaşayım sizlerle, uyup uymamak size kalmış :KK66:

*netten alıntıdır*

Soru: Yeni doğan bebeğimi emziriyorum. Annem bebeğime her gün su vermem gerektiğini söylüyor. Bebek için su tehlikeli mi? Bebeğime her gün su vermeli miyim?

Cevap: Yeni doğanlara su vermek çok fazla tavsiye edilmez. Su besin değeri olmayan ve bebeğin karnını tok tutan bir besindir. Dolayısıyla bebeğin midesini boş kalorili suyla doldurmanın bir anlamı yoktur. sık su içen bebek daha az emer ve dolayısıyla annenin süt üretimi azalır. bebeklerin 4-6 aylık oluncaya kadar tüm gereksinimleri anne sütünden sağlanmaktadır.

1677 anne ve bebekle yapılan bir araştırmada annelerin %25 inin bebeklerine su verdiği ortaya çıkmıştır. Bu beslenme gereksizdir ve bebeğiniz için tehlikeli sonuçlar doğurabilir. ( Pediatrics and Adolescent Medicine Arşivi. 1997;151:830-32).

14. 9 Ocak 2009
  15. ekinsu

ekinsu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    esracım başlık güzel olmuş canım , bende su verme taraftarı değilim, dediğin gibi bende hiç duymadım böbrek sorunu olabileceğini, eskiler vermişler ama onlarda çok çok az veriyorlarmış sanırım

16. 9 Ocak 2009
  17. ezra2001

ezra2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ayça tşk ederrim bilgi için,ama benim de içimde bir kurt war hfzhfz gibi,2 çay kaşığı günde bi kaç kere sanırım midesini çok doldurmaz sanırım,benimki maşallah zaten her an emio cuk cuk,midesini genişletti,

ekinsu gaz problemi ne oldu sizin,msjımı aldın dimi

18. 9 Ocak 2009
  19. ezra2001

ezra2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ayça tşk ederrim bilgi için,ama benim de içimde bir kurt war hfzhfz gibi,2 çay kaşığı günde bi kaç kere sanırım midesini çok doldurmaz sanırım,benimki maşallah zaten her an emio cuk cuk,midesini genişletti,

ekinsu gaz problemi ne oldu sizin,msjımı aldın dimi