doğumda erkek tarafı neler yapar? belli bir adet varmı?

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve calikushu tarafından 17 Mart 2009 başlatılmıştır.

17 Mart 2009
    Konu Sahibi : calikushu
  1. calikushu

calikushu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Doğumuma 1 buçuk ay kaldı ve sağolsun daha kaynanam bir zıbın bir patik bir çorap dahi almadı.Akıl almaz hevessizler,bu beni çok kırıyor. Eşim annesine " çok şey değil ufacık birşey al anne özlem çok üzülüyor" dediğinde kaynanam "bizim örf adetlerimizde doğana kadar birşey yapılmaz" demiş. Eşimde kızmış "ben özlem üzülüyor diyorum sen adet diyorsun, alma birşey biz herşeyi tamamladık" demiş. Merak ediyorum yeri geldiğinde benimde sözüm olsun istiyorum. Varmı böyle adetler. Ne bileyim doğumda kız annesi şunu yapar erkek tarafı bunu yapar gibi...Beşiği kız tarafı alır diye biliyorum, ama erkek tarafı neler yapar hiç bir bilgim yok.Yardım edin kızlar. Yaşasın gelin dayanışması!!!! :lepi:

2. 17 Mart 2009
  3. ilgin0707

ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım merhaba hayırlı doğumlar diliyorum benim ikinci prensesim Allahın izniyle ilk kızımdada erkek tarafı birşey yapmadı doğumdan sonra bile şimdide aynı biz eşim ben ve kendi ailemle bebişe birşeyler alıyoruz

Son düzenleme: 17 Mart 2009
  4. 17 Mart 2009
  5. pnrhlt

pnrhlt DEFNE'm Güzel Meleğim Üye

Beğenildi:
    204
    Ödül Puanları:
    153
    Valla canım kayınvalidem sağolsun bir sürü şeyler almış ama özellikle bi adet var mıdır bişey yapacaklar mıdır bilmiyorum hiç ya :uhm: Kız tarafı beşiği yapar derler gerçi onu da aldırmadım biz aldık ama erkek tarafını hiç bilmiyorum :uhm: Bi araştırayım yerimseniben

6. 17 Mart 2009
  7. calikushu

calikushu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    araştır pınarcım araştır :) sorun maddi değil manevi.ama manevi kavramları anlasalar zaten beni üzmezler dimi. nolurrr helpp :)

8. 17 Mart 2009
  9. ilgin0707

ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    çalıkushu tabi problem maddi değil sana katılıyorum insan manevi olaral bile düşünülmek önemsenmek istiyor benim eşimin ailesi torununu bile görmeye gelmeyen bencil insanlar ki onlardan birşey beklemek hata olur benimde tek istediğim biraz önemsenmekti sadece

10. 17 Mart 2009
  11. calikushu

calikushu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ilgin0707 im böyle devam ederse ben dua edeceğim bebeği falan görmeye gelmesinler.benden de bebeğimdende uzak olsunlar. 8 ay olmuş bir heyecan bir heves görmemişim aynı tavrı doğumdada sezinlerimmm eh işte o zaman yıkarım ortalığı. ah bizde birde örf adetleri nalıncı keseri gibi yontma var. öyle cımbızlanıyorki adetler. işe gelinenler yapılıyor işe gelinmeyenler aaaa adet falan önemlimiki diye sallanıyo :) objektif bakarsam şanslısın gelmesinler. gelipte sinir edeceklerine hiç gelmesinler..

12. 17 Mart 2009
  13. bigudi54

bigudi54 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    calikushu bence hiç düşünüp sinirlerini bozma boşyere görmek isteyen gelır bakar bızde kayınvalıde gelınıne bılezık takar ama bende bısey beklemıyorum işin dogrusu bendede oluyo bazen gelınıyle ılgılenen kayınvalıdelerı gorunce vay be bı bunlara bak bı bızımkılere dıye ıcımden gecmıyo degıl bızımkınde torun cok ondan bu hevessızlık sanırım doguma ne kaldıkı şurda hiç bunları düşünüp sınırlerımı bozamam sende düşünme bencee

14. 17 Mart 2009
  15. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    şimdiden sıkma canını
    doğumdan sonra alcaz demiş
    almıcaz dememişki
    eşinide kendini üzme
    alırsa alır almazsa almaz
    ne babannenin nede annanenin öyle bir zorunluluğu yok yerimseniben

16. 17 Mart 2009
  17. calikushu

calikushu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ah bigudi54 üm öyle düşünme denilince bi düşünmesem.. ama şu bilezik işini öğrendiğim iyi oldu. başka başka.... :) birde doğum masrafı diye duyduydum ama ne derece doğru bilmiyorum

18. 17 Mart 2009
  19. calikushu

calikushu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    jjuliett gülüm onların alacağı en ufacık birşeye ihtiyacım yok. sıkıntım tavır. yolda yürürken köşede oturmuş ağlayan birini görsen yanına gider neyin var dersin yardımcı olmaya uğraşırsın değilmi.. eşim benim üzüldüğümü söylediğindeki tavır kötü.ben bir aileye fert olma derdindeyim. anne diyorum. yüzünü görmediğim tanımadığım insanlardan ilgi görüp eşimin annesi tarafından umursanmamak insanı üzüyor.