Doğumla birlikte kistlerden kurtulma şansım varmı?

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ege1979 tarafından 29 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    29 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : ege1979
  1. ege1979

ege1979 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    hocam iyi akşamlar.ben 31 yaşındayım.28yaşında doğum yaptım.doğum yapana kadar hiçbir sağlık problemim yoktu.doğumdan 5-6 ay sonra hipotiroit başladı.yaklaşık 1,5 yıl öncede adet düzensizlikleri başladı.eskiden 1 gün bile gecikmez günü gününe olurdum.fakat son 1,5 yıldır bazen 2-3 gün gecikmeli bazen 2-3 hafta gecikmeli hatta 2 kerede 3 ay gecikmeli oldu.ankarada gittiğim dr.bana glifor verdi.sizin dediğiniz gibi şeker yükleme testi de yapmadı.bana gliforun hem kistleri eriteceğini hemde kilo verdireceğini söyledi.fakat ben gliforu içemedim.çok bulantı yapıyor.başka bir doktora gittim.o da glifora gerek olmadığını düzenli adet olmam için her ay farlutal kullanmamı bunu bir sene boyunca yapmamı söyledi.kilo verirsen kistler erir dedi.sizce ben ne yapmalıyım?zaten her sabah tiroit ilacı içiyorum birde farlutali içersem 2side hormon ilacı diye korkuyorum.2 hastalıkta kilo vermemi çok zorlaştırıyor.hamile kalmamda zor görünüyor ama olurda kalırsam doğumla birlikte kistlerden kurtulma şansım varmı?ilk doğumum epidural sezeryandı.
    lütfen bana yardım edin

2. 1 Haziran 2010
    Konu Sahibi : ege1979
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    selam geçmiş olsun diyerek başlayayım. Elbette hem tiroid hem polikistik senin kilo vermeni ciddi zorlaşatırır. Benim bu konudaki tavsiyem kendi başına uğraşmamamn ve mutlaka beslenme uzmanlarıyla ortak bir yola çıkman ve bunun uzun süreçli bir sorun olduğunu bilmen. Ama şeker yüklemeni yaptırmanı tavsiye edeceğim çünkü ilacın gerçekten faydası varsa kullanılması gerekiyor mideyi çok zorladığını biliyorum. Doğumla kistlerden maalesef kurtulunmuyor o senin yapısal özelliğin olarak devam ediyor. Sevgilerimle

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.