doğumda ayağa kalmak kaç gün sürer?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve veronica tarafından 26 Ekim 2007 başlatılmıştır.

26 Ekim 2007
    Konu Sahibi : veronica
  1. veronica

veronica Guest

Doğum yapan arkadaşlar ayağa kalkmak uzunmu sürüyor doğumdan sonra illaki birilerinin bana yardımcı olması gerekirmi bakıma ihtiyacım olurmu ben kendi kendime yetebilmek istiyorum sanki kendim hallaederim gibi geliyor deneyimli olanlar söylesin kimseye muhtaç olmak istemiyorum eğer birileri yardımcı olacaksa max kaç gün sürer bu?

2. 26 Ekim 2007
  3. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    eğer normal doğum yaparsan masadan kalkınca normal bi şekilde yürümeye başlıyosun...ama dikişli olacağın için 10 gün gibi bir süre tuvalete otururken bi yerlere otururken veya yataktan kalkarken biraz zorlanıyorsun..ben gerçi kızımın acısıyla dikişimin farkında bile deildim doktorlar onu kucağında yoğun bakıma koştururken inan ban sanki 1 gün öncesi doğum yapan benmiydim arkalarından koşarken bilemiyorum..eğer çok dikişin olmazsa kimsenin yardımına gerek kalmıyor..ama yinede lohusa olacağın için belli süre yatman seni faydana olur...

4. 26 Ekim 2007
  5. veronica

veronica Guest

teşşekkür ederim cevabınız için

6. 26 Ekim 2007
  7. AnneyimBen

AnneyimBen evli mutlu çocuklu :) Üye

Beğenildi:
    740
    Ödül Puanları:
    153
    canım normalde yapsan sezeryanda illa yanında birilerinin olması lazım sana yardım içn en fazla 1 hafta

8. 26 Ekim 2007
  9. tatarxixm

tatarxixm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben normal dogum yaptım ilk gun biraz sorun oldu onun dışında her işimi kendim yaptım misafir bile agırladım oturmada birazcık cok az sorun oldu o kadar canım

10. 26 Ekim 2007
  11. xoxzxuxm

xoxzxuxm three 'M' in my life:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de normal doğum yaptım, ilk gün ayaktaydım ama dikişeler hareketini kısıtlıyor insanın. 1-2 hafta biri lazım çünkü sen ayaklanmış olsan da bebekle yeni düzene alışmak bu arada kendi beslenmene de dikkat etmek zorundasın, ilk zamanlar yemek falan da yapamıyosun zaten. Lohusayken biri kalsa yanında iyi olur.

12. 27 Ekim 2007
  13. mira

mira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben sezeryan oldum.ameliyattan 3-4 saat sonra tuvalete kalktım ve yürüdüm ertsi gün çıktım hast.evde hiç yatmadım annem ve kayınvalidem 1 ay yanımda kaldılar mnevi olarak destek iyi oluyor tabiii gelen giden.ama hiç yatmadım bebişimle ilğilendim

14. 27 Ekim 2007
  15. CORUMUNCADISI

CORUMUNCADISI 3 yavrum kuzumlarim Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    bende sezaryen oldum ve ilk gun ayagiya kalktim yurudum sanci bile vardi ama yurudum doktorlar hemsilere cok sasirmisti ne kadar cesursun diye bende ama 3 hafta bi ay annemlerde kaldim bana cok yardimi oldu sagolsun allahim onu basimdan eksik etmesin

16. 27 Ekim 2007
  17. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    allah annelerimiz başımızdan eksik etmesin, mutlak yanında birisi olsun canım, doğum ne kadar kolay geçerse geçsin insan yanında birilerini, galiaba bu senin ilk bebeğin o zman daha çok ihtiyaç duyarsın

18. 27 Ekim 2007
  19. belmakyuz

belmakyuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende sezeryan oldum ve aynı gün yürüyordum hem gaz sancıları için yürümek en iyisi tabi bu kişiye göre değişiyo herkesin bünyesi farklı yanında senin nazını sonsuz sabırla çekebilecek birisi de şart (anne+eş müthiş ikili)