Doğumdan çok korkuyorum :(((

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve HURMET tarafından 12 Haziran 2010 başlatılmıştır.

12 Haziran 2010
    Konu Sahibi : HURMET
  1. HURMET

HURMET Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    SLM ARKADAŞLAR 29+6 HAFTALIK HAMİLEYİM BUGÜN DOKTORDAN GELDİM CNM KIZIM 1395 GR HERŞEY YOLUNDA YANİ BEBEK AÇISINDAN HERŞEY GÜZELMİŞ...AMA ANNESİ DOĞUMDAN ÇOK KORKUYOR.4HAFTA ÖNCESİNE KADAR TERS DURUYODU SEZERYAN OLUR DEMİŞTİ BUGÜN BAŞI AŞAĞIDAYMIŞ NORMAL OLCAK SANIRIM AMA BEN ÇOK KORKUYORUM EŞİM VE KAYINVALİDEM NORMAL DOĞUM OLMASINI İSTİYORLAR AMA BEN TAM OLARAK İSTEMİYORUM TAMAM İİ YÖNLERİDE VAR AMA AH BU KORKU OLMASA YORUMLARINIZI BEKLİYORUM:nazar:

2. 12 Haziran 2010
  3. azemheval

azemheval Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vallahi bu konuda sen karar vereceksin dr bile degil nasıl istiyorsan öyle yap bende sezaryan oldum şimdi bebeğim 4 aylık allaha şükür 2 günde ayaklanıp kendi işimi kendim görür oldum dikişlerimde hiç acımadı bence pisikolojik olarak nasıl rahatsan onu seç....

4. 12 Haziran 2010
  5. white_dreams87

white_dreams87 en güzel RÜYA'm Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende senin gibi düşünenlerdenim normal doğumun avantajlarını biliyorum ve sağlık açısından istiyorum ama cesaret edemiyorum.dün görümcem normal doğum yapmak üzere hastaneye gitti sancıları başlamamıştı ama açılma vardı ve haftası dolmuştu suni sancı verdiler.ancak 3 saat dayanabildi maalesef ve yalnızca 4 cm açılma oldu zaten 2 cm açılması vardı.sonunda sezeryana aldılar epidural sezeryan oldu ve bugün akşam üzeride hastaneden çıktı tamam ağrısı var ama keşke normal yapacağım diye diretmeseydim diyor şimdi.bence psikoljik olarak nasıl kendini rahat hissedeceksen öyle olmalı.benim annem ve kayınvalidem de normal doğum en iyisi diyorlar ama sonuçta doğumu yapacak olan bizleriz.buna kendimiz karar vermemiz en doğrusu diye düşünüyorum.sağlıkla gelsin bebeğin inşallah.

6. 12 Haziran 2010
  7. NohutluPilav

NohutluPilav :)))))))))))))))))))))))) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bende dogumdan çok korkuyorum ama ne olursa olsun normal dogum yapma taraftarıyım bı aksılık çıkmazsa bi sorunda olmazsa yle olmasını istiyorum...kuzenımın eşi sezaryen oldu bebegı 6 aylık oldu hala agrıları var en ufak bi şeyde üşütüp hastalanıyor..ne bilim daha bir sürü şey...rabibm hepimize kolaylık versın ınşallah....benım tercıhım epıdural normal olacak tabı rabbım ve dr da uygun görürse..

8. 12 Haziran 2010
  9. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    ben de acayip korkuyorum bi yanım hep normal doğum istiyor
    normal doğum en iyisi
    bazı arkadaşlarım hiç korkma diyor ama benim ödüm kopuyor günler ilerledikçe daha çok stres oluyorum
    Allah hepimize kolay doğumlar nasip etsin

10. 12 Haziran 2010
  11. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
  12. 12 Haziran 2010
  13. ggamsee

ggamsee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    k validenle eşin yapmayacak doğumu.yapamam diyorsan sezeryan iste.ne karışırlar doğum şekline hiç anlamam.

14. 12 Haziran 2010
  15. red

red 31 mayis ~ 74 Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aynen katılıyorum..
    epidural dışında tabi.. epiduralin çok riski var.. Allah o kuvveti verir.. başka bi çare olduğunu düşünmekten çoğu kadın epidurale ya da sezeryana yöneliyor hatta son anda..

sezeryan da normal doğum da herkeste bir olmuyor.. ama sezeryan bildiğin ameliyat yani.. zorunlu olur ok anlarım da bunu tercih etmek ürkütücü geliyor bana.. ben hatta sezeryandan deli gibi korkuyorum eltimi gördüğümden beri.. öyle ve ya böyle acı çekicez anne olmak kolay değil =)

herşen normali "normal"
    fazla kafanda kurma canım.. kendin kendini rahatlat.. bak ben bugün yarın doğurucam ve nasipse normal olacak.. yatıp kalkıp normal olsun diye dua ediyorum..

bebeği yola 38. haftada bile dönen var canım sezeryana yöneltilmeni sağlayacak kadar geç haftalık da değilmiş bebeğin..

sağlıcakla doğum yapman dileğiyle...

16. 12 Haziran 2010
  17. leloss

leloss Nolur Allahımmm :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    korkulacak bi şey yok bee güzelim dogum anı geldimi Allah yardım ediyo insana o an hiç bi şey anlamıyosun bende korkarak doguma girmiştim oo boncuk boncuk bakınan gözleri görünce kendimi unuttum yıkamaya götürürlerken bile daha dikişim atılıyo farkında degilim gözlerimle onu takip ediyorum kılına zarar gelmesin diye annelik bu işte kendini o an düşünemiyosun tüm dünyan bi anda o oluyor
    Allah yar ve yardımcın olsun cnm dualarım seninle

18. 12 Haziran 2010
  19. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bende çok korkuyorum benimde bebeğim bu ay doktora gittiğimde terti ama doktorum döner daha çok dedi.ben normal epidural doğum düşünüyorum bir aksilik olmassa