Doğumdan sonra aldığım kilolar gider mi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve naneli_limon tarafından 16 Aralık 2012 başlatılmıştır.

16 Aralık 2012
    Konu Sahibi : naneli_limon
  1. naneli_limon

naneli_limon Üye Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Mrb ben şuan 24 haftalık hamileyim ve maalesef kilom aldı başını gidiyor.Özellikle son günlerde çok yediğimden (davetlerden dolayı) artık tartıya bile çıkmaya korkuyorum.Bi kaç gündür tartılmadım çok korkuyorum. En son 8.5 kilo almıştım şuan eminim bu en az 9.5'a çıktı.Moralim çok bozuk.ştahımı kapatamıyorum dA neyse gel gelelim soruma arkadaşlar bazıları diyorki hamilelikten sonra kolaylıkla verirsin gider diyorlar.Gerçekten de doğrumu?gider mi bütün aldığım kilolar? yardım edin lütfen :KK43:

2. 16 Aralık 2012
  3. paris68

paris68 ALLAHIM SANA SUKUR Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    slm canim bznde cok kilo aldim basta cok takiuordum ama simdi bende kendimle dalga gecip guluyorum cunku biliyorumki dogumdan sonra kilo verilir onemli olan bebegimizin sagligi onlar saglikli osunda kiloda neymis bosuna takma sende herseyin basi saglik canim ALLAH saglikli sihatli bebisini kucagina almayi nasip etsin

4. 16 Aralık 2012
  5. beg0nya

beg0nya Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Ben hamileligimde pek kilo almadim fakat dogumumdan sonra kilo almaya basladim :Q Sütüm cok azdi, sunu ye süt olur sunu ic sút olur derken..... kilolarim aldi basini gitti..
    Emzirme döneminden sonra ise bi 6 kilo verebildim..

Siz siz olun yinede yediginiz ictiginize dikkat edin, aman dogumdan sonra veririm nasil olsa demeyin.. Inanin bana aldiginiz kilolari geri vermek cor zor..!!

Hayirlisiyla bebislerinizi kucaginiza alirsiniz Insallah:KK17:

Son düzenleme: 16 Aralık 2012
  6. 16 Aralık 2012
  7. ebushhh

ebushhh Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    İnşallah sağlıklı sıhhıyatli kucağına alırsın bebişini:KK16:
    Soruna gelince aslında bu vucud yapına göre değişir.
    Metabolizman hızlı ise kolay verirsin yavaş ise benim gibi ağır ağır verirsin.
    Normal doğumunda kilo vermekte çok etkisi var. Bütün kasların çalıştığı için daha rahat kilo verebilirsin :KK34:

8. 16 Aralık 2012
  9. ladyfog

ladyfog Tanrı biyüktür! Pro Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    38
    24 kilo aldım, oğlum 2 yaşında ve ben kilomu vermiş haldeyim.
    Kilo almaya müsait bir yapım var, veremeyeceğimden çok korkmuştum. Şimdi keşke kendime sıkıntı etmeseymişim diyorum.
    Doktorum iki yıl içinde vereceğimi, acele etmememi söylemişti. Dediği gibi de oldu.
    Tadını çıkarın bu günlerin.

10. 16 Aralık 2012
  11. Tuugsell

Tuugsell T.C.şirinee:)çapulcudur Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende hamileliğimin başında hemen kilo alanlardanım hatta son 4-5 ayım üçer kilo alarak bitti tam 18 kilo aldım.artık doktordan azar yiyodum o derece ama insan engel olamıyor bi de bu benim sıkmış halim di kendimi:)) düşün artık.ama doğumdan 10 gün sonra sezeryanla doğum yapmış olmama rağmen 11 kilo verdim.herkes hayrete düştü fakat geri kalan 7 kiloyu vermem 3 yılımı aldı diyebilirim.kilo verme olayı metobolizmaya acayip bağlı her vücut aynı olmuyo.şuan oğlum 3 yaşında ve ben 1 yılı aşkındır plates yapıyorum anca toparladım.dediğim gibi asla aynı olamayız.şuan bunları kafana takma sonra düşünürsün hamilleliğinin tadını çıkart çocuğuna zarar veren yiyecekleri yemediğin sürece sıkma kendini aldığın kiloları da takma sen azimli olduğun sürece kilolar da gidicektir.sağlıklı sıhatli minik bebeğine zamanınıda kavuşursun dilerim allah yardımcın olsun:)))

12. 16 Aralık 2012
  13. ATTRAENTE

ATTRAENTE ACTA EST FABULA Pro Üye

Beğenileri:
    1.315
    Ödül Puanları:
    113
    Doğumdan sonra verilir diyorlar ama bir de deformasyon meselesi var. Öyle 20-25 kilo birden alınıp birden verilince vücut pelteye dönüyor, hem görüntü hem sağlık açısından iyi değil.

Hamilelikte fazla kilo almakta sağlıklı değil, doktorlar en fazla 9-12 kilo arası diyor, bence yine de kendini kontrol etmeye çalış, sonuçta hamur işi,tatlı vs.. bebeğe yararı olan şeyler değil, nasıl olsa verilir diye vücudunu harap etme, sonra birde çatlaklarla, sarkmalarla uğraşmak var.

Allah bebeğini sağlıkla kucağına almak nasip etsin.

14. 16 Aralık 2012
  15. parkon

parkon Beklemedeyim Pro Üye

Beğenileri:
    2.199
    Ödül Puanları:
    113
    Ben ilk hamileliğimde tam 30 kilo aldım.Ama oğlum 1 yaşına bastığında sadece 4 kilo fazlam kalmıştı.Bebeğinize kendiniz bakarsanız,yorgunluk,uykusuzluk,mutlaka kilo veriliyor merak etmeyin.

16. 16 Aralık 2012
  17. Dumadumadum

Dumadumadum Verdiğim değer kadarsın.. Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ben39.haftamda sezeryanla doğum yaptım.
    Toplam 14 kilo aldım.
    Doğumdan 2gün sonra tartıldığımda 7kilo vermiştim.
    Şuansa ideal kiloma sadece 5kilo var.
    Göbeğim kaldı.
    Attraente sana katılıyorum.Aşırı kilo alanlar kolay verse de sarkıyor vücutları.
    Dikkat etmek gerek.

18. 16 Aralık 2012
  19. adiyeff

adiyeff Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    herkesin yapısına göre değişen birşey aslında.ben de kızıma hamileyken 46 kiloyla hamile kalmıştım ve 23 kilo aldım,69 oldum.doğum yaptıktan sonra 10-15 gün içinde 56 kiloydum.4-5 ay sonra da 46 ya yine indim.
    şimdi aynı yolda ilerliyorum.daha 11.haftamdayım 5 kilo aldım.ama takmıyorum işte ben veriyorum çünkü.çatlağım falan da hiç olmadı yine olmaz inşallah