Doğumdan Sonra Hangi Vitaminleri Kullanıyorsunuz

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve elifcino tarafından 5 Ocak 2009 başlatılmıştır.

5 Ocak 2009
    Konu Sahibi : elifcino
  1. elifcino

elifcino Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.466
    Ödül Puanları:
    188
    kızlar bana doktorum doğumdan sonra sadece demir hapı verdi. ama şu hamilelik döneminde kullandığımız elevitin prospektüsünde bile doğumdan sonra da kullanılacağı yazıyordu sanki.
    doğumdan sonra bende iştah falan kalmadı, sıvı tüketimini bile kendimi zorlayarak yapıyorum, bu arada da vitaminsiz kalıyormuşum gibi geliyor. doktorun verdiği sadece demir hapı, sizlerde durum nasıl

ilaç kullanıyormusunuz, doktorunuz bu konuda sizi nasıl yönlendirdi

2. 5 Ocak 2009
  3. mihenk

mihenk prensesim büyüyor Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bana da sadec demir hapı verdi ama ben kullanmıyorum hamilelikte bile kullanmadım çünkü kanım hiç düşmemişti.yalnız başka bir doktor arkadaşım marincap ve zincoyu süt verme döneminde bebek için çok faydalı olduğunu söyledi şimdi onları kullanıyorum

4. 5 Ocak 2009
  5. kurmis

kurmis Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    aa bana hiçbişey vermedi doktorum:uhm:
    sadece bebek için d vitamini veriyoruz o kadar....
    walla bana zaten her akşam eşim zorla meyve veriyor ağzıma..şakkıdı

6. 5 Ocak 2009
  7. ilkim_1983

ilkim_1983 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım banada sağlık ocağı verdi demir hapını onu kullanıyorum.bende de var bir iştahsızlık sorma gitsin,sıvı bile zor alıyorum.ama kuzumu emzirirken deli gibi susuyorum nedense.bende vitaminsiz hissediyorum kendimi ama gaz yapmasın diyede asitli meyveden kaçıyorum

8. 5 Ocak 2009
  9. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    banada sadece demir hapı verdi doktor bebişede devit 3 verdi o kadar ilk başlarda bende de
    iştah kalmamıştı ama sonradan iştahınız yerine gelio kızlar merak etmeyin ama sıvı tüketimini
    aksatmayın bence
    sevgiler...

10. 5 Ocak 2009
  11. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    ben doğum yaptığımdan beri hergün olmasada (kızımdan dolayı unutup ihmal ediyorum)düzenli kullanmaya gayret etmem lazım elevit ve ferplex diye kan şurubumu kullanıyorum hem direncim düşmesin diye hemde zaten az olan sütümün kalitesi çoğalsın diye vitamin haplarının sütün kalitesinide arttırdığını duymuştum ben hala kullanıyorum yani elimdeki elevitim bitince bir kutu daha alıcam 2 ayda o gider oda bana yeter heralde diye düşünüyorum.

12. 5 Ocak 2009
  13. ilkim_1983

ilkim_1983 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    elevit hamilelikte kullandığımız elevit mi kelebeğim

14. 5 Ocak 2009
  15. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım kan ilacımda hamileyken kullandığım doğumdan sonra doktorum günde bir tane içmem için bir aylık ilaçlarımı tekrar yazdı kullanmamın hem benim hemde bebeğim için iyi olacağını söyledi bende devam ediyorum.:CüvCüv:ayyy yaaaa ben bu günlerimide özlüyorum arada:ecrin_bebek:ama bunlarda çok güzeller.

16. 6 Ocak 2009
  17. byata

byata Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar ben doğumdan önce elevit ve gyno ferro sanol diye bir demir hapı kullanıyordum.Onlar artmıştı. Ben de doktora sormadan (ziyan olmasın diye :) ) kullanmaya devam ediyorum. Bu arada sağlık ocağından da bugün demir hapı verdiler.

18. 6 Ocak 2009
  19. f_a_s

f_a_s Gergin gördüm seni:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benim için elevit ve gyno ferro sanola devam dedi doktorum.. kızıma da 9. günden itibaren devit3 verdi.. şimdi kızımın doktorunu değiştirdik. sanırım o ABCD vitaminlerinin hepsinin olduğu bir vitamin önerecek.. devit3 ü sağlık ocağındaki ebemiz de vermişti..