Doğumdan sonra eşime ne oldu?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Superisi 2009 tarafından 25 Aralık 2009 başlatılmıştır.

25 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Superisi 2009
  1. Superisi 2009

Superisi 2009 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    153
    merhba ben 2 yıllık evliyim .dört buçuk aylık bebeğim var.hamileliğim çok mide bulantısıyla geçti çok çektim ve eşimede çektirdim sanırım
    doğumum zor oldu.doğum sonrası bi ufak operasyon geçirdim .dikişlerim çok geç iyileşti.
    tekrar farklı rahatsızlığımdan bi amaliyat daha geçirdim ve hala iyileşemedim.eşim bana hamileliğimde kötü davrandı çok kavga ettik.fakat doğumumda çok ilgilendi.herkesten çok bana baktı.doğum yapalı 2 ay olmamıştı .ben iyileşmemiştim.ailesiyle bayramı bi dernekte geçirceklerini söledi ben sandalylerede oturamadığmdan kabul etmedim .çok büyük tartışmamız oldu.herşey böylece başladı.ne oluyor anlamıyorum
    sorduğum her soruya ters cevap veriyo.geçenlerde telefon çaldı oda kapattı.ertesi gün o telefonu sordum .çok büyük tartışma çıkardı çekti gitti çok zoruma gidiyo beni bu dönemde umursamaması .o telefonunda kimden geldiğini biliyorum ablası ödemeli atmış bunu o söylemedi sonra öğrendim.şimdi herhangi bi sorumda yüzünü asıp ya konuşmuyo ya küfrediyo ya olay çıkarıyo yada yeter artık çekip giderim gbilerinden konuşuyo.
    bugün yine tartıştık birşey sormak için aradım meşgüle verdi .yarım saat sonra aradı.konuşurken hadi kapatıyorum yaptı ben sözümü bitirmeden neden kapatıyosun dedim dalga geçer gb canım öle istiyoo yaptı ve çok tartıştk ayrılmaya karar verdik .sonra herzamanki gb alttan aldım .ama herdefasında neden benmle kavga ettiğini anlamıyorm .hç böle değildi.beni sewmiyo desem seviyo gbime geliyo ama nie böle

2. 25 Aralık 2009
  3. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    cnm erkekeler baba olmayı geç farkediyo malesef çok arkadaşımdan aynı şikayeti duydum dogumdan sonra bende bişiler yaşadım tabiki buna benzer nedensiz surat asmöaları oldu bizdede atlatıcxaksınız cnm bu bir kısa süreç sadece her dogum yapan degfilde yüzde 50si bu durumu yaşıyo geç babalıgın farkına varıyo sorrumluluk eski yaşantı tamamen degişiyo

4. 25 Aralık 2009
  5. Superisi 2009

Superisi 2009 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    153
    teşkr edrm yorumun için inşallah dedğin gb olur.sun evde herşey kırık dökük
    neredeyse 5 aylık olan oğluma bağırdım korktu kendimi ona karşı suçlu ve hayata karşı çok yalnız hissediyorm .

6. 25 Aralık 2009
  7. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    bak cnm şuan senin engüsel yatıştırıcı ilacın 5aylık furkanın oan sarıl öp sakinleşirsin gerekirse agla ama unutma o hiçbişiden anlamıyo daha siz bagırdıkça odaha çok irkilcek onun içinde olsa eşini anlamaya çalış konuşmaya çalış tamam çeken sensin amenna bişi demiyom amam ona zaman ver alışcak yavaş yavaş babalıga aişle reisligine iş ciddiyete bindi artık oda farkında ogluyla erkekler biz kadınlar kadar kolay adaptasyon olamıyo olaylara biz gibi reel bakamıyo ve malesef duvarlara bürünüyo resmen

8. 25 Aralık 2009
  9. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Fazla geldi hersey esine....bir yandan baba olmanin sorumlulugu, bir yandan senin rahatsizliklarin vs. vs.....Kadin degilki bu canim erkek....öyle fazla SIKNTIYA gelemiyorlar malesef.......

