doğum yapanlar...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve gxuxzelresim tarafından 16 Kasım 2007 başlatılmıştır.

16 Kasım 2007
    Konu Sahibi : gxuxzelresim
  1. gxuxzelresim

gxuxzelresim mutluyum çünkü anneyim:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim belimdeki problem yüzünden sezeryanla doğum yapmak zorundayım. daha doğuma epeyce var ama şunu merak ettim. son haftalarda yapılan alttan muayene her koşulda yapılıyor mu? yani benim normal doğurmam imkansız sayılırda. senağlama. bilgisi olan varsa cevap verebilir mi lütfeenn..

2. 16 Kasım 2007
  3. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    canım valla ben normal doğurduğum için tam olarak bilemiycemde..ama hastanede sezeryan olan arkadaşlarımın anlattığı kadarıyla söyleyeyim..sezeryan için sana tam bi gün verdiklerinden ötürü çatı muanesi yapmıyolar...sadece gününde gidip hastaneye yatıyosun..ama verilen günden önce suyun ,kanaman veya ağrın olursa alttan bakıyorlarmış...

4. 16 Kasım 2007
  5. CxuxCxuxK

CxuxCxuxK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    randevulu sezeryan da alttan muayene yapilmiyor bana yapilmadi..

alttan muayene aci veren birsey degilki,ben her türlü aciyi cok yogun bir sekilde hisseden vücuda sahibim ama alttan muayene esnasinda hic agri hissetmedim...acaba muayene sirasinda arkadaslar kendilerini cok kastiklari icin aci duyuyor olabilirler mi???

6. 16 Kasım 2007
  7. kucukkedicik

kucukkedicik Guest

canım alttan muayene son haftalarda iyi değil diye biliyorum. doğumu tetikleyebilir diye biliyorum.

ama son anda doktor neden yapmak istesin ki alttan muayene.

bildiğim kadarıyla doktorun şüphelendiği bişey varsa net görebilmek için böyle bir riske giriyolar bitek.

bence yapmaz canım.