doğumdan sonra hayat çok mu zor?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve xsxekercim tarafından 30 Kasım 2007 başlatılmıştır.

30 Kasım 2007
    Konu Sahibi : xsxekercim
  1. xsxekercim

xsxekercim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doğum yapmış anneler bu sorun sizlere,cidden doğumdan sonra hayat çokmu zor. herkes etrafımda sözleşme yapmış gibi bana hayatımın kararacağından falan bahsediyor,cidden sıkılmaya başladım. ben oğluşumu bi an önce kucaklamak,onu sağlıkla görmek isterken,millet felaket tellalı gibi. "şimdi uyu uyuyabildiğin kadar sonraları sana uyku haram" "bebek karnındayken gez toz,sonra gittiğin yerden hiç keyif alamayacaksın" "şimdi rahat rahat otur,sonra oturamayacaksın,5 dk. oturtmaz seni bebek" "yıllarca böyle gidecek artık,2inciyide doğurursun,onuda büyüt diyene kadar 10 yılını kafadan sil"... vs. bide buna kabus gibi doğum hikayeleride eklenince hiç çekilmez oluyor.kafamçokkarıştı
    bebeği olan,tecrübeli anneler bu iş cidden bukadar zormu,hiçmi güzel tarafı yok? anneyi mutlu etmek için bebeğini kucağına almaktamı yetmiyor?:uhm:

2. 30 Kasım 2007
  3. xoxzxuxm

xoxzxuxm three 'M' in my life:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Aynı şeyleri masal dinler gibi dinledim. Hele benim yan komşum her gelişinde anlatır dururdu, eşinin yüzünü bile unutacaksın derdi. Yok bırakıyomuşsun kendini de falan filan. Valla ben bunları yaşamadım. Tamam gece uykun eskisi gibi olmuyo, kalkmak zorundasın ama minicik bi insan seni bekliyo, doymak, uyumak, rahatlamak için. İlk 2-3 gün şaşkın olabiliyo insan ama sonra onunla yaşamaya başlayınca daha önce nasıl yaşadığına hayret ediyosun. İnanma bu moral bozanlara, hele doğum hikayelerini hiiç dinleme. Ben öyle yaptım çok kolay doğurdum. Sen anlamışsın anneliği şekercim, anneyi mutlu etmek için bebeğini kucağına almak, koklamak, öpmek yetiyor!

4. 1 Aralık 2007
  5. Yagmur052

Yagmur052 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    şekercim çok güzel konu açmışsın ellerine sağlık.

ayni şeyleri bende sağımdan solumdan duyuyorum ve bunalıma girecem nerdeyse. :bbo:
    herkes aynı şey diyor. ya neden kimse Anneliğin ne kadar güzel olduğunu anlatmıyo, neden kimse bebeğimizle yeni bi hayata başlayacaz herşey renklenecek sıkılmaya zaman kalmayacak demiyor? :eek:klava:
    işte bu sözleri ben kendi kendime diyorum ve buna inanıyorum herşey çok güzel olacak. a.s
    bebeklerimizi yük olarak görmeyeceğiz onlar ALLAhın bize armağan ettiği en güzel en değerli varlıklar!!!
    :KK46: :nazar:

6. 1 Aralık 2007
  7. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    banada hep öyle dedıler... oğlum 3aylık oldu.. ben bı zorlugunu görmedım..
    hayat daha bı guzel bence... ah bırde calısan anne olmasaydım daha guzel olcaktı ya...

8. 1 Aralık 2007
  9. 1_sen

1_sen Guest

Guzelim hiic takma sen onlari kafana..bence boyle soyleyen insanlar kendi rahatlarina duskun komsusuyla iki lak lak yapmayi kendi cocugu ile vakit gecirmekten daha onemli sanan insanlar..benim de cok zor dogumum oldu tam 15 saat sanci cektim ve neler neler ama bu benim icin hicbir zaman unutmayacagim bir ani oldu..Allahim kismet ederse ikincisini bekliyorum..cocuk dogurmak marifet degil!!onu meydana cikarmak onemli..cocukla guzel ve kaliteli zaman gecirmek onemli...en onemlisi herseyin programli olursa kendine de esine de cok guzel vakit ayirirsin..yeter ki cocugu her agladigin da kucagina alistirma..ilk alti aydan sonra da gece sutunu saatli olarak verirsen onunda uyku duzeni olur senin de..ama biraz aglamasina goz yumucaksin..kiyamam dersen o yumurcak kiyar sana..bazi seyleri dayanamayip yapiyoruz ama inan ki cocuga iyilik yapmis olmuyoruz..guvensiz ve endiseli cocuklar yetistiriyoruz..amma uzun yazmisim..neyse bir avaz da kurtulursun insallah..normal dogum kadar saglikli birsey yok..risk olmadigi surece herkese normal dogum tavsiye ederim.

10. 1 Aralık 2007
  11. Guide

Guide Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canım laf onlar inanma.Allah sabrını veriyor.kendini büyülenmiş gibi hissediyorsun.bebeğin emrine amadesin.uykusuz kalıyorsun ama dokunmuyor ki.5 saatten de az uyuyorsun bazen ama yorgunluk olmyor.yaşa ve gör.haline şaşacaksın.
    o anların tadını çıkar.Allah hayırlısıyla doğum nasip etsin.

12. 2 Aralık 2007
  13. adacem

adacem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sekercim tabiiki zor ama anlatildigi gibi kabus degil,ozellikle ben calistigim icin cok zorlandim.Ayrica oglum bana guldugu zaman ne uykusuzlugum kaliyor nede yorgunlugum.Herkes fazlasiyla abartiyor herseyi,tabiiki hayatin eskisi gibi olmayacak bunu zaten hamile kalmaya karar verdiginde kabul etmis olman gerek.Benim en buyuk sorunum dogum sonrasi depresyon oldu :KK43: Allah dogum yapacak tum arkadaslarin yardimcisi olsun,saglikla alirsiniz kucaginiza umarim

14. 2 Aralık 2007
  15. CxuxCxuxK

CxuxCxuxK Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    toplum olarak ne kadar pesimist olumsuzluklara merakli,kötümseriz ya huu:eek:klava:

cocuk olayi bir bahane güzelim biz her durumdan olumsuz bir yönler cikarip kendimize ve karsimizdakine felaket tellalligi yapmaya bayilirizkafamçokkarıştı

düsünsene azcik kahkaha ile gülsen cok gülme sonra aglarsin,cok gülmek agit getirir diyip sonra buna kendimizi buna sartlayan bir anlayisin insanlariyiz..yani doyasiya bir sevinci bile hem kendimize hem baskasina cok görürüz...

hem mümkünse artik su güya cok tecrübeli (ben onlara kisaca felaket tellallari ya da bayan notre dammlar diyorum) tecrübelerini kendilerine saklasinlarki bizde bazi seyleri yasayarak ögrenelim...kendini neye sartlarsan onu yasamaya mecbursun karsina o cikacaktir karsina cikan o olmasa bile sartlandigin icin öyle göreceksin zaten...

bebek olayi da ayni...sen kendini salmaya merakliysan mutlu olmak ya da hayatini ertelemeden yasamak icin illa da bebek olmasi gerekmiyorki,bahaneden cok ne var etrafimizda di mi??

mutluluga sartlan mutlu olasinyerimseniben

16. 2 Aralık 2007
  17. BenCano

BenCano ~HürGeneral~ Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    yorulucaksınn vaktinde yapamıcaksınn uykusuz kalıcaksın biraz ama güzel olan zor oluyo hep
    zaten o zorlukları gülümseyen bebeğinin yüzünü her gördüğünde yeniden aşıcaksın zor evet ama hayatını karartıcak bi durum değil

18. 2 Aralık 2007
  19. duygudeniz

duygudeniz Guest

bazı zorlukları oldu tabi ama eskiden eşimin evden çıkmasını istemezdim şimdi o gidince tek değilim oğlumla oynuyorum çok güzel yönleri var hele gülmeye başlasın onun bir gülüşü her şeye bedel ama tabi eskisi gibi pek dışarı çıkmıyorum oda havadan dolayı hatta diyorumki keşke daha erken yapsaymışım üç sene beklemeseydim