doğumdan sonra eşinizde ne gibi değişiklikler oldu?

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve gizem_li tarafından 1 Şubat 2010 başlatılmıştır.

1 Şubat 2010
    Konu Sahibi : gizem_li
  1. gizem_li

gizem_li Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    88
    15 gün oldu doğum yapalı..eşim bebeğimizi çok sevyr ve banada çok yardımcı oluyor saolsun.ama bana karşı tamamen değişti artık..sezeryanla doğum yaptım zor kalkıyorum ayaga hala ama ilgilenmiyor bile nasıl olduğumla:eek:lmaz::1no2::1no2:

2. 1 Şubat 2010
  3. ruj22

ruj22 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    386
    Ödül Puanları:
    163
    hoş değil ama birz vakit tanı istersen baba oldu büyük sorumluluk aldı o da şuan yeni bi hayatta başladı napcağını bilemiyodur zamanla herşey yoluna giriyo.bide sen şuan lohusa olduğun için sana dahada batar herşey sabırlı ve sakin ol sen şuan bebeğine dön onla ilgilen

4. 1 Şubat 2010
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.427
    Ödül Puanları:
    363
    Eşinizin hem size, bebeğinize yardımcı olup hem de ilgilenmemesi nasıl bir durum anlamadım ki..ohaoldumsmile

6. 1 Şubat 2010
  7. gizem_li

gizem_li Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    88
    bebeğimle ilgili konularda yardımcı oluyor..ama ben yokmuşum gibi..
    yani sadece bebek varmış gibi

8. 1 Şubat 2010
  9. gokceb

gokceb Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    henüz alışamamıstır bence o da... benim eşim de evde annemler kayınvalidemler flan varken cok asabiydi hiç yardımcı olmadı ama onlar gidince hayatımız normale döndü:)) biraz zaman tanı bence, baktın olmadı hissettiklerini anlat

10. 2 Şubat 2010
  11. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım okudugum kadarıyla hala lohusasın.yani lohusalık depresyonunu çok derin yaşamış biri olarak şunu söyleyeyim
    şu an her şey, hatta olmayan şeyler bile batıyor gözüne. bunu aradan 1-2 ay geçince çok iyi anlayacaksın.depresyona girmişsin demiyorum ama lohusa psikolojisi taşıyorsun belli ki... canım benim, eşin baba oldu, kolay mı? annelik daha zor belki ama babalık da çok kutsal bir his.ayrıca bak kendi agzınla soyluyorsun "bebeğimin farkında" diye...ne güzel. benimki beni de bebegimi de görmüyordu sanki. agır gelmişti ona. bir de ev akrabalarla doluydu ve hiç başbaşa kalıp , yahu sahi biz aile olduk artık demeye bile fırsatımız olmadıgı için ikimiz de çoook ama çok şaşkındık. ama herşey rayına oturuyor zamanla. hiç sıkma canını. eşin eskiden oldugu insan olur kısa süre sonra ama bu süreç zarfında pozitif ol ve kendini de onu da kırma derim. ozaman herşey daha da hızlı düzelir ve keyifli bir aile oluverirsiniz. buna da eşinle şikayetini, serzenişini, duygularını paylaşarak başla bence. keyifli ve sorunları giderici bir başlangıç olur 3 kişilik hayatınız için...

12. 3 Şubat 2010
  13. peda

peda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok haklısın gorkem06 ama insanda o zamanlarda en çok eşinden bir tatlı söz küçük bir ilgiye ihtiyaç duyuyor.tüm dünyada mı böyle yada türk erkekleri mi böyle onları yetiştiten biz kadınlarsak eğer neden gelinimizin eksiklerini aramak yerine ona eşini nasıl mutlu edeceğini öğretmiyoruz

14. 3 Şubat 2010
  15. esin58

esin58 2 kız anasi:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canim merak etme istediklerinin hepsini bir kaç ay aradan sonra tekara yaşarsin..benim eşimde biraz benim farkimda olamiyordu..hepp bebegimize ilgi gösterdigimizden kaynaklanıyordu bende öyleydim..birde yeni bir aile bireyi katılıyor araniza..şaşkınlık,korku,nasil yapıcm edicem endişesi inan bunları düşündükce insan başka birşeye vakit ayıramıyor bende lohusa sendromunu çok yaşadim..sürekli agliyordum sebepsiz yere..ama zaman geçtikce evliliginde rayına oturuyor eşinle arandakisamimimiyette..bunları dert etme bebeginin keyfini çıkar..onun içinde kolay degil.biraz anlayış herşeyi siler geçer..saglicakla büyüt canim bebegini

16. 8 Şubat 2010
  17. toramini

toramini Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bence erkekler hepsi aynı mal.Bende doğurucam inşallah pek bişey kalmadı.Ama eşimden birşey beklemiyorum.Hamileliğimde ne yaptı ki,doğumumda ne yapsın diye düşünüyorum.Aslında hiçbir şeyi hak etmiyorlar bence.:eek:lmaz:

18. 8 Şubat 2010
  19. gulcan79

gulcan79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Lohusalıkta böyle oluyor, yani herkesin dediği, bakışı sana batıyor. Yani ben de çok bunalımlı geçirdim o dönemi, Alınganlık had safada oluyor. Eşinden aşırı bir ilgi beklemen doğal yani, ben hamile kaldığımdan beri eşimle o manada bi soğukluğumuz oldu açıkcası, oldukça da kilo aldım, sanki artık beni beğenmiyor gibi, zor bir dönem her anlamda. Bilmiyorum başka arkadaşlarda bu sıkıntıyı yaşadı veya yaşıyor mu. Kendimi arzulanmayan eş gibi görüyorum