doğum yapanlar,bebeğiniz doğum kanalına kaçıncı haftada girdi?karnınız ne zaman indi?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve selva82 tarafından 10 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

10 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : selva82
  1. selva82

selva82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sevgili anneler,
    ben 38 haftalık hamileyim.
    şiddetle normal doğum istiyorum, tabi ki ekstra bir durum ya da bir risk söz konusu olursa sezeryana karşı değilim.
    bugünki dr kontrolümde bebeğimin başının doğum kanalına girmediğini böyle olursa normal doğumdan uzaklaşıyoruz dedi drum.
    karnım da hala yukarda pek inmiş değil.
    pazartesi tekrar kontrolüm var.
    büyük ihtimalle dr beni sezeryana yönlendirecek.
    bebeğim ya da benimle ilgili bir risk yoksa 40 hafta dolana kadar beklemek doğru olur mu sizce?
    normal doğum yapanlar bekleyeyim mi sizce?
    iyi veya kötü deneyimlerinizi paylaşın lütfena.s.
    B]

2. 10 Temmuz 2010
  3. selva82

selva82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kimse cevap vermeyecek mi bana?:sinifsinif:

4. 15 Temmuz 2010
  5. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Evet ya cevap yazılsada bizlerde öğrensek..bende 36.haftamdayım yavaş yavaş öğreneyim istiyorum herşeyii..hadi kızlar bekliyoruz cvplarınızı??

6. 15 Temmuz 2010
  7. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    canlarım Allah hayırlı doğum ve eli ayağı düzgün bebişler nasip etsin... Şimdiiiiiikkk... ben 40 haftamın dolduğu gün ki kontrolümde hastaneye yatışım verildi.Çünkü bebişimin kalp atışları zayıf ve ne yapsak hareket etmiyordu. kimse benim 40 haftamı doldurduğuma inanmıyordu çünkü bebeğim hala yukarıdaydı... Ama sizin böyle olmayabilir. bakarsınız bir gün aniden aşağı inebilir. anlık bişey yani... Ben çok istemiştim normali ama olmadı malesef. hiç hissetmediğim halde 3 cm açılma oldu.sonrasında bol bol yürüdüm açılsın die ama tık yoktu. 12 saat suni sancı verilmesine rağmen aman aman bi sancı çekmedim.. Acısı sonradan çıktı:KK43: o kadar sancı doluyken vücudum sezeryana alındım.

Bence 40 haftanızı doldurun ki bebeğiniz içeride gelişebildiği kadar gelişsin. Şuan sezeryan doğumlarda bile 40 haftayı doldurun diye öneride bulunuyor dr.lar.

Neyse diyeceğim o ki; 38 ve 36 haftalık hamişler her an bebeğiniz inebilir. Siz onun içinizde olduğu bu son günlerinizi iyi geçirmeye bakın... Ve sonuç ister normal ister sezeryan olsun pozitif olun... Ben ameliyata ağlayarak girdim... şimdi çok pişmanım. çünkü moral acıları bile çabuk dindiriyor... Hayırlı doğumlar...

Son düzenleme: 15 Temmuz 2010
  8. 15 Temmuz 2010
  9. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Çok saol cnmm paylaşımın için :)) allah bebeğinizi sağlıkla büyütmek nasip etsinn :))
    Çok doğru söylüyosun beyin olarak ne kadar rahat ve pozitif olursak bencede acı sızı o kadar kolay iyileşir..normal veya sezeryan hakkımızda hayırlı sağlıklı olanı versin rabbim..

10. 20 Temmuz 2010
  11. kayradorugum

kayradorugum 23.12.2009/15:00 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    36, haftada girdi 41. haftada normal doğum yaptım
    ben 41. haftaya kadar bekledim bi sorun olmadı 42ye kadar bekleyenler duydum
    bi sorununuz yoksa ikinizdede bekleyebilirsin...

12. 22 Temmuz 2010
  13. gozdeahmet2009

gozdeahmet2009 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    haziranın 1 inde normal doğum yaptım günüm 3 gün geçiyodu ogün doktora gittim nstde sancı yoktu eve geldim gece 1 de suyum geldi ama sancım yoktu suni sancı verdiler saat 5;45 de doğum yaptım gününüzü bekleyin 1 hafta geçsin bişey olmaz benim olmasaydı ogünde 1 haftayı yine doldurucktım doktorum öyle demişti kesinlikle normal doğumu öneriyorum dikiş acısı olur poponun üstüne oturamazsın diyolardı hiç hissetmedim dğumdan sonra hiç yatmadım bile gören sen mi doğurdun diyodu bebeğe bişey olmadığı sürece sonuna kadar bekleyin bence değer

14. 23 Temmuz 2010
  15. kelebeksvcn

kelebeksvcn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben de inatla normal doğum yapanlardanım ve sizi çok iyi anlıyorum. benim bebeğim çok iriydi, 4.160 gr doğdu, hem de günüm geçmişti. 40+5 günlük doğurdum. doktorum biraz telaşlı olduğu için neredeyse sezeryana alıyordu olmaz dedim, suni sancı verildi, saat 12 de başladılar beş saat suni sancı ardından bir beş saat dinlendirdi doktor sonra da kendi sancım artarak geldi ve sabaha karşı doğum yaptım. 38, haftada henüz kanala girmemişti, doktorum başı kanala yerleşmiş ama tam girmemiş diyordu ve ben de çok telşalanıyordun ya kanala girmezse diye, halbuki öyle birşey yokmuş yani çok zor girmemesi. benim bebeğim, 1 cm açıklık vardı hastaneye yattım ilk gece henüz girmemişti, yani galiba sancılar ve kasılmalar başlayınca bebek kanalda aşağı doğru ilerliyor. zaten hastanede fotoğraflarım var, ilk yatışım olduğunda karnım bariz bir şekilde yukarıda ama suni sancı verildikten sonraki fotolarda göbek inmiş aşağıya.
    sonuç olarak diyeceğim son ana kadar bekleyin çünkü aslında 40 hafta dolduğunda genelde bebeklerin gelişimi tamamlanıyor, bu da 41, 42. haftaya kadar bile uzayabiliyor, sorun olmadığı sürece acele etmeyin, en iyisi normal doğum...

lavantakokusu07 bunu beğendi.
  16. 2 Aralık 2015
  17. Reyhan5435

Reyhan5435 şehzadelerin annesi Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    3
    Sancıyla beraber kafanın yerleştiğini bilmiyordum