doğum yapan ve çalışan annelerin dikkatine

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve sevcanngxuxzell tarafından 29 Nisan 2008 başlatılmıştır.

29 Nisan 2008
    Konu Sahibi : sevcanngxuxzell
  1. sevcanngxuxzell

sevcanngxuxzell Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar,
    doğumdan sonra çalışacak olan anne adayıyım. öğrenmek istediğim şu, sütünüzü süt pompası ile sağdıktan sonra nasıl, nerde saklıyorsunuz ve bebişinize nasıl veriyorsunuz? bu konuda cvplarınızı bekliyorum. :eek:

2. 29 Nisan 2008
  3. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    canım internetten ve doktordan ögrendiğime göre sagılmış süt oda sıcaklıgında 4 saat ,buzdolabında 24 saat dondurucuda 3 ay saklanıyor
    dondurucu ya koycaksan tarih yazman gerekiyor üstlerine
    benim bebeğim biberon almıyor zaten almasında memeyi bırakır diyorlar kaşıkla veriyoruz
    şimdiden depolamaya başla

4. 29 Nisan 2008
  5. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    canım sağdığın sütleri derin dondurucuda sakla .üstüne tarih yazmayı unutma tabi.tatlicadiarzusana tavsiyem eğer önümüzdeki 3 ay içinde çalışmaya başlayacaksan şimdiden başla biriktirmeye.
    daha sonra dondurucudan çıkardığın sütü (poşetiyle beraber) benmari usülü yani sıcak su dolu bir kabın içinde bekleterek çözebilirsin.dikkat et ama su kaynarken değil.sengözlerimebaksanab

6. 29 Nisan 2008
  7. happyhappy

happyhappy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    86
    buzlukta 6 ay dedi doktorum ben simdiden sagıyorum 1 ay sonra baslayacagım ise:KK43:

8. 29 Nisan 2008
  9. Prm.Oznur

Prm.Oznur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim bildigimde eczanelerde süt saklamak için hazır poşetler var onunla saklamak daha mantıklı hem süt bozulunca üzerindeki çizginin rengide degişiyor bana söylediklerine görede buzlukta 6 ay saklanıyor kullanılma durumundada buzluktan buzdolabının alt tarafına orada çözüldükten sonrada sıcak suyun içinde ılıtıp bebege o şekilde verilmesini söylediler.