Doğuma gidiyorum yardım

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve caldion78 tarafından 14 Ekim 2009 başlatılmıştır.

14 Ekim 2009
    Konu Sahibi : caldion78
  1. caldion78

caldion78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar yakın zamanda sezeryanla doğum yapcam eşimle konuşmuştuk hastanede yanımda onun kalmasını istiyordum .. tamam demiştiiii...hatta son 1 aydır konumuz buydu saolsun beni kırmıyodu tmm diyodu ...biz suan doğudayız öğle akrabag falan yok anlıycanız doğumada kayınvalidem gelebiliyo tek ... gelsin ii hoş ona sözüm yok ... yalnız gecenlerde konu açmıştım kk de huy ve hareketlerinden nefret ediyorum kaynanamın okuyanlar bilir o günden bu yana aramıza mesafe kodum neyse aramış dün oğlunu sen yapamazsın erkegi hastaneye sokmazlar falan filandı kocamın kafasını 5 dk da değiştirmiş saolsun bende yanımda kalmasını sağımı solumu görmesini istemiyorum zaten soğudum iyice eşimle tartıştık tatlı gecemi zehir etti saatlerce ağladım yine küs şimdi beyimiz küssün bende ona küsüm ben surda 2 gün sonra doğuma gitcem anasının gönlü olsun istiyo ne yapım ben şimdi mafoldumben

2. 14 Ekim 2009
  3. edoshs

edoshs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ilk önce allah hayırlısıyla bebişini kucagına almanı nasip etsin.
    ya ne alaka erkek almazlarmıs hastaneye neden erkek olmazmıs ne zanlediyolar erkekleri salakmı valla bu konularda erkekler eskisinden daha ii cahil degiller.ayrıca tabiki esinin yanında olmasını isticeksin.tekrar konus esinle güzelce küsmece fln yapmayın.... eger yinede yok ben kalmıcam derse ozaman annende kalmasın gerek yok de.. off sinirlendim kkaynanana şimdi

4. 14 Ekim 2009
  5. edoshs

edoshs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

6. 14 Ekim 2009
  7. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım çoklu oda da kalırsa erkek almazlar çünkü oda da senden başka bayan olacak ve oda doğum yapmış olacak

özel oda olursa ayrı

ama eşinin herşeyini görmesi ne kadar doğru olur bilemiyorum
    özel hastane değilse herşeyi refakatçilere yaptırıyolar
    alt bezinin değişimi (yatağa serilen varya) idrar torbasının değişimi bacaklarının kanlarının temizlenmesi

refakatçli sadece yanında durmak değil
    bence 24 saat katlanıver yine mesafeli olursun

8. 14 Ekim 2009
  9. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    Öncelikle Allah sağlıkla bebişini kucağına almayı nasip etsin.
    2 kere sezaryenle doğum yapmış biri olarak sana tavsiyem, refakatçi olarak asla eşini yanına alma, eminim ki zaten 1-2 saate kalmaz isyan bayrağını çeker. Çünkü senin her hizmetini yapmak zorunda, altından bezi değiştirmek, idrar torbasını değiştirmek, bebeği yanına vermek, serumunu kontrol etmek çok zordur. Kaldı ki sende öyle normal doğum yapanlar gibi pat diye ayağa kalkamayacaksın. Mecburen zorlanacaksın. Böyle zamanlarda yanında bir bayanın olması daha iyi.
    Ayrıca devlet hastanesinde özel odada olsan bile (benim doğum yaptığım yerde öyleydi) erkek refakatçi istemiyorlar. Sebebini bilmiyorum ama ben özel odada olmama rağmen eşimi 1 gece bile bırakmamışlar bir bayan istemişlerdi. Özel odada değilsen zaten hiç şansın yok erkek refakatçi asla olmaz.
    Bence iyice düşün taşın, bu günlerinde eşin değil kayınvaliden sana daha çok yardımcı olur.

10. 14 Ekim 2009
  11. caldion78

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle yorumun için tşkr edrm... benm zaten kalamaz kaynanam yanımda ben istemiyorum eşimde kalmazsa tek kalırım benm kafayı taktığım konu hayatımızı bi şekilde dediği olsun istiyor daha çocuk gibi görüyo sanırım cnm gelmiş oğlu 31 yasına cocuk yapmayı biliyo ya bakmayıda öğrenecek herkez annesinn karnında öğrenmiyo ya allahın izniyle ii kötü bakarız çocuğumuza siz yapamazsınz ben yapıyım siz bakamazsnz biz bakıyım hesabı yaniii bende buna sinir oluyorum akıl sağlığmız yernde şükürler olsun ne yapıp ne yapmayacagımızı bilebiliriz ama ben eşimede kızdım yine benm annem babam tlf da bana böle bişi deseydi biz karı koca bu karara vardık siz karışmayın der keser atardımm ...offf offf benm erkek olmam lazım mış

12. 14 Ekim 2009
  13. caldion78

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    cnm biz suan doğudayz doktor zaten biliyo memur hayatı sizde az çok tahmn edblrsnz yanımıza kimse gelemiycek deyince anlayışla karsılayacaklarını umuyorum kii ben bi kılıfına uydururum kaynanamın yanımda kalmasına gelince aslaaaaaaaaqaa olmazzz istemiyorum zaten sevmiyorum bana baksın istemiyorum hem herşeye karısır adım gibi emnm yapmacık tavırlarını hiç sevmiyorum hareketlerden hoşlanmıyorum hem ben ona altımı falan aslaaaaaaa temizlettrmem ne yapım başka sansımda yok kimsede yok yanımda ya eşim ya tekk olcak artık

14. 14 Ekim 2009
  15. caldion78

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ayrıca özel oda olcak arkadaşlar

16. 14 Ekim 2009
  17. pelin78

pelin78 Guest

ben olsam eşimin yanımda kalmasını istemezdim.. eşimin benim altımı değiştirdiğini düşünmek bile bana itici geliyor.. ne olursa olsun, eş olabiliriz ama bu kadar ayrıntılı görmesi yada yaşamasından ziyade bana kayınvalidemin bakmasını yeğlerdim.. yinede fikir sizin...ayrıca annelerde karışıyor sadece kayınvalideler değil.. şunu yap bunu yap diye.. önemli olan dengeyi tutturabilmek.. canınızı sıkmayın.. eşinizde annesini bu konuda daha bilgili bulmuş ve dinlemiştir.. hayırlı doğumlar...

18. 14 Ekim 2009
  19. Erenn

Erenn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.312
    Ödül Puanları:
    238
    Canım benim her iki doğumumda kayınvalidem de eşimde yanımdaydı hatta 2 görümcemde :kedi: abartmışız biraz
    Şöyle bişiy var.. Kayınvaliden çocuk bakımı konusunda illaki yardımcı olacaktır.Yani eşinin ilk anlarda çok fazla yardımcı olabileceğini düşünemiyorum.Özellikle sezeryan olacaksan sen odaya gelmeden önce çocuğu odaya gönderiyorlar bile.Bebişin giyinmesi var altının açılması var.süt için sana verilmesi ve sana yardımcı olma var.. Diğer taraftan arkadaşlarındediği gibi senin altbezlerin değiştirilmesi filan var.. Ben kayınvalidemden falan utandığım için pek çok şeyi eşimden rica etmiştim.Serum takılı olduğu için tuvalete falan gittiğinde birinin yanında bulunması gerekiyor..Böyle işlerde ,bide bazı durumlarda ( oda kalabalıklaşmaya başladığnda içeridekilerin kırılmayacağı şekilde dışarı çıkarılması vs gibi haince işler için ) ondan rica ediyordum.. Bu yüzden heran yanımda olmasını istiyordum ama eşimin yapamayacagı işler de vardı mutlaka bunlardada görümcem ,kayınvalidem yardımcı oluyordu ..
    Kayınvalidenle sorunun nekadar büyük blmiyorum ama gelsin ne yapcan.. İyi ki düşünmüş gelmek istemiş.Misafir gibi gelip giden kayınvalideler bile vardır mutlaka..