Doguma 1 gun kala bebegimi kaybettim...

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve flyingpan tarafından 29 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : flyingpan
  1. flyingpan

flyingpan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu satirlari yazmak oyle zorki... 38+5 gunluk hamileyken kizimi kaybettim.
    Pazartesi gunu doktorumuzda nst kontrolumuz vardi ve sezeryan icin gun kararlastiracaktik cunku bebegim ters duruyordu. Dogum seklini alamamisti. Doktorumuz herseyin yolunda oldugunu bebegin kalp atislarinin saglikli oldugunu ve carsamba sabahi dogumu gerceklestirecegini soyledi.
    o aksam cok heyecanliydim.Nihayet yillardir bekledigim bebegime kavusacaktim. Kizimiza tup bebek tedavisi sonucu hamile kalmistim. o aksam yemegimi yedim, televizyon seyrettim ve guzel bir uyku cektim. Sali sabahi kalktigimda yatakta once karnimi sevdim ve dedimki "guzel kizim yarin sana kavusuyorum".
    Tuvalete kalktim tuvateletimi yaparken icimde birseyin patladigini hissettim. Ayaga kalkinca kovadan bosalircasina kan geldi. Anneme seslendim ama kan ayni yogunlukta gelmeye devam ediyordu. Anne kotu bisi oluyor diye bagirdimi hatirliyorum. Annem beni sakinlestirmek icin yok kizim korkma dogum basladi diyordu. Ama dogumda su gelir bu kadar kan gelmez dedigimi hatirliyorum. Sonrasinda hersey cok hizli gelisti. Apartopar taksiye bindik . Doktorumuzu aradik ve yarim saat icinde hastaneye yetistik.
    Hemsireler beni nstye bagladilar. Sagdan soldan asagidan yukaridan heryerden denediler ama bebegimin kalp atislarini alamadilar. Ben se surekli kotu bisi oldu bebegim oldu diye sayikladigimi hatirliyorum. sonra ultrason getirildi ve ultrasonda cok zayifta olsa kalp sesini duyduk. Nasil umutlandigimi anlatamam. Sanki dunyalar benim oldu. Az da olsa ses geliyordu. Hemen ameliyathaneye indirildim. Doktorum henuz gelmemisti. Ben ameliyathanede nolur doktorum gelmediyse baska doktor yapsin sezeryani dedidimi hatirliyorum. Sonrasinda spinal anestesi yapmaya calistilar, doktorum geldi bu arada. Spinalde basarili olunmayinca genel anestezi yapildi ve uyusmadan once allahim olur kizima ve bana yardim et dedim.
    Sonrasinda gozumu odada actim. Hemsireler annemden pijama istiyordu giydirmek icin, Odada sadece ben annem ve hemsireler vardi. Bebegim yoktu. Soramadim bebegim nerede diye. Duyacagim cevaptan cok korkuyordum. o Sirada doktorum geldi. plasentanin erken ayrildigini (dekolman plasenta dedikleri durum) bu sebeple bebegime bi sure kan ve oksijen gitmedigini. Dogumda bebegimin kalbinin atmadigini ama mudaheleyle kalbini calistirdiklarini ve o an icin bebgimin kuvozde solunum cihazina bagli oldugunu soyledi. Acikcasi cok umut verici konusmadi ve ilk 24 saat onemli dedi. Ama seni kaybedebilirdik. cok sukurki zamaninda hastaneye geldiniz kanaman durdu. Senin hayatini kurtarabildik dedi. Icimden insallah bebegimde kurtulucak dedim.
    Sonraki 24 saat cin iskencesi. bebegimle ilgili hic bir sey soylenmedi, Ama yanima giren cikan annemlerin ve esimin yuzlerinden umut verici bi gelisme olmadigini anlamak zor degildi. Ertesi sabah doktorum geldi yanima ve bebegimin kalbinin iki kez durdugunu mudahele ettiklerini ama ucuncude artik sonuc alamadiklarini ve bebegimin melek oldugunu soyledi. Sonrasi bosluk...
    Isyan etmedim, etmiyorum. Muhakkakki sinaniyorum. Allahim sabrini ver diye dua ediyorum. Melegimi yanindan ayirma, yalniz kalmasin diye dua ediyorum. Kucagim bos eve donmek o kadar zorduki. Odasina girmek oyle aciydiki. Dogum yaptim ama bebegim yok. Allah kimseye evlat acisi yasatmasin... Kimseyi evladiyla terbiye etmesin...

2. 29 Temmuz 2010
  3. midye

midye Rabbim şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Allah yardımcın olsun canım cok zor bısey yasıyorsun bende dun tup bebek denemem olumsuz sonuclandı o kadar emek bosa gıttı cok ınana-mıstım olacagına ama senın yasadıgın dahada zoru Rabbım sabrını versın

4. 29 Temmuz 2010
  5. denizkxixzxixl

denizkxixzxixl o bir bücür cadı Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    allah sabır versin.
    acınızı hafifletsin, dayanma gücü versin inşallah.
    bir insanın en büyük imtihanı bence evlat acısı.

6. 29 Temmuz 2010
  7. ozlenen2010

ozlenen2010 Allah'ın dediği olur... Üye

Beğenildi:
    875
    Ödül Puanları:
    238
    senağlama Allah sabırlar versin canım .. Dediğin gibi bu bir sınav imtihan ne desek ne yapsak boş ..Meleğin cennette anne ve babasını bekliyor o en güzel yerde bu en güzel tesellin olsun .. Hastaneden kucağı boşçıkmak çok kötü aynı acıyı bende yaşadım ama mükafatı büyük Rabbim sabırların en büyüğünü versin...

8. 29 Temmuz 2010
  9. UfuruktenPrenses

UfuruktenPrenses twitter@UfuruktenPrnses Üye

Beğenildi:
    867
    Ödül Puanları:
    203
    Allah yardımcın olsun arkadaşım.Dediğin gibi sınav bu..
    Geçecek,bebeğini kucağına alacaksın sağlıkla inşallah.
    Umudunu yitirme hiç ve bence bir süre terapi gör.
    Kolay birşey değil yaşadığın tek başına atlatmak zorunda değilsin
    ..

10. 29 Temmuz 2010
  11. yawrukuss

yawrukuss Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok üzüldüm canımmmm çok geçmiş olsun başın sağolsun.. mafoldumben
    isyan etmek ne demek ? o yavruyu veren Allah alan Allah yeniden verecek olan yine Allah..
    Herşeyde bir hayır vardır. çok zor bir durum mafoldumben inş çabucak toparlanırsın

12. 29 Temmuz 2010
  13. sinem_44

sinem_44 Polyanna Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Allah sabır versin başınız sağolsun

14. 29 Temmuz 2010
  15. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    Allah sabır versin
    başınız sağolsun

16. 29 Temmuz 2010
  17. bitanesii

bitanesii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ALLAH sabır versin meleğin cennete başın sağolsun...

18. 29 Temmuz 2010
  19. melek76

melek76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    Canım seni okadar iyi anlıyorum ki...
    Ben de mart 2009 da 37+5 de sezeryan tarihime 2 gün kala bebeğimi , canım oğlumu karnımda kaybettim , bir sebebi bulunamadı...İnsan birden bire bu olayların içinde kendisini bulunca ne hissedeceğini nasıl davranacağını bilemiyor , çok ama çook zor...
    Canım nisan 2010 da kızım dünyaya geldi , şu an kızım kollarımda çok şükür...İnşallah seneye bu zamanlarda sen de sağlıcakla bebeğini kucağına alırsın...Bizim gibileri teselli edecek tek şey kaybettiğimiz bebeğimizin kardeşi çünkü...

Çok şükür ki bizler melek annesiyiz , Allah bize cennette evlat sevgisini sonsuza dek yaşatacak , kaybettiğimiz bebeklerimizle sonsuza dek mutlu olucaz , kucaklarımızdan indirmeyeceğiz onları , onlar cennetin tatlı bebekleri olacak...