doğuma hazırlık egzersizleri yapıyormusunuz?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve ozlem28 tarafından 18 Haziran 2010 başlatılmıştır.

18 Haziran 2010
    Konu Sahibi : ozlem28
  1. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar 38.haftamdayım.int.te okuyorum nefes egzersizlerini. ama bana biraz karışık geliyor, doğum anında onları yapabilirmiyim bilmiyorum. siz uyguluyormusunuz?yada doğum yaparken uygulayabiler oldumu?

2. 20 Haziran 2010
    Konu Sahibi : ozlem28
  3. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    egzersizmiş yürüyüşmüş bence bunların hepsi uydurmaca :))) valla ben hiç mi hiç faydasını görmedim normal doğum sırasında. sen sadece ıkınmasını bil yeter. Normal doğum sırasında sancılarla baş etmek için boş yere bağırmak yerine , afedersin canım ama büyük tuvaletini yaparken nasıl ıkınıyorsan aynen öyle ıkınacaksın ancak bilinçli bir şekilde ıkınarak bebeğini çabuk doğurursun, bak kolay demiyorum dikkatini çekeyim, diğer boşyere bağıranlara kıyasla daha çabuk yaparsın doğumunu. Ben öyle kadınlar gördümki doğum sırasında avazı çıktığı kadar bağırıp kendilerini o yataktan bu yatağa atanlar mı dersin, keşke sezeryan olsaydım diyenlerimi dersin, 12 saat boyunca sancı çekip sezeryana gidenler mi dersin daha neler neler.. sen sancın geldiği an nefesini tutup, ellerinlede yatağı çok sıkı tutarak güçlü bir şekilde ıkın sancın geçene kadar. inşallah kolay doğum yaparsın. ben bir daha asla normal doğum yapmam mesela çünkü çok zor doğurdum kızımı bilinçli olmama rağmen.