Dogumdan sonra hamile kalmamak için nasil korunacaksiniz?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Celisuenis tarafından 19 Haziran 2010 başlatılmıştır.

19 Haziran 2010
    Konu Sahibi : Celisuenis
  1. Celisuenis

Celisuenis fransaligelin.blogspotcom Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaslar hamilelik donemi bitince yani dogumdan sonra korunmaya dikkat etmezsek hemen hamile kalabilirmisiz.
    bu ihtimal çok yuksekmis.
    Lohusalik donemi bittikten sonra nasil korunacaksiniz arkadaslar??
    Ben sipral taktirmayi dusunuuyorum ama sipral ile hamile kalanlarda oluyormus :KK43:

2. 19 Haziran 2010
  3. myline

myline Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bu gün bende bir arkadaşımın hamile olduğunu öğrendim 6.5 aylık bebği var ve kız 3.5 aylık hamile çok zor bir durum daha kendine gelemeden ikinci bir hamilelik küçükcük bebekle. birde emziriyor, genelde doğal korunma yöntemi derler emzirme ama olmuş. bende düşünüyorum ama şimdi nasıl korunacağız diye ama sanırım en güzeli eşlerin korunması olacak. yada doktora danışacağız öyle karar vereceğiz durumumuza göre.

4. 19 Haziran 2010
  5. Celisuenis

Celisuenis fransaligelin.blogspotcom Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    evet bu yuzden çok hamile kalan oldu

emziriken korunmus gibi oluyorsun diyorlar hikaya inanmiyorum ben

doktor ne diyecek bilmiyorum bakalim

6. 19 Haziran 2010
  7. norsis

norsis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bende eşimin korunmasından yanayım..Spiral taktırmayı hiç düşünmedim,belki daha ilerleyen zamanlarda..Süt korur derler ama her zaman olmuyomuş o,hamiş olanlar var..Zor bi durum yaa..

8. 19 Haziran 2010
  9. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Ya kızlar benimde üzerinde karar kara düşündüğüm bir konu bu. Allah nasip ederse iki kızım olacak ve artık başka doğurmakta istemiyorum. Doktoruma söyledim tüplerimi bağlatmak istediğimi ama hem yasal değilmiş ve trajikomik ama en az 3 çocuk olması gerekiyomuş hem yaşımın daha genç olduğunu söyledi. Aslında 34 yaşındayım yolu yarıladım sayılır. Tekrar hamile kalmayı kesinlikle istemiyorum hele ki hiçbir korunma yöntemi yüzde yüz değilken. Kalırsamda aldırmak bana cinayet gibi geliyor !!! Napıcam bende bilmiyorum. Ablam doğum yaptıktan 6 ay sonra henüz ikizlerini emzirirken hamile kaldı ve onuda doğurdu. Çok zor ya büyütmesi. Hepsi küçük küçük. Offfffff

10. 19 Haziran 2010
  11. yyagmurr

yyagmurr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar süt korur lafı kesinlikle yalan benim annemde kardeşime öle hamile kalmış hemde daha diğer kardeşimi emzirirken. farketmemiş ama doktor hamilesin dediği günü hala hatırlarım ( küçük te olsam) annem düşüp bayılmıştı gözümün önünde. en iyi yöntem eşlerin korunması sanırım...

12. 20 Haziran 2010
  13. mihri01

mihri01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sakın aylık vurulan iğneleri denemeyin ben 3 yıl o iğnelerden vuruldum acayip kilo aldım başka vurulan tanıdıklarım var onlarada kilo yaptı en iyisi spiral tabiki onuda her vücut kabul etmiyor

14. 20 Haziran 2010
  15. refref

refref Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bende spiral taktırmayı düşünüyorum doğum yaptıktan sonra.. en sağlıklı yöntem bu diye duydum ben.. hem spiral taktırcam hemde yinede doğal yöntemlerle korunmaya çalışıcam..

16. 20 Haziran 2010
  17. ay_dolu

ay_dolu egenin kardeşini taşıyor Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    kızlar kol implantı düşünüyorum ben korunma için. hem emzirmeyede engel değilmiş. sadece yeterli bilgim yok bu konuda iyice bi araştırcam ondan sonra sanırım kararım bu yönde olacak spiral çok itici geliyo hemde doğum olayından sonra ürkerim ben onu taktırmaya. e ara kanamada çok yapıyomuş zaten hiç çekilmez. galiba en iyisi implant. en azından eşim ve ben şimdilik öle diyoruz.

18. 20 Haziran 2010
  19. turab571

turab571 sevincim eksilmesin yeter Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaslar uzman TV de dinledim eger 6 ay boyunca su dahil bebege hicbir ek gida verilmezse sut gercekten cok iyi bir koruyucudur diyordu. ama disardan gida aliyorsa bebek sut korumaz.