doğum zamanımı geldi peki hastaneye ne zaman mı gitmeli işte buyrun bilgi

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve emelistan tarafından 18 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  18 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : emelistan
 1. emelistan

  emelistan hayatımın erkeki Üye

  Katılım:
  15 Nisan 2009
  Mesajlar:
  240
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  86
  Hastaneye ne zaman gitmeli?  Gerçek doğum ağrıları başladığında hemen hastaneye gitmek gerekmez. Ancak bu arada suyunuz gelirse ya da ağrılar dört-beş dakikada bir gelmeye başladığında hastanede olmanız gereklidir. Ağrılar beş dakikada bir geliyor olduğunda hastaneye gitmek için evden çıkılmalıdır. Ancak evden hastaneye ulaşım on beş dakikadan daha fazla sürecekse daha da erken yola çıkılabilir. Ağrılar beş dakikada bir oluncaya kadar evde geçirilecek süre içinde yapılabilecek ve yapılamayacak bazı şeyler vardır.

  * Dolaşılabilir ya da istirahat edilebilir.
  * Duş alınabilir.
  * Masaj yaptırılabilir (örneğin bir masaya dayanarak omurganızın iki tarafından aşağıya doğru yapılacak yoğurma hareketi, el ayasıyla bel ve kalça üzerine basınç uygulanması rahatlatabilir).
  * Hazırlıklar gözden geçirilebilir.
  * Sık sık tuvalete giderek idrar yapılabilir.
  * Ağrılar sıklaşmadığı halde, suların gelmesi ya da ne miktarda olursa olsun kanama durumunda hemen hastaneye gidilmelidir.
  * Ağrılar başladığı andan itibaren birşey yenmemelidir. Yemek yenmesi ya da fazla miktarda sıvı alınması kusmaya neden olur. Gerekirse çok küçük yudumlarla sıvılar alınabilir ya da ağızda eriyen şeker, çikolata yenebilir.
  * Fazla hareket ve iş yapılmamalıdır.
  [​IMG]