Doğumdan sonra göbeğin sarılması

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve sier tarafından 17 Haziran 2010 başlatılmıştır.

17 Haziran 2010
    Konu Sahibi : sier
  1. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar.ben de bir anne adayı olarak anne olmuş olan sizlere bi sorum olacaktı.
    Normal doğum sonrası eskiler karınlarını sıkı bi şekilde bezle sararlarmış.gerçi şimdi korse tarzı şeylerde var.Normal doğum yapıp karnını saran varmı faydası oluyormu? Sezeryan Doğum yapanlar içinde aynı sorum olacak.yani sezeyanda dikiş olduğu için karın sarma işlemi yapılabiliyomu? Yapılabiliyosa doğumdan ne kadar sonra sarılabilir? Birde doğum sonrası göbeğin kalması doğum şekline bağlımı sizce? yani normal doğum yapanlarda göbek kalması, sezeryan doğum yapanlara göre daha az olur diye bişey sözkonusumu acaba?? Şimdiden cevaplayan ve bilgi veren tüm annelere teşekkürler :KK66:))

2. 17 Haziran 2010
  3. rotin78

rotin78 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ıki normal doğum yaptım.Birincisinde sardım hiç korse aklıma gelmedi,ikincisinde korse taktım.Hiç göbeğim yok düm düz , faydasını çok gördüm,eğer sende normal doğum yaparsan kesinlikle tavsiye ederim.Sezeryanda dikiş olduğu için pek uyğun olacağını düşünmüyorum.

4. 17 Haziran 2010
  5. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Cevabın için öncelikle teşekkür ederim :)
    Bende ne kadar korksamda normal doğum yapayım istiyorum ama tabi kısmet artık..şimdiden bişey diyemiyorum bunun için..peki siz doğumdan ne kadar sonra sardınız karnınızı?

6. 17 Haziran 2010
  7. Ela82

Ela82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    114
    Ödül Puanları:
    113
    cnm 2 ay önce nrml doğum yaptım.annem sardı ama ben dayanamadım.zaten vücut halsiz oluyor.birde sargı sıkıyor.ama korse taktım.korse tam kavramadı galiba büyükmü almışım ne.göbeğim var.gerçi normaldede vardı.biraz vücutla alakalı.

8. 17 Haziran 2010
  9. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Hımmm anladım cnm saol :KK66:) Sezeryandada sarılabiliyomu acaba en azından bi müddet sonra tabii..
    Dediğin gibi vücutlada alakalı olabilir tabii..ama ne yapalım önlem işte :KK66:)

10. 17 Haziran 2010
  11. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Sezeryanda sarılmıyor.
    Normal doğum yapsaydım sarardım bende ama sezeryan olduğum için sarmadım.

12. 17 Haziran 2010
  13. dublemutluluk

dublemutluluk hayat çocuklarım ve eşimle güzel.. Üye

Beğenildi:
    594
    Ödül Puanları:
    188
    bana doktor sarabilirsin demişti... denedim bir kaç gün sardım ama biraz ağrı yapıyor ama dayanılmaz bir ağrı değil ben sıkıldım bıraktım.... ben de hiç göbek kalmadı, yapıyla ilgili galiba... korse takan arkadaşlarım var ve memnunlar kısmetse ben de ikincide korse takacağım

14. 17 Haziran 2010
  15. rotin78

rotin78 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Korkacak birşey yok canım,zaten bebeğini eline alınca tüm ağrıların gidecek bundan emin olabilirsin.:teselli:
    Canım ben hemen doğumdan sonra sardım:teytey:

16. 17 Haziran 2010
  17. fascination

fascination Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bence vucutla alakalı hemde doğumdan sonra kalmaması imkansız çünkü benim yengem doğumdan sonra öyle bi sardırdı ki kendi gücü yetmedi kocasına sıktırdı bağını bezin ama yinede kaldı yani kendi zayıf göbeği 3 aylık hamile gibi kalıyo yavrum naparsan yap bencekaydirigubbakcemile2

18. 18 Haziran 2010
  19. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Evet sezeryanda bende düşünemiyorum zaten sarılabileceğini..

Cnm sanırım sende normal doğum yaptın dr unda sarabilirsin dediğine göre..evet korseyi bende duydum..memnun olanlar var dediğin gibi.

İnşallah cnm hem korkuyorum hemde normal olsunda istiyorum ne olcak bakalım halim :)
    Hemen eve gelir gelmezmi sardın yani cnm?

Ayyy evet biraz yapıylada alakalı olabilir..çünkü herkesin değişiyo..ben sezeryan yapıpta hiç karnı olmayanıda gördüm olanıda gördüm normal doğumdada aynı şekilde..o yüzden bu sarmanın gerçekten faydası varmı diyede merak ediyorum..ama bende eğer normal yaparsam kesinlikle sararım yinede diyorum..biz tedbiri alalımda gerisine yapcak bişey yok zaten napalımm :))