Doğumdan sonra çalışacak olan anneler...

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve SeVoS tarafından 1 Nisan 2008 başlatılmıştır.

1 Nisan 2008
    Konu Sahibi : SeVoS
  1. SeVoS

SeVoS annesinin Tosbasıııı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Doğum izninizi nekadar kullanacaksınız? Anne sütünü nasıl vereceksiniz? Süt iznini nasıl kullanacaksınız ve en önemlisi yavrularınıza kim bakacak??

Ben 37. haftaya kadar çalışmayı düşünüyorum inş. 8+5 hafta doğumdan sonra kullanıp +süt iznimi toplu şekilde kullanacağım... 50 gün civarı bişey yapıyordu sanırım. Ama bana yinede çok az geliyor okadar erken nasıl ayrılcam bebişimden hiç bilmiyorum :çok üzgünüm:

İnş oğlum anne sütüne devam ederse daha ilk aylarda depolamış olacağım sütü vermeyi düşünüyorum a.s Kayınvalidem aynı apartmanda oturduğu için o bakacak. İş yerimde yakın olduğundan günde bir kez sütümü sağıp göndermem bile mümkün taze taze :teytey:

ama gönül isterdiki hep bebeğimin yanında olayım :çok üzgünüm:

2. 1 Nisan 2008
  3. Eylul Ecrin

Eylul Ecrin Guest

Canım bende doğum sonrası çalışıcam...Dün raporumu aldım ama 37 haftama kadar çalışıcam kendimi iyi hissediyorum hem bana hareketde oluyor hemde doğum sonrası 5 hafta izin fazla kullanmış olucam oğluşumla fazla vakit geçiricem...

Bebeğimede doğum sonrası annem bakacak...:teytey: ben bu konuda birazcık şanslıyım işyerim annemin evinin hemen yanında süt saatlerimde anneme gidip oğluşumu emzirebileceğim o içimi çok rahatlatıyor hem gün içerisinde :KK46: oğluşumu görebileceğim hemde taze taze sütümden emzirebileceğim gönlüm isterdiki oğlumun heranını birlikte yaşayalım ama hayat şartları malum onun geleceği açısından çalışmak zorundayım

4. 1 Nisan 2008
  5. GULCXIXCEK

GULCXIXCEK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kıslar sizler sanşlısınız daha gercı ben yolun basındayım ama ıznımın hepsını malesef kullanmayacagım ne dogumdan once nede sonra ısten cıkma korkusu yuzunden evımde ıse cokkk uzak 1.30 saat nerdeyse otobusle ondan sabah sutumu sagıp gıderım dıyorum kayınvalıdem bakacak cocuga ınsallah onunlada evlerımız yakın degıl ama artık bır sure beraber oturacagız sanırım bu sekılde

6. 1 Nisan 2008
  7. SeVoS

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Eylül Ecrincim nekadar şanslısıınnnn daha doğrusu bebişin hep taptaze süt ile beslenecek ve annesi hep bi adım yakınında olcak :dance:

Benim şöyle bi avantajım var çocuk konusunda şirketimiz çok hassas yani bi rahatsızlıkta (ALLAH korusun) kimse yok niye gidiyorsun fln demez... aksine arabası olan alır hızır gibi yetiştirir..

Gülçiçek senin adına üzüldüm fakat işten çıkma korkusu niye?? yani bu dönem benim bildiğim anneyı işten çıkarma hakları yok, tam olarak bunu bilen arkadaşlar vardır eminim... Yani bu 16 haftalık iznin senin en doğal hakkın yerimseniben

8. 1 Nisan 2008
  9. yaseemin

yaseemin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben doğum iznine ayrıldım sezeryan günüm belli birde şehir dışına gidicem için 32.haftada ayrıldım izne doğum izinlerim bitince ücretsiz izin alıcam oğlumu biraz büyütücem en az 6 ay yanında olmak isityorum belkide daha uzun bir süre anne ve kayınvalideyla aynı şehirde olmadığımızdan bakıcı bakıcak bebeğime büyük oğlumada bakan bakıcımız vardı o bakıcak

10. 1 Nisan 2008
  11. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar zaten okul kapanana kadar izinli olacam allah bi aksilik vermzse erken doğmazsa
    eylülde okul açıldığında ise duruma göre ya bi dönem raporlarla falan yada iki dönem rapor ve ücretsiz izn alaraktan( yani bir sene )işe gitmeyi düşünmüyorum
    sonrasıda allhın izniyle oğlum en az 9 aylık oluyo kayınvalidemgile bırakacam görümcem genç kız o bakacak haftanın 4 günü öğlene kadar eşim bırakacak eşim alcak

12. 2 Nisan 2008
  13. SeVoS

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ücretsiz izin için herhangi bişey gerekiyormu? Benimde aklımdan ücretsiz izin geçiyor fakat işten çıkara bilirler korkusu var içimde... :uhm:

14. 2 Nisan 2008
  15. GULCXIXCEK

GULCXIXCEK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    CANIM HAKLISIN AMA ÖZEL SEKTÖR OLUNCA BİRŞEY GELMIYOR ELDEN YANI BENDE OZELLIKLE ISIMI KAYBETME KORKUSU COK VAR BIRDE BURDA BENDEN SORUMLU OLAN KISI HER AN YENI BI ELEMAN ALABILIR O BENIM YERIME GECER DIYE KORKUYORUM ISIM COK IYI COK MEMNUNUM O YUZDEN AYRILMAK ISTEMIYORUM ISTEN AMA NE YAPCAGIMIDA BILMIYORUM CNMYA DEDIGIN GIBI 16 HAFTAM VAR IZNIM YASAL OLARAK AMA ISTE KULLANAMAM BUYUK IHTIMAL EN FAZLA 1,5 AY ALABILIRSEM IZIN ONUDA EN AZINDAN BEBEGIN 40 CIKSIN ISTIYORUMDA BILMIYORUM COK CARESIZ KALDIM ELIM AYAGIM BAGLI SU AN HAMILELIGIMI YASAYAMIYORUM ISTEN CIKMA KORKUSU YUZUNDEN ACIKCASI CNM CUNKU HEM MADDI HEM MANEVI BU ISE GERCEKTEN IHTIYACIM VAR COCUK OLDUGUN ICIN ARTIK :eek:

16. 2 Nisan 2008
  17. SeVoS

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Gülçiçekcim umarım tüm bu kaygıların boş çıkar ve doya doya hem hamileliğini hem iznini keyfini çıkararak yaşaya bilirsin a.s.

18. 2 Nisan 2008
  19. GULCXIXCEK

GULCXIXCEK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    inşallahhh canım ..........................................