Cogu Düsünce, anlaysi gibi özellikleriden yoksunlar.....

Sinir oluyorum ya....senin derdin sanki sana yetmiyor birde o üstüne geliyor.

10. 25 Aralık 2009
  11. ZAMBAK 3

ZAMBAK 3 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Canım benim bencede geçici bu dönem
    oda anlayacak hatasınıı...ama gel görki kalpler kırılacakk.....az daha sabırrrr....

12. 25 Aralık 2009
  13. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle tebrik ederim.
    sağlıklı, mutlu bir bebeğiniz olur inşallah...
    henüz doğum yapmış değilim ama çevremdeki insanlardan
    zor bir süreç olduğunu biliyorum.
    eş için de zor bir dönem.
    bazen hepimizin bunalımlı dönemleri oluyor ve karşımızdakine ne kadar yansıttığımızın farkında olamayabiliyoruz.
    sen de eşini bu dönemde fazla bunaltmış olabilirsin.
    burada sadece senin üzüntünü ve eşinin sence sana karşı davranışını öğreniyoruz
    onun ne hissettiğini ve neler yaşadığını bilemiyoruz.
    ama sanırım ikinizin de karşı tarafa karşı daha sabırlı ve anlayışlı yaklaşması gerekiyor.
    sen normal olarak hassas bir dönemdesin ve daha fazla ilgi bekliyorsun.
    ve bunda da bence haklısın.
    ben aranızda boşanmayı dile getirmek için önemli bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
    ikiniz de bunalmışsınız ve zamana ihtiyacınız var gibi.

14. 25 Aralık 2009
  15. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.179
    Ödül Puanları:
    463
    ya tamam iyi hoş baba olmaya adaptasyon vs.. vs.. ama artık 5 ay olmuş ya, yatak odasına uzak kalmış olmasınızda eşini germiş olabilir bunuda yatsıma
    herşeyi anlıyorumda şu küfür olayını anlamıyorum ben, yani insan sevdiği eşine tazecik anneye nasıl küfreder
    ama eşin artık toparlanmalı koskoca 5 ay yahu, kadınlar hamilelikte lohusalıkta hem kendilerini hem kocalarını teskin etsin ama acaba bu kadınların duygu dünyası kimin umurunda merak ediyorum
    üstelik iletişim kanallarınıda tıkamış
    bu kanalları açmaya çalış bence canım, suçlayıcı olmadan basit şeylere söylenmeden konuş eşinle, bebeğinin bakımında basit sorumluluklar ver, hoşuna gidecek şeyler
    şunu bunu yapmıyosun yerine, şunu yapsam çok hoşuma giderdi, yaptığı zaman da, çok mutlu oldum falan de
    çok rahatsız olduğun konuda kişiliğine yönelik değilde yaptığı harekete yönelik konuş
    böyle bi süre devam et bakalım elbet yumuşayacaktır
    eşinin sana bi öfkesi var bence bu bebek yüzünden duygusal ve tensel olarak uzaklaşmış olmanızdan kaynaklanabilir
    bazı erkekler direk sevgi istemek yerine bunu öfkeyle ifade edebilir, bunlarıda göz önünde bulunudur
    bakarsın belkide onunda sadece sevgiye ve taktire ihtiyacı vardır
    kolay gelsin canım, umarım düzelir
    a.s.

16. 25 Aralık 2009
  17. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ama sızde belısrtmıssınız esımede cektırdım dıye..
    esınıze agır gelmıs olabılır saglık sorunlarınız onuda bunaltmıs olabılır
    aslında en guzel tavsıye bı evlılık terapıstı ıle gorusmenız olcaktır..
    sızınde yenı dogum yapmanız ve ustune ıkı operasyon ıle az cok sorunlara farklı yaklasmanıza sebebp olmus olabılır..

18. 25 Aralık 2009
  19. Nohcoy

Nohcoy Canlarım Benim. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    106
    cnm sakin kafayla oturup konuşmayı denediniz mi??