doğumdan sonra kendimi bir türlü toparlayamıyorum

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve sebul43 tarafından 10 Eylül 2010 başlatılmıştır.

10 Eylül 2010
    Konu Sahibi : sebul43
  1. sebul43

sebul43 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar temmuz ayında doğum yaptım dünyalar tatlısı bir oğlum oldu. ama ben kendimi iyice bıraktım, 4 kg.fazlalığım var kıyafetlerimin birçoğu olmuyor, sütüm çok az ne yaptımsa artmıyor, dolayısıyla bebeğime mama vermek zorunda kalıyorum ve bu da beni psikolojik açıdan çok etkiliyor. kendime bakamaz oldum artık çok bıraktım kendimi,darmadağınık biri haline geldim , sizin de başınıza geldi mi? bütün herşeyin üstesinden gelebiliyor musunuz,geliyorsanız bana da akıl vein lütfen.. tek tesellim bebeğim, tabiki dünyalara bedel..

2. 10 Eylül 2010
  3. zena

zena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende temmuzda doğum yaptım benim durum daha vahim 10 kilo üstüme kaldı bende kendimi toparlamaya çalışıyorum ama eskisi gibi deilim zamana bıraktım psikoloji desen alt üst

4. 10 Eylül 2010
  5. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    doğum yapalı 2 ay olacak yani ve 4kg fazlalık daha ne ister ki bir insan. ben 9 ay doğum yapalı şuan var 5 kg fazlam.benim de oldu canm öyle anlarım.ama toparlıyorsun. milupanın çayını al bak ben de acayip süt arttırdı.halen kullanırım.yeni kıyafetler al, kg verdikçe onları daraltmak çok büyük zevk veriyor.

6. 10 Eylül 2010
  7. esenruzgar

esenruzgar Bitti ... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de doğum yapalı yaklaşık 9 ay olacak. Ben bile halen toparlanmış değilim ama tabiki gün geçtikçe biraz daha iyi oluyorsun ama bu sefer de çocuk hareketleniyor yine kendinize ayıracak zaman kalmıyor. Ben hamileyken 7 kilo almıştım, doğumdan 1-2 hafta sonra da vermiştim. Ama şuanda tekrar kilo almaya başladım. Bir karın oluşmaya başladı tekrardan. Görenler kilo almışsın diyor. Hani çok da umrumda değil gibiyim ama benim de eski kıyafetler olmuyor. Hamileykenki kıyafetlerimi giyiyorum hala.
    Tüm yaşantım oğlum oldu. Ondan başka hiçbirşey düşünemiyorum. 1.5 yaşında işe başlıycam ama onu bile düşünemiyorum.
    Şunu tavsiye edebilirim; sütüm az, yok şu söyle söyledi bu böyle söyledi, aman kilo alacam vs. diye kafaya takmayın. Sadece ve sadece bebeğinizle ilgilenin. Bebeğiniz iyi oldukça siz de iyi olursunuz.
    Ben de emzirme konusunda çok sıkıntı çektim, sütüm vardı ama bebeğim ememiyordu vs. Yani bir şekilde herkes geçiriyor bu aşamayı...
    Allah kolaylık versin.

8. 11 Eylül 2010
  9. smile6081

smile6081 Gözlüksüz bakıyorum hala cahilsin Üye

Beğenildi:
    528
    Ödül Puanları:
    188
    4 kilomu sadece gülüp geçiyorummmm....

4 kiloda dertmi arkdasım benim doğumdan sonra üüzerime yapışan 30 kilom var ve veremedim sütüm azdı süt olucak diye ne dedilerse yedim bi haltta olmadı yakında işe baslıyorum hacimli hacimli dolanıyorum...

10. 11 Eylül 2010
  11. D-GABBANA

D-GABBANA Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim sakın üzülme.ben 21 kg ile girdim doğuma.anca 8a y sonra vermeye başladım ve şu anda hamıle kaldığımdan daha zayhıfım.4 kg gerçekten sorun etmeye bıle değmez.du bakalım 40 ın daha yeni çıkmış.
    mama işine gelince.çocuğunun karnı douyoy mu?sağlıklı mı?gerisi inan önemlı değil.benım de sütüm hem çok değildi hem de yağlı değildi.ben de 20.gun de ağlaya ağlaya mama takvoıyesıne başladım ama tam 1 yıl da emdi kızım.Allaha binlerce şükür çok da sağlıklı.bence sen hafif çaplı lohusa sendromu yaşıyosun.aynı şeyleri ben de yaşadım ve bılıyorum kı mılyonlarca kadın da yaşıyor.hepsi gecıyor inan.ben de gunlarce saçımı taramadan sadece topladığımı biliyorum.
    sen sadece bebişinle ilgilen annesi bunların hepsi geçıyo unutuluyor ama onlar çok çabuk buyuyorlar:)(

12. 11 Eylül 2010
  13. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    hemşeriyiz çok mutlu oldum önce onu söyliyeyim sonrada;, yarın git bi kuaföre saçını falan kestir, kaşını bıyığynı aldır, kendine 1-2 güzel kıyafet al, 4 kilo çok değil.

14. 11 Eylül 2010
  15. sevimli_cirkin

sevimli_cirkin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    ben 70 kiloyla hamile kalıp 81 kiloyla doğuma gittim.oğlum şimdi 1 yaşında..173 boyum ve 76 kiloyum.dev anası gibi dolaşmaktan sıkıldım.ayrıca 9 aylık hamile gibiyim.karnım hiç inmedi:KK43:((

16. 11 Eylül 2010
  17. ceylaan1988

ceylaan1988 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    729
    Ödül Puanları:
    153
    ayy bnde 65 le hamıle kaldım 85 le doğuma grdım suan 75 kıloyum ve ustume gyecek kıyafet bulamıyorum oğlumda 2 aylık ve hala 10 kılodan ınış yokk sen dua et 4 kılon var kolyca verırsın bn napayımm..

18. 12 Eylül 2010
  19. ozlmgkhn

ozlmgkhn bitanecik kızım... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben doğum yapalı 4 ay oldu doğumdan kalan bi 7 kilom var hala hiç bir kıyafetim olmuyo bebeğimede hep mama takiyesi yaptım sütüm var ama bebeğim doymuyordu mama olayı benimde psikolojimi çok bozmuştu ama napalım o doysun huzurlu sağlıklı olsun dedim. kendimi çok fazla bıraktım hamileliğimde bile sürekli fönlü makyajlı dolaşan benden eser kalmamıştı herşeye sinirim bozuluyordu çokda asabi olmuştum sonra baktım bu böyle olmıycak eşimlede sorunlar başlayınca gittim kuaföre saçlarıma güzelce röfle yaptırdıp kestirdim kilolarıma rapmen bi kaçda kıyafet aldım kendime geldim şimdi kızımdan biraz daha fırsat bulabiliyorum kendime bakmak için hemen gözüme bi kalem çekip bide allık sürüyorum saçlarıda taradımmı tamam kendime geliyorum :))
    daha yeni tabiki seninde geçicek emin ol bu depresyon halleri. banada hiç geçmicek gibi geliyodu ama geçiyoo canım