dogum yapanlar ne olur yardım

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve sokoprenses tarafından 11 Şubat 2010 başlatılmıştır.

11 Şubat 2010
    Konu Sahibi : sokoprenses
  1. sokoprenses

sokoprenses Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar slm doguma 2 hafta kaldı ben cok yattım hastanede antıbıyotık falan kullandım dr.um bebekte cok etkılendı oyuzden sezeryan dıyor ben genel ıstıyodum ama epıdural dıyor dr.um aranızda epıdural sezeryan dogum yapan varmı ben cok korkuyorum bılgılerınzı paylasırsanız cok sevınırım

2. 11 Şubat 2010
  3. nazar_363

nazar_363 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben epidural oldum son dogumumu canım çok rahattı hiç korkma sorun olursa cevaplayabilirim

4. 12 Şubat 2010
  5. marduk

marduk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hiiiç korkulacak bi şey yok. 24 aralıkta doğum yaptım. epidural sezaryendi. benim doğumum çok güzel geçti çok şükür :)

6. 12 Şubat 2010
  7. Odette

Odette Annecik Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar ben normal doğum düşünüyorum ama olur da sezaryen gerekirse epidural olsun istiyorum. Merak ettiğim şey epidural sezaryen ne kadar sürüyor ve karnınızı keserken dikerken sesleri filan duyuyor musunuz? Bi de epiduralin baş ağrısı yaptığı doğrum mu?

8. 12 Şubat 2010
  9. sokoprenses

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    eyvahedigeldismileı

10. 12 Şubat 2010
  11. sokoprenses

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bayanlar cok saolun ses falan duyuyomuyz karındaagrı oluyomu dıkısler normalmı lazermı estetıkmı bacaklarda sıslık oluyomu cok sordum:)

12. 13 Şubat 2010
  13. esila@mxixsra

esila@mxixsra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

ay canım çok güzel benimde merak ettiğim soruları sormuşsun? benim de doğuma az kaldı. büyük ihtimal sezaryan olacak...ve acayip korkuyorum:KK43:

14. 13 Şubat 2010
  15. beyazleblebim

beyazleblebim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba,ben ağustosta sezaryenle doğurdum.spinal anesteziydi.epidural gibi belden aşağısı uyuşuyor.ilk dakikalarda hiç bişi hissetmedim,hafif bir soğukluk.ben hazırlık yaptıklarını sanıyodum meğersem kesmişler o arada kamerada izleyince anladım:)bebeği çıkarmak için sarsıyolar biraz onu hissediyosun.ben uyuşmazsam acı,ağrı hissedersem diye çok korkuyordum.sarsarken biraz hissedince(ben korktuğum için biraz abarttım:) hemen anestezik koklattılar.(sadece maskenin suratıma yaklaştığını hatırlıyorum)bikaç dakikaya uyandım.karnım dikiliyodu,ne ağrı ne acı vardı.çok keyifliydim.doktorumla sohbet ettik dikilirken,oğlumu seyrettim bir taraftan.sadece ilk günün akşamı kesi yerinde ağrı,acı vardı.o da yürümek için ayağa kalkerken oluyodu.gece bile bayağı rahatlamıştım.başağrısı hiç olmadı.yani gayet rahattı benim için.hatta pazartesi doğum yaptım.perşembe dışarıdaki işler için bikaç saatliğine sokağa bile çıktım:))aslında beni rahatsız eden ağrı değil dikişti.sanki her an açılırmış gibi geliyodu tabii böyle bişi imkansız.bir daha doğursam asla böyle bir korku yaşamam.özetle öncesinde de doğuruken de sonrasında da çok memnun kaldım ama herkeste böyle olur mu bilemem.umarım hepinizin doğumu çok iyi geçer, şimdiden tebrikler.

16. 13 Şubat 2010
  17. beyazleblebim

beyazleblebim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence hiç korkma,tadını çıkar.kimse senin acı çekmene izin vermez, bir ekiple giriyosun ameliyata.ama girerken ben de biraz ükmüştüm açıkçası:)elde değil haklısın.ama bir daha doğursam çok daha rahat olurum

18. 13 Şubat 2010
  19. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146

Canım ankarada hangi hastanede yaptın doğumu?