doğumdan sonra hemoroid olan varmı?

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve EU1 tarafından 15 Eylül 2008 başlatılmıştır.

15 Eylül 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

arkadaşlar,birçok kadın benim gibi doğumdan sonra hemoroid oluyormuş.doktora gitmeye korkuyorum.kendiliğinden geçmesi için uğraşıyorum.bu konuda bilgisi,tecrübesi olan varmı?ağrı olunca ne yapmak gerekir?

2. 15 Eylül 2008
  3. EU1

EU1 Guest

ayy şekerim ben varım beeennn. :teselli: doğumda hemoroid oldum malesef. ve büyük tuvaletimi yaptığımda popomun üstüne oturamıyorum. :çok üzgünüm::çok üzgünüm:doktora gitsen bişi yapmıcak bendeki ilaçları verecek. anti hemoroid ilacı var iki tane biri krem biri fitil. ordaki hemoroidi kurutmak için her gece düzenli kullan.

ilacın ismi: kortos krem 30 gr fiyatı: 5,56
    kortos 24 supozituvar(fitil) fiyatı: 5,27

kullanılışı ise: fitilin üzerine kremden sür kremin ucunun zaten heryerinden delikli olduğu için kurtçuk gibi çıkar sürmesi kolay oluyo fitil üzerine kremi. daha sonra eşin fitili yapsın sana inan şuanda hemoroid sıkıntım azaldı hatta yok denecek kadar. geçmiş olsun canım. mutlaka al bu ilaçları.
    ŞenizŞenizŞeniz

4. 15 Eylül 2008
  5. ilktuxgx

ilktuxgx HAYATIM DAHA GÜZEL OLACAK Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bendende ilaç harici bir öneri..tabiki ilaçları da kullan.Duşu dayanabileceğin kadar sıcak suya ayarla-bebeğin ne kadar bilemiyorum kanamayı fazlalaştırmıyor- ve hemroidin üzerine tut 5 dak. falan bekle epey bir rahatlama oluyor.Bol bol sıvı tüket.Bana doktorum ne kabız olacaksın nede kabız olacaksın demişti.Kendine çok dikkat et ,bebeğini sağlıkla ,analı babalı büyüt canıma.s.

6. 15 Eylül 2008
  7. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    bende oldum canım.kabızken çoookk zor oluyor ama ben uzun süredir kabız olmuyorum o yüzden rahatım.düzenli tuvaletini yap sakın erteleme ve kabız olursanda magnese diye bi ilaç var ondan kullan hemen etkisini gösteriyor.daha neler göreceğiz canım.çok geçmiş olsun.

8. 15 Eylül 2008
  9. NXIXLXSXAH

NXIXLXSXAH Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bende hemoroid oldum .zaten vardı ama rahatsızlık vermiyırdu sivilce kadar bişeydi.benimki doğumda değil lavman uygulaması sırasında oldu.salak hemşire zorladıda zorladı derime ..diyorum derime alıyor düzgün sokamadınız diye,yok sen kendini sıkıyorsun ondan oluyor diyor..öylesine canım yandıki anlatamam.en sonunda baktı olmuyor başka bir hemşire geldi.yan yat şimdi canım nefes al dedi.hemencecik yapıverdi.o gerizekalı hemşirenin yüzünden tarifsiz acılar çektim.düşünün doğumdan çıktıktan sonra dikişlerim değil oranın acısından kıvranıyordum.uzun lafın kısası şimdi baya zorluyor beni.kabızım vede sürekli.. ilk deneyimimden sonra ödüm patlıyor sürekli fitil kullanıyorum.kızlar ibrahim adnan saraçoğlu dereotunu tavsiye etmişti aç karna yemeklerden 15 dk önce bir yemek kaşığı kadar çiğneyerek yiyecekmişiz.çok çok faydalıymış.çoğu hemeroid hastası bu sayede rahata ermiş.ben deniyorum.sizede tavsiye ederim..

10. 17 Eylül 2008
  11. sixfinger

sixfinger Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim ilk 5 yıl önce olmuştu tabiki doğummda arttı ben dayanamadım dr a gittim dr kesin çözüm ameliyat dedi ve 3 gün önce ameliyat oldum çok şükür iyiyim inşallah tamamen geçmiştir

12. 4 Aralık 2008
  13. arzu-ela

arzu-ela hayat bana güzel... Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    benimde görümcen oldu çok zorlandı kızcagız

14. 4 Aralık 2008
  15. kreeft

kreeft Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende kizlar hamileligimden once de tenbel bir bagirsaaga sahiptim zaten...hamilelikte yarim saat tuvalette kaliyordum...tuvalete gitmek iskence gibi geliyordu bana....dogum sirasinda da lagman yapti hemsire oyle acittiki anlatamam...simdi 2 aydir tuvaletimi yapinca kanamam oluyor,yine uzun kaliyorum wc de,kasintim oluyor,siskinligim karnimda...ben doktora gitmedim,birseyde kullanmiyorum..kendime eziyet ediyorum iste boyle....o bitkisel petler burda varmi bir bakim...bir cozum bulmam lazim..gecer diye bekliyorum...kendiliginden gecmezmi,hala kabizim,afedersiniz tas cikiyormus gibi oluyor,oyle aciyor her tuvaletimde........

16. 4 Aralık 2008
  17. oNcA

oNcA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bende hamile kaldıgımda olmustu...dogumdan sonrada hala devam ediyor...kabız olup 2 gun wcye çıkmadıgımda çok feci agrıyor...kan geliyor...kabız olmazsam sorun yok...ozaman doktora gitmistim ama dogumdan sonra gitmedim...buarada ben sezeryanla dogum yaptım...normal doğum da gider demişlerdi

18. 4 Aralık 2008
  19. kreeft

kreeft Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimki de sezaryan canim.....