doğum yapanlara sorum var

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve melansu tarafından 7 Mart 2008 başlatılmıştır.

7 Mart 2008
    Konu Sahibi : melansu
  1. melansu

melansu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    doğumlarınız nasıl gerçekleşti insanların söylemlerine göre gerçekten korkutucumu ben 16 haftalık gebeyim cok korkuyorum kendimi bi türlü rahatlatamadım.ben doğum yaparken kesin korkudan bayılacamÇok üzgünüm çoook

2. 8 Mart 2008
  3. melansu

melansu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    cevap istiyorum lütfen yardımcı olun

4. 8 Mart 2008
  5. lifeisgood

lifeisgood Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Güzelim ben doğum yapmadım ama bence bu kadar sıkma kendini. Kendini şartlama böyle. Düşünsene şu dünyadaki bir sürü kadın yapmış bunu. Sen niye yapamayasın ki. Herşey inşallah güzel gider. Kafana takma böyle. Allah bir şekilde kolaylığını verir, herkesin lafına da kulak asma. Yok ben şöyle zor doğurdum böyle zor doğurdum sadece moral bozarlar.

6. 8 Mart 2008
  7. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım herkes aynın çkmez ben doğumumda çok çektim mesala am şimdide iyiki doğurmuşum diyorum okadar çok çektimki ama ikinciyi istiyorum insan kucağına alınca herşeyi unutuyo pozitif düşün canım allah yardımcın olsun bir nefeste kurtarsın inşallah

8. 8 Mart 2008
  9. TuYa_DeNiZ

TuYa_DeNiZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben sezeryan oldum bende korkuyodum ama hiçde korkulcak gibi deilmiş o yüzden kafana şimdiden bunları takıpda strese girme hamileliğin tadını cıkar hamilelik cok guzel bişi doya doya yasa dogumu düşünmek için daha cok zamanın var

10. 9 Mart 2008
  11. Y@semin

Y@semin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ben 7 yıl önce normal doğum yaptım. Bende o hamileliğimde, nasıl bir duygu olduğunu bilmediğim için, duyduklarımdan dolayı çok korkuyordum. Tabiiki sancı çektim ama bebeğimin ağlama sesini duyar duymaz bıçakgibi birden kesildi tüm ağrı. Bence bazıları biraz daha hassas heralde ağrılara dayanma konusunda.Ama şunu unutma ne kadar 'çok zor saatlerce sancı çektim' deseler bile yine çocuk isteyip birdaha doğuruyorlar. Yani herşey bir anlık geçiyor ve unutuluyor.
    Benim dışarda akşam yemeğinde suyum geldi.Saat 6 civarıydı.Evime geldim duşumu aldım ve 8 gibi sancım başladı ama 11 e kadar evde çektim sancımı. 11 hastaneye gittim.Gece 2 dede dohumhaneden odaya geçtim.Tabiiki sancılar zor ama çekilemeyecek gibi değil.Sana tavsiyem önce rahatla bebeğini düşün.O dünyalar tatlısı bebeğini kucağına aldığını düşün.Bol bol su içmeyi ve seni yormayacak derecede yürüyüş yapmayı ihmal etme.Bunların doğuma çok faydası var.Herşey geçecek ve bebeklerimizi sağlıcakla kucağımıza alacağız Allahın izniyle inşaallah.
    Arkadaşlar hamilelik bizler için çok güzel bir duygu doya doya yaşayalım. şimdiden korkupda kendimize bu güzel günleri zehir etmeyelim.Özelliklede dışarıdan duyduklarımıza kulaklarımızı tıkayalım.:teselli:

12. 9 Mart 2008
  13. yildiz.yildiz

yildiz.yildiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok teşekkür ederim yorumların için Y@semin, benim doğuma 10 gün kaldı, normal doğum olacak, ben de çok korkuyordum. Ama yorumlarını okuduktan sonra rahatladım. Peki normal doğumdan sonra kaç kilo kaybetmiş olarak eve dönüyorsun. Ben 15 kilo aldım, çok korkuyorum, veremeyeceğim diye. Şimdiden çok teşekkür ederim

14. 9 Mart 2008
  15. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bende 4 5 kiloluk bir bebek dogurdum 11 ay önce tavsiyem pek korkma ne kadar korkarsan senin icin daha zor kilo olara en fazla üc kilon kalır tahmini bebek üc kilo. 750 gram esi .3 kiloya yakın suyu ve doguma yakın vücut su toplamaya basladıgı icin dogumdan sonra bunları hemen verirsindiyet yapma ne kadar anne sütü verirsen o kadar cabuk zayıflıyorsun v bol bol kabuk tarcın kaynattır ve ic
    cok faydası oluyor kücük bir tavsiye allah kolaylık versin

16. 9 Mart 2008
  17. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    güzel yorumları dilekleri okumak insanı rahatlatıyor gerçekten.çok sağolun..

18. 9 Mart 2008
  19. g.a.m.z.e

g.a.m.z.e Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bence hiç korkma canım doğum çok basit ben 2 ıkınmada çıkardım ..ben suni sancıyla doğum yaptığım için sancı çekerken çook zorlandım zaten sunisancıyla doğum yapmasam bile doğum sancısı zor oluyo ama doğum kolay hiç boşuna korkma bende senin gibi çok korkuyodum ama okadar korkulacak birşey değilmiş.bebeğini kucağına alınca herşeyi unutuyosun dikişten felanda hiç korkma iğne vuruyolar hissetmiyorsun bilee.tek yapman gereken bolca çok kuvvetli ıkınmakk..rabbim bir vazda kurtarsın inşallah seni ve tüm hamişleri hayırlı doğumlar..