doğumdan sonra ücretsiz izin süresi ne kadar

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve ayasofya tarafından 11 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

11 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : ayasofya
  1. ayasofya

ayasofya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar merhaba ben ssk lıyım doğum izni bittikten sonra ne kadar süre ücretsiz izin alabiliyoruz

2. 13 Temmuz 2009
  3. vildanefe

vildanefe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    sanırım 6 ay ama oda iş yerine bağlı. 32. haftanda rapot aldın dimi.

4. 13 Temmuz 2009
  5. hayaletorka

hayaletorka Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    6 ay canım ben aldım şu an kullanıyorum tabi her iş yeri vermiyor aslında yasal hakkın ama iş yerine bağlı benimkiler averdi allah razı olsun

6. 13 Temmuz 2009
  7. hanmurt

hanmurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben de birşey öğrenmek istiyorum ssklı çalışıyorum kontrollerimi ssk anlaşmalı hastanede yaptırıyorum ama sanırım doğum izni için raporun ssk hastanelerinden alınması gerekiyormuş peki doğumuda mı ssk hastanesinde yapmamız gerekiyor parayı alabilmek için

8. 14 Temmuz 2009
  9. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    hayır canım alakası yok.bende özelde yaptım.anlaşmalı olması yeter.sana ordan doğum yapınca doğum raporu verirler,sen onunla ve diğer belgelerinle gider alırsın paranı merak etme.hayırlı doğumlar..

10. 14 Temmuz 2009
  11. Biricik

Biricik üç böcek bir çiçek Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bende ssk ile anlaşmalı bi özel hastanede muayene oluyordum. raporumuda o hastanede her zaman gittiğim doktorum yazdı verdi. sonrada ssk ya gidip raporumu verdim. doğumumuda bu özel hastanede yaptım. doğumdan 8 hafta sonra ssk ya gidip raporlarımı ve doğum belgemi götürüp doğum paramı aldım.

12. 16 Temmuz 2009
  13. ayasofya

ayasofya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doğum sonrası 6 ay ücretsiz izine ayrıldım ama yeni kanuna göre 4 hafta deyip beni işten çıkardılar gerçeten doğum sonrası ücretsiz izin 4 haftamı

14. 13 Ağustos 2009
  15. shiver121

shiver121 Anneliğin yorgun katında Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    doğum sonrası izin 2 ay ücretli 6 ay ücretsiz olmak üzere 8 ay. Bunun sorgu suali yok. Bu yasal HAK. Yani işyerinize "ben ücretsiz izine çıkabilir miyim?" demiyorsunuz "ben ücretsiz izine çıkıyorum" diyorsunuz. Hayır deme hakları yok. Ben şirketimle bu nedenle yaşadığım sorundan sonra açtım yasayı okudum. Sonra gittim insan kaynakları müdürüne "ben ücretsiz izine çıkıyorum" dedim. Ama..kem..küm.. etti ama 5 dk sonra izine çıkma dilekçesini verdi imzaladım..şuan izindeyim. Bakıyorum netten, primlerim yatıyor...Bilginiz olsun..