Doğumsal kalp hastalığı olanların paylaşım alanı..

Konusu 'Kardiyoloji - Kalp ve Dolaşım Sistemi Hastalıkları' forumundadır ve mujdeci tarafından 6 Mart 2009 başlatılmıştır.

6 Mart 2009
    Konu Sahibi : mujdeci
  1. mujdeci

mujdeci Sevgi Neydi? Sevgi EMEKTİ Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar
    23 yaşımdayım ve doğumsal pulmoner atrezi fallot tetr. kalp rahatsızlığım var şahsen ben benim yaşımda veya yaşıtım sayılacak doğumsal kalp hastası pek görmedim,tanımadım daha çok bebek ve çocuk yaştaki hastalarla karşılaştım. Eğer aranızda doğumsal yada sonradan olan kalp rahatsızlığı olan varsa burada bilgilerimizi paylaşalım.
    doktorlarımız
    alışkanlıklarımız
    ilaçlarımız
    yaşam şeklimiz
    sosyal yaşantımız.... vs
    hepsini burada paylaşalım. kaydirigubbakcemile5 Hepinizi öptümm

2. 23 Mart 2009
  3. mujdeci

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kimse yokmu :a015:

4. 26 Mayıs 2009
  5. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    çok geçmiş olsun canım ama hastalığının tam açıklamasını yapmamışsın nedemek olduğunu anlamadım..benimde minik oğlumun doğuştan kalbinin sol tarafı yok..ayrıca kalbi sağ tarafda..ameliyat olması gerekiyor bir kerede değil birkeç kez tabiiki buna dayanabilirse.eğer ameliyat olmasada yaşaması imkansız.bana saydıkları 9 tane kalp hastalığı var..inşallah en kısa zamanda rabbim sizlerin şifasını verir...kendine çok iyi bak allaha emanet ol canım...

6. 9 Haziran 2009
  7. lavantalavanta

lavantalavanta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    slm. benimde yeğenim doğuştan kalp anomalili olarak doğdu. fallot teralojisi teşhisi konuldu. 1.5 yaşında maeliyat oldu. şu an 3 yaşında ve allahıma çok şükür gayet iyi. ama çok zor zamanlardı. allah hasta olan herkese şifa verir inşallah. sağlık gibisi yok. sağlıcakla

8. 18 Haziran 2009
  9. mujdeci

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba tatoş size de çok büyük geçmiş olsun hastanede falanda böyle bebekleri görünce içim parçalanıyor bende yaşadım çünkü aynı şeyleri ve yaşamaya da devam ediyorum. benim akciğerde kanı temizleyen damarım yok bu yüzden kanım temizlenmiyor ve oksijeniz kalıyorum en basit açıklaması bu şekilde sanırım. benim için şuan ameliyat yok yani çözüm olacak bi ameliyat şansım şuan yok. sizin yine ameliyat şansınız var bu da çok öenmli bişey bana göre. tıp çok ilerledi doktorlarımız konusunda uzmanlaştı gerçekten inşallah en yakın zamanda çocuğunuzun rahatsızlığına çözüm bulunur.
    hangi doktora görünüyorsunuz? eğer isterseniz size dr önerebilirim çünkü şuan beni takip eden kardiyolog ve cerrah allahın izniyle çok başarılılar başka dr larında fikrini almakta fayda var çünkü ameliyat bu kolay karar veremiyor insan.

mrh lavanta
    yiğeniniz için çok sevindim gerçekten zor bir süreç ve şanslıymışki amleiyat olabilmiş benim şuan için böyle bir şansım yok çünkü damarlarım ameliyata müsait değil.

10. 1 Temmuz 2009
  11. derryacan

derryacan Guest

merhaba ben bu siteye yeni girdim.doktorlar bebeğinize ne tür tanı koydular.Bizim bebeğimizde benzer durumda hangi hastaneye götürdünüz?Sizinle tanışmak ve bilgi paylaşımı yapmak istiyorum.

12. 3 Temmuz 2009
  13. mujdeci

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    size özel mesaj attım ayrıca buradan da paylaşabilirsiniz yardımcı olmaya çalışırım.

tam olarak teşhis ne konuldu bebeğinize
    benim fallot tetrolojisi

14. 6 Kasım 2009
  15. moonsoon

moonsoon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    benım doğuştan wolf parkinson white sendromu rahatsızlığım var kalbın anne karnında olusurken kendıne aksesuar bı damar cıkarması sanırım ... Bu damarın yakılması gerekıyor..

16. 7 Kasım 2009
  17. mujdeci

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    çok geçmiş olsun moonsoon
    bu rahatsızlığı ilk kez duyuyorum. tedavisi nedir peki nasıl yapılır şimdiye kadar farketmemişmiydiniz?
    benim rahatsızlığın şimdilik bi çözümü yok gibi elimiz kolumuz bağlı bekliyoruz senin ameliyat olabilme şansının olması çok güzel bu yüzden hiç moralini bozma.. :teselli:

18. 7 Kasım 2009
  19. juno

juno Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    bu öyle bişi değil aslında..
    bir tür ileti bozukluğu diyebiliriz yani aritmi.. kalbin kasılması için gereken ileti yollarından başka ekstra ileti yolları da oluyo.. bu da aritmiye sebep oluyo yani.. yani sizde kalpte anatomik olarak bi bozukluk yok