Doğumda şunu Yap şunu Yapma!

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve ceylann tarafından 26 Haziran 2008 başlatılmıştır.

26 Haziran 2008
    Konu Sahibi : ceylann
  1. ceylann

ceylann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Doğum yapan arkadaşlar doğum sırasında yapmamız gereken ya da yapmamamız gereken şeyler neler acaba? Tecrübelelerinizle biz doğumunagünler kalan hamileleri aydınlatırsanız seviniriz. Şunu yap şunu yapma diyeceğiniz şeyler nelerdir?

2. 26 Haziran 2008
  3. adabasar

adabasar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tavsiyem sancin tuttugu andan itibaren bebis dogana kadar sik sik sicak su dolu küvete gir bu rahmin yumusayip daha hizli acilmasini saglar. Dizlerinin üstüne çök yada ayakta ayaklarin ayrik sekilde dizlerini hafif kir ellerini duvara yasla bu arada birisi belini hafif bir sekilde ovalasin bu bebisin daha hizli asaga kaymasini saglar birinin belini ovalamasi seni rahatlatir yanliz epidural yada pethidine kullanirsan yataga bagli kalmak zorunda kalirsin sanciyi azaltmak acisindan agri kesici olarak gas kullanmani tavsiye ederim tek yan etkisi bazi kadinlarda mide bulantisi yapiyo ama bende olmamisti. Epidural hic kullanmadim ama duyumlarima göre zamanla kadinda bel agrisi yapiyomus eger kullananlar varsa yan etkileri neler oldu yazsinlar bilmeyenler birinci agizdan ögrensin

4. 26 Haziran 2008
  5. iremim

iremim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kardeş bende 6 ay önce kurbanın 5. günü sabah 7 aylık doğum yaptım, valla arkadaş en güzelini anlatmış, bende derin nefes alıp vermiştim heee birde hep yürümeye çalıştım , pek yattığım sözlenemez ,sengözlerimebaksanab yalnız 6 saat sancı çektim 12de başladı gece sabah 05-55te kızım ıngaaaaaaaaaaa dedi:KK46: benim önce suyum geldi sıfır sancıyla gittik hastaneye orad suni sancı uyguladılar ve doğumum çok kolay oldu.Allaha çok şükür Allahım sizleride hayırlısıyla bebişlerinize kavuştursun. doğum sancısı sırasında ne dua edersen Allah kabul ediyor dua edin .....:nazar:a.s.

6. 26 Haziran 2008
  7. seherb

seherb Benim Küçük Beylerim. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende ogluma dogum ederken dizlerimin üstüne durdum elim biyerden destek aldım ve sancım oldugu zmaan nefesimle bebgimi aşagı itiyodum durdugunda nefes alıp veriodum... diz üstünde durmak çok ii dogumu kolayşatırıyo..

8. 26 Haziran 2008
  9. cananmfb

cananmfb canan Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya ben çok korkuyorum
    nasıl birşey olacak diye doğum yapan arkadaşlar biraz daha anlatın lütfen neler yaşanıyor nasıl bir ağrı adetsancısına benziyormu

10. 26 Haziran 2008
  11. cananmfb

cananmfb canan Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    birde suni sancıdan bahsedermisiniz bazı arkadaşlarım suni sancı verceklerse asla normal doğum yapma sezeryan ol diyorlar o katlanılmaz bir ağrı veriyormuş kendini duvardan duvara vurmak istioysun diyorlar

12. 26 Haziran 2008
  13. EU3

EU3 Guest

mecbur kalmadıkca suni sancı verdirme berbet birşey hiç ara vermeden sancı çekiyorsun benim ilk doğumumda hiç gerek yokken suni sancı verdiler bilmiyordum ikinçi doğumumda normal sancıyla oldu suni sançının yanında hiç sançı çekmemişim gibi geldi ve çok kolay oldu.

14. 26 Haziran 2008
  15. seherb

seherb Benim Küçük Beylerim. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    adet sancısı gibi deil tabikide canım :) biraz daha şiddetlii belinden kasıklarından baya çekiosun.. ama herkes sancılı dogum mu yapıyo hayır... herkes aynı die bişi yok canım korkmayın allaha bol bol dua edelim ... o yüce rabbim bagaldıgı dügümü çözüyü... inşallah..

16. 26 Haziran 2008
  17. baranxixnannesi

baranxixnannesi cantanem baranım benım Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    cnm korkman doğal ama doğunca unutup gıdıyorsun hepsini ama sancı cok zor valla ınsan delırıyor en son buzkopan diye bir iğne vuruyolar o hemen doğurtuyor varya ama gecıyor elbet hepsı cnm korkunun ecele faydası yok dusunme hıc ondan ama hazırlıklı ol zor olıyo

18. 26 Haziran 2008
  19. inciboncuk

inciboncuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    suni sancı elbette mecbur kalınmadıkça verilmiyor ben aralıksız 10 saat sancı çektim ama açılma olmadı suni sancıyla yarım saatte tam açılma oldu suni sancının gözünü seveyim sancıyı verdiler 1 buçuk saat sonra bebeğim doğdu yani suni doğal sancı sancıdır ama korkmayın eninde sonunda doğuyor bebekler ve de tüm o sancılar falan unutuluyor