dogumdan korkuyorummm. yardım edin!!!

Konusu 'Duyuru : Müjdeeee bebeğim oldu :)' forumundadır ve nursevde tarafından 7 Eylül 2009 başlatılmıştır.

7 Eylül 2009
    Konu Sahibi : nursevde
  1. nursevde

nursevde bayılazaaaammmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    selam anneler:)
    aylardır eşim "artık bebek istiyorum" diyor ama ben cesaret edemiyorum. dogumdan çok korkuyorum. dogum videoları falan izledim. yaa siz tecrübelisiniz, dehşet almakta haksız mıyım? bebek istiyorum aslında ama, hamile olursam geri dönüşü yok diye bi türlü cesaret edemiyorum. (aslında galiba bu konuyu yanlış yerde açmış olabilirim, ama anneler burada diye yazdım.)
    korkuyorumm...NOOOLUURRR YARDIM EDıN....:Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Son düzenleme: 7 Eylül 2009
  2. 7 Eylül 2009
  3. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    hay alla yaaa dunyann en guzel seyı..korkma sakınnnnnnnnnnnnn hemen yap beklme 1 an bile ..bnde cok korkuyodum..sezaryn oldum gzmu bı açtım dgrmuşum..allh yardım edıo sen dert etmeee

4. 7 Eylül 2009
  5. Betairoi

Betairoi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben de çok korkuyorumm,bir daha gözümü açamıcakmışım gibi gelio sezeryanda normal doğumdan daha çok korkuyorum kalbim dayanmas dieee mafoldumben

6. 7 Eylül 2009
  7. m.joYy

m.joYy мαSαL тαdıηdα Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    okadar hızlı doguma alınıonkı heyecannlancak zamnn kalıomu sanıyon??
    hemen odana sedye gelıo..amlyathaneye orda hemen anestezıcı bayıltıo gozunu acıon dogrmusun..benm kadar korkmayın vallaha..doktrda cok önmlı ama ben doktrumu cok sewiodum..guvenm coktu..ne ruylar gördummm amelıyatta ooooooooo:)))))) evde sandım kendımı bır actım gzumu amelyathane ve dgum btımıişşşşş:gitme:

8. 8 Eylül 2009
  9. nursevde

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ama saglıklı olan normal dogummuş?mafoldumben normal dogum nasıl olucak yaaaa....
    arkadaşım dogum yaptı benim geçen ay, o sırada 3 dogum vardı hastanede, çıktıklarında konuştum, iki tanesi "aman kardeşim dogum mu? aslaaa yapma iyisin böyle" dediler???
    kucagına bebegini alan bile böyle diyorsa:a015::a015::a015::a015:

10. 8 Eylül 2009
  11. merakli_misafir

merakli_misafir Milky Mommy Fresh&Daily Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım hiç korkma. hamile kaldıktan sonra zaten bir cesaret gelecek sana. inan bana o sancılar dogumun son evresinde en yüksek noktasına ulasıyor ama dogum olduktan hemen sonra umrunda bile olmuyor. bunu normal dogum yapan onlarca insandan duydum. kimininki çok kolaydı kimininki de zor ancak bu insanlar üstüne ikinciyi dogurdular. o kadar güç olsa, mükafatı bu kadar büyük olmasa, kimse o acıları cekmeyi göze alıp ikinciyi üçüncüyü yapmak istemez. ben hep normal dogum istedim son ana kadar. dogumun gerçekliğini o sancıları hissetmek istedim. 7 saat suni sancı çektim ama olmadı, mecburen sezeryana girdim. spinal anestezi ile sezeryan oldum. sezeryan olmak çok kolaydı.sonrası zor. normal dogumda daha cabuk toparlanıyorlar. tabi unutmamalısın ki bütün bunlar kişiye özel şeyler. herkesin dogum hikayesi farklıdır ve tektir. seninki de öyle olacak. nasıl olacagını bilemezsin. ve bilmedigin bir şeyden korkmamalısın. yaşayarak tecrübe edeceksin. hamile kaldıktan bir süre sonra hala korkuyorsan psikolojik destek alabilirsin..

12. 8 Eylül 2009
  13. nursevde

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sagol canım çok cesaret verici bir mesaj bir an heveslendim ama ne zaman o izledigim normal dogum videoları aklıma gelse vazgeçiyorum. cart diye kesiyorlar falan.ıııyyyyyy:1shok: yaaa benim halim nolucak. eşimde kızıyor bu halime ama kendime söz geçiremiyorummafoldumben

14. 8 Eylül 2009
  15. bulut

bulut Allah büyüktür.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

16. 10 Eylül 2009
  17. SuDeNaZLi

SuDeNaZLi Guest

Allahim yarabbim ya,

Simdeki kizlarin genclerin korkusuna bakin ya,

Bu dünyada o kadar korkulacak sey, kötülük nüsübet bela varken , dogumdan korkulurmu yaa,

Nerde eski tas gibi kadinlarimiz nerdeee, , vatani milleti icin savaslarda savasan kadinlarimiz,

yaziktir ya, bu kadar türk kadinini korkak dedirtmeyin ya.

Ya dogum gibi güzel birsey varmki,, sonucunu düsün yavruna kavusuyorsun.

Ayrica Hic dogurmamis birisi olarak niye izliyorsunki o tür video lari, yani, hamile kalirsin dogum anin gelir gider dogurursun,

Bu kadar Korkak olmayin ya

Hayrettir

Hey güzel allahim su genc kizlarimiza cesaret ver yarabbim, bu kadar ötlek olmasinlar:eek:lmaz:

Kusura bakma biraz sert bir yorum yaptim ama,

Bu siteyle tanisali bu "DOGUMDAN KORKUYORUM" sözünü duymaktan gina geldi artik o yüzden.

Ne Kadar cok korkak anne adaylarimiz varmis su türkiyede yavas yavas ögreniyorum.

18. 10 Eylül 2009
  19. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    cnmm ya neden izledin dogum vidyolarını..izleme cnm yaaa ben bikere bakayım dedimm içim gitti sonra tövbe ettimmm..insaın pskolojisini kötü etkiliyorrr..ayrıca şuanda hamile deilsinnn ondan korkman normal...hamile oldugunda allahın verdigi o hormonların içgüdüsüyleee biranönce dogum yapmak istiyceksinnnn...hemmm bukdr korkmaa sezeryan olursunnn ..hiç anlamıycaksın gözünü acacaksın bebegin yanında..tabi sezaryandan sonr abiras sancın olcak ama her güzel şeyin bi zor yanı vardır demii..sırf korktugun için bebek istemiyorsan hemen yapınnnnnnnnnnnnnnn sevin tontişinizi:)