doğum yapanlar yardım?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve EU1 tarafından 9 Ocak 2008 başlatılmıştır.

9 Ocak 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kızlar ben şuan 31.haftamdayım...ama doğumumun erken gelmesinden korkuyorum..çünkü bi köyde çalışıyorum öğretmen olrak ve 37.haftama kadar izne ayrılamıycam maalesef..ve şehre 1 saat uzaklıktayım arabayla.eğer sancım gelirse yada suyum patlarsa 1 saatte yetişilirmi yani bi risk var mı?sizin nasıl oldu..kimileri 2-3 saat sancın olur diyor..çocuk arabada çıkarsa yaa..ayyyyyyyykafamçokkarıştı...
    ve doğum sancısını anlarmıyım..bazıları anlamayabilirsin diyor.bazı kadınların sancı olmadan oluyomuş..ya işte herkes bişey anlatıyo anlıyacağınız..ama gece rüyalarıma giriyo..öğrencilerimde bugün gelip öğretmenim sizi rüyamızda gördük doğum yapmışsınız diyince dahada korktum..beni biraz aydınlatırsanız sevinirim..çünkü en yakın canlı doğum tanıkları sizsiniz şimdiden teşekkür :nazar:a.s.

2. 9 Ocak 2008
  3. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle aynı durumda olduğumuzu söyleyeyim ben de öğretmenim ve şehre 1.5 saatlik uzaklıkta bir ilçenin köyünde görev yapıyorum, senin yaşadığın tüm korkuları yaşadım hamileliğim boyunca, 40. haftada yapılan kontrolde normal doğum süreci görülmediğinden, olumsuz giden hava şartlarını göz önünde bulundurarak çünkü yol kapanailiyor, bir de bebeğin kilosunu düşenerek sezeryana karar verdim, çokta memnunum allah yardımcın seni çok iyi anlıyorum

4. 10 Ocak 2008
  5. duygudeniz

duygudeniz Guest

canım merhaba ben 39.haftamda doğum yaptım benim gece saat ikide suyum geldi ertesi gün dört buçukta doğum yaptım ama sancım yoktu evdeyken yani suyun gelince hemen doğuma almıyorlar bence korkmana gerek yok yetişirsin sana hayırlı doğumlar

6. 10 Ocak 2008
  7. silagul

silagul yorgun savaşçı Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    ah canimuzulme anliyorum seni anlarsin mutlaka keske 1 saatte dogsa oyle ben25 saat sanci cektimde dogmadi acilen sezeryana alindim ,merak etme bende yalnizdim esim korkuyodu ya sancin gelirse yaben gelene kadar sana bisey olursa gelmesi 1 saat suruyo cunku ama doktorumuz oyle 1 saatte dogmaz merak etme demisti,bak olduki sancilandin koyde ebe yokmu kiz al onuda yanina ne olur ne olmaz diye uzme kendini ALLAh hayirli saglikli dogumlar versin canim

8. 10 Ocak 2008
  9. vuslat06

vuslat06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ALLAH hayırlı sağlıklı doğumlar versin
    dua et bende ederim senin için inşallah hayırlı haberlerini alırız

10. 10 Ocak 2008
  11. LiLey

LiLey Guest

canım ilk doğum öyle hastaneye yetişemeyecek kadar çabuk olmaz.
    baştan işaret gelir anlarsın hiç endişelenme.
    doğum sancısı çoğunlukla bel ağrısı gibi başlar sonra fazlalaşır.
    Öyle hemen kuvvetli sancı gelmez.o son aşamalarda olur
    herkesin lafına kulak asma. emin ol böylece çook kolay doğum yaparsın.

12. 10 Ocak 2008
  13. EU1

EU1 Guest

saolun kızlar..içimi çok rahatlattınız..bu halde buz gibi dağ başında kalmak çok kötü..bide yalnız karnın burnunda..mantar enfeksiyonu çıktı bide başıma..erken doğuma sebep olabiliyomuş..doktor bunu belirtti zaten..allah yardımcımız olsun..galiba ben birazda hassaslaştım böyle değildim..yalnız kalınca insan daha çok düşünüyo daha çok hassaslaşıyodayanamıyorum artık yaa..durmadan ağlıyorum :KK43:

14. 10 Ocak 2008
  15. aysima81

aysima81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canim merak etme benimde uc yasinda bi oglum var .dedikleri dogru arkadaslarin :KK46:ilk dogumlarda okadar cabuk gelmiyo bebek bende nerdeyse iki gunde dogurdum.yani tabiki her bunye farklidir ama.ne kadarda olsa bu kadar cabuk gerceklesmiyo dogum.bu arada senin endiselerini cok iyi anliyorum.ben evinde otururken bile ay zamaninda yetisebilirmiyim esim yanimda olucakmi diye bir ton sorularim ve korkularim var:1shok:ben boyleyken senin oyle endiseler tasiman cok normal.canim allah yardimcin olur insallah.merak etme guzelim

16. 10 Ocak 2008
  17. melike gxuxven

melike gxuxven Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ayyy canım ben de senin için dua edicem, ben de 35+6 dayım ve doğum için memleketime gitmeyi düşünüyorum. tıpkı senin gibi ya ylarda doğurursam diye endişelenmiyor da değilim benim çıkacağım yol tam on saat süüyor ve kış yolu, erken gitme ihimalim yok eşim çalışıyor iznimiz gelince çıkabilicez.sanırım 38 haftadan önce gidemiyicem. bana da ua edin olur mu

18. 10 Ocak 2008
  19. EU1

EU1 Guest

tabiki melikecimsende dualarını eksik etme olur mu?rabbim hepimizin yardımcısı olsun..aysimacım desteğinden dolayı teşekkürler..inşallah herşey hepimiz için yolunda gider