Doğumda siğil yaktırmak:(bakar mısınız?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve tiviti tarafından 27 Nisan 2009 başlatılmıştır.

27 Nisan 2009
    Konu Sahibi : tiviti
  1. tiviti

tiviti GELDİN DÜNYAMIZ OLDUN... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar 35 haftalık hamileyim ve sezeryanla doğum yapıcamvajinamda hpv den kaynaklanan siğil çıktı bundan 1 ay önce başta 2 taneydi ama giderek çoğalıyolar ve büyüyolar dr uma söyledim doğumda yakabilir miyiz diye o da olabilir demişti ama içim rahat etmedi başka bir dr a daha danıştım oda kesinlikle doğumda yaktırma çünkü loğusalıkta doku iyileşmesi çok zor olur dedi napıcam hiç bilmiyorum çok kararsız kaldım kırkımın çıkmasını beklesem ya daha çoğalırlarsa diye korkuyorum bi yandan da bebeğimi düşünüyorum ya istemeden onada bulaştırırsam offfff karmakarışığım arkadaşlar nolur daha önce böyle bişey başına gelen yada doğumda yaktırıpta memnun kalan varsa eğer yorumlarınızı dört gözle bekliycem.çok morale ihtiyacım varrrrrr

2. 21 Mayıs 2009
  3. ozlemceylan_26

ozlemceylan_26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar bende 32 haftalık hamileyim bu siğillerden bendede çıktı 1 ay önce doktoruma söledim baktı yakalım dedi bikaçtane vardı hatta birtanesi baya büyümüştü korkudan söyleyememiştim aynı gün içinde yaktı ve hiçbir acıda çekmedim izde kalmadı hafif izler oluştu yani öyle iyileşmicek yaralar değil şimdi 2 tane daha var doktorum büyürse yakalım dedi bende doğumda yaktırmayı düşünüyorum yani hiçbir riski olduğunu düşünmüyorum sende sıkma canını eğer için rahat etmezse doğumdan sonra yaktır o sürede pek büyüme gösterceni zannetmiyorum büyüse biile çok kısa bir işlemle haloluyor

4. 30 Mayıs 2009
  5. glzfb

glzfb İyi ki doğdun hayatımıza Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bu siğiller cinsel ilişki sırasında bulaşıyor biliyorsunuz değil mi? sizde varsa eşinizde de vardır mutlaka hanımlar...