Doğumu kolaylaştıran bilgilerimizi paylaşalım...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve NerYun tarafından 29 Haziran 2010 başlatılmıştır.

29 Haziran 2010
    Konu Sahibi : NerYun
  1. NerYun

NerYun Bir ben var,benden içerde Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar doğumuma daha çok var; ama gün geçtikçe insan tedirgin de olmaya başlıyor. Çevremizden duyduğumuz, şunu yaparsan doğumun kolay olur dediğiniz neler var? Paylaşalım...

Mesela bugün şunu duydum: Her gün 2 tane hurma yersek doğum kolay olurmuş.
    Siz neler biliyorsunuz?

2. 29 Haziran 2010
  3. s.u.d.e.

s.u.d.e. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben eski bir şifalı bitkiler kitabında salatalık yenirse doğumu kolaylaştırır diye okumuştum, ne kadar doğru bilemiyorum.

4. 29 Haziran 2010
  5. meltemkilic

meltemkilic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    valla ben hamile kaldığım andan itibaren hep hurma yedim çok severim normalde de yerim evimde hep bulunur. ondanmıdır bilmem ama çok kolay doğum yaptım. 6'da hastaneye gittim. muayene oldum 5cm acıklık vardı. soyunma giyinme doktor muayenesi serum takılması sonda yapılması nts falan derken saat 7 oldu nerdeyse zaman ayakta gecti. yarım saat ya yattım ya yatmadım. 7.15 te catala cıktım ebe ne yapacağımı anlattı. 2. ıkınmamda saat 7.30 du kızım doğdu. Allah kolay doğumlar nasip etsin. ne dilerseniz o gