Doğumdan sonra hayatının değiştiğini düşünenler ve eski hayatını özleyenler buraya.

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve BaBLe tarafından 24 Ocak 2010 başlatılmıştır.

24 Ocak 2010
    Konu Sahibi : BaBLe
  1. BaBLe

BaBLe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    3 aylık anneyim fakat bebeğime sevinirken bir yandanda hayatımın değiştiğine dusunuyorum sanki bir daha hiç sosyal bir hayatım olmuycak gıbı gelıyo sankı yaslandım sizce bu normal mi saçlarım cok dokuluyo bır yandan onun sıkıntısı var yuzum sıvılce oldu sankı bır yandan bı dogum sonrası stresı var cevremde herkez ılk doğumda oluyo merak etme dıyorlar benden başka olan varmı boleohaoldumsmile

2. 24 Ocak 2010
  3. secdenur

secdenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    113
    canim ilk dogumla alakasi yok ben 3 dogumumda yasadim senin anlattiklarini.

4. 24 Ocak 2010
  5. pamuksekeri

pamuksekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    psikolojik tamamen ve bunu tetikleyen en önemli etken çevremizde anne olup da kendini bırakan insanlar,özellikle buna annelerimiz yengelerimiz halalarımz vs. en iyi örnekler.Sanki onlar gibi olacakmışız gibi bir ön yargı oluyor sanırım.Şimdi ben bile anne olunca öyle olacakmışım gibi hissediyorum.Ama unutma ki her şey sende bitiyor.

6. 24 Ocak 2010
  7. gulican

gulican Küçük Yumurtam... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de öyle hissediyorum. Hatta dün doğum günümdü,soranlara her sene bi yaş ilerliyodu bu sene 10 yaş gibi geldi dedim. Görüntüde bişiy yok aslında, o anlamda çok kötü hissetmiyorum. Ama ruhen biraz yaşlanmış hissediyorum. Eve hapsolmuş hissediyorum, bi daha hiç işe dönemezmişim gibi. Oğlumda çok huysuz her dışarı çıktığımda pişman ediyo beni saolsun. Umarım daha da ilerleyip ciddi bi boyut almaz, bööle bi can sıkıntısı gibi olur geçer :gitme:

8. 24 Ocak 2010
  9. secdenur

secdenur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    113
    benim buyuk kizim mayista dogdu oglum haziranda dogdu minik kizimda ekim ama ekim annesi olmak cok zormus hic bir yere cikamiyorsun hele benim gibi soguklugun -40 lari buldugu yerde yasiyorsaniz hapis hayatina alismaniz lazim.gordugum herkeze planlayin dogumunuz kisa gelmesin diyorum.

10. 24 Ocak 2010
  11. Bulcuk

Bulcuk Minik prensim kollarımda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    al bendende o kadar bebeğimi çok seviyorum ama bi türlü mutlu hissedemiyorum kendimi :KK43:((((((((((((8

12. 24 Ocak 2010
  13. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    kizlar dogum sonrasi olurmus hatta bazilarinda cok siddetli oluyor..mesela benim kuzenim benimle ayni hafta dogum yapti o benden 5 kilo fazla almisti 20 kilo kadar boyle sikintiya girdi dogumdan sonra ve ilk hafta 15 kilo zayifladi depresyondan dolayi...

bende zaman zaman sizin hissettiklerinizi hissediyorum ama 6 senedir ozlemini cektigim bebegim icin herseye deger bunlar beni uzemez....beni tek uzen sey saclarimin avuc avuc dokuluyor olmasi :KK43:((

14. 24 Ocak 2010
  15. BaBLe

BaBLe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynı benım hıssettıklerımı hıssedıyorsun kımseyede birşey belli etmemeye çalışıyorum eşimle dışarı cıktık bebeği anneme bıraktık uyuttuktan sonra onsuzda duramıyorum cıktıgım yerlerden zevk almıyorum.kımseyle muhabbet etmek ıstemıyorum sankı bazen yataktan bıle kalkmak ıstemıyorum bende kılo verımı olmuyor tam tersı can sıkıntısından ha bıre yıyorum ınsallah saclarımda dokuluyo durup dururken gozumden yas gelmeye baslıyo aglamalı oluyorum... kocama karsı asırı sınırlıyım hıc bısey yokken terslıyorum

16. 24 Ocak 2010
  17. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    bende öyle :KK43:( bebeğim benim herşeyim çok zor buldum miniğimi ama canım çok sıkılıyor sanırım bunalımdayım :KK43:(

18. 24 Ocak 2010
  19. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    uykusuluk çocuk durmuyo pffff onsuzda olmuyo annemd iyo bırak bigün kalksın yok diyorum gece uyamıpta yatağında görmessem kötü olurum 20 gün önce eşimin iş yemeği vardı gittik eğlenceliydide fakat aklım yavrumdaydı aklıma geldiçe ağlıyasım eldi ilk defa uzak kalmıştım anlamadım gitti .. ama şü varki hayatım tamamen değişti kocamla aram bile değişti herşey değişti hep böylemi olcak büyümesini umut ediyorum belki o zamn düzelir diye ama