doğumdan da korkuyorum ama en çok da...

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve kardelenn35 tarafından 8 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

8 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : kardelenn35
  1. kardelenn35

kardelenn35 bebeğim iyiki doğdun ... Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm herkese .ALLAHm nasip ederse ağustosta doğm yapacağm. Epud.sezeryan düşünüyorm. çok korkuyorm doğumdan en çok da LOĞUSALIK DÖNEMİNDE KOTU BİŞİ OLURMU DİE KORKUOM.. ama artk herşeyin tedavisi var demi arkadaşlr yaa napcam ben bu korkularla:1no2:fisfisfis

2. 8 Temmuz 2008
  3. APRIL78

APRIL78 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Allah yardımcın olsun ve hayırlısıyla bebeğini kucağına alırsın inşallah.size tavsiyem normal doğumu tercih edin.ben de annemin baskılarıyla sezeryan oldum.hiç memnun değilim.bebeklerde solunum ve allerjik şeylere sebep oluyor.sezeryanda loğusalık dönemin daha zor geçiyor çünkü normal doğumda hormonlar vasıtasıyla herşeyin bir düzen içinde olduğuna inanıyorum.sütün bile gelmiyorhemen herşeyin düzenini A llah ne güzel yapmış doğum esnasında bebek bile yavaş yavaş doğuma hazırlanıyor annede anneliğe sezeryanda çocuk hop diye dışarda.yine iyi araştırın hiç korkmayın

4. 8 Temmuz 2008
  5. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    inşallah normal doğum yaparsın..gönlüm bundan yana..tabiiki rabbim ne demişse o olurda...
    birde sezeryan gerçekten zor canım resmen ameliyata giriyorsun...
    ama bu sefer bende normal doğurmak istesemde olamazsa da epirudural istiyorum..tamamen uyumak istemiyorum ..oğlumda çok zorluk çekmiştim..ayılamadım oğlum emmedi sütüm gelmedi ooooo bissürü iş...rabbim herkese kolaylık versin ...

6. 8 Temmuz 2008
  7. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    tatlım loğusalık döneminde kötü ne olabilir ki?
    sezeryan olursan en fazla 1 hafta ağrın olur o kadar

8. 8 Temmuz 2008
  9. ceyrem

ceyrem EyMeN eFe'lerin efesi.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hergün onlarca insan normal yada sezeryan bi şekilde doğum yapıyo allah sabrını verir mutlaka.allah o yolda kimseyi eğlendirmesin vakti geldimi bi avazda kurtarsın benide (amin)

10. 8 Temmuz 2008
  11. Walla şekerler, ben korkmıyordum da, sizleri böyle okuyunca bir telaş sarıyor beni de....

ben de şimdi 36.haftadayım. az kaldı yani, özellikle loğusalıkta raghat edeyim diye normal doğum istiyorum. dikiş atsalar bile 1-2 günde toparlanıyorsun. bir de eşime sıkı sıkı tembihledim, bak dedim loğusalıkta hormon düşüşü oluyor, beni oyalan lazım, bana mesela her gün çiçek getir, güzel sözler söyle, çikolatalar al, bebekle ilgilendiğin kadar benimle de ilgilen, böyle anlaştık. Umarım depresyona girmem :)))

Bir de eşim akrabaları yönlendirecek. Anneler de çok fazla bizi sıkboğaz etmesin istiyorum. Ayrıca mutfağa içecek barı açacağız ona karar verdik. herşey ortada olsun, herkes istediği içeceği alsın veya yapsın, bizden kimse hizmet beklemesin. benim bebekle, çevremdekiler de benimle ilgilenmeleri gerekiyor, misafirlerimiz de anlayışla karşılarlar umarım.

Ha bir de dondurucuyuya hazır yemekler doldurmaya başlıyorum. Yemek sorunu aza indirmek lazım, ilk günlerde onlardan bol bol yararlanırız.
    Sonuçta annem ve kayınvaliden yemek yapmakla değil, benim moralimi düzgün tutmakla ilgilensin, ben de bebekle ilgileneyim ...ne şımarık ama öyle yapmak lazım bence..:lepi:

12. 8 Temmuz 2008
  13. ERVUS

ERVUS CANIM OĞLUM İYİKİ DOĞDUN Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    canım korkulacak bişi yok ben sezeryan yaptım çokta memnun kaldım normal yapabilirim diysan normal yap ama lohusalıkta ben kötü bişey yaşamadım önceden nasılsm aynıydım

14. 8 Temmuz 2008
  15. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ben epidural sezaryan oldum ayni gun 3saat sonra dus alip hastanede fink atiyordum ne aci ne sizi oldu normal dogursam anca okadar olurdu aslinda ben suda dogum yapicaktim herseyim hazirdi kizim son haftasi ters donunce ep.sez. oldum ama hem dogumda hem logusalikte memnun kaldim hele logusalik yasadim mi yasamadim mi anlamadim 15gunluk degildi kizim parkta esim ben kizim cimde guneslendik merak etme icini rahat tut en guzel zamanin keyfini cikar

16. 8 Temmuz 2008
  17. cananfs

cananfs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ALLAH hayırlı dogumlar nasip etsin inşaallah.ben de epidural sezeryan ile dogum yaptım,çokta memnun kaldım.kendini şartlandırma,hayırlısı ile lohusalıgıda atlatırsın,aglıcakla kal tatlım.

18. 8 Temmuz 2008
  19. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canım,hiç kötü şeyler düşünme.bende nisanda epiduralli sezeryan oldum.çok memnun kaldım.aynı gün kalktım,hastanede gezdim.ağrım olmadı.ertesi gün eve geldim,çok rahattım.lohusalıkta çok rahat geçti.sadece yeni anne olduğum için oğlum ağladığında niye ağlıyor anlamıyordum tabii.işte buna dayanamıyordum.
    ama etrafımdaki herkese de epiduralli sezeryani tavsiye ediyorumm..sen kafana takıp,düşünme.hep olumlu düşün canım..allah yardımcın olsun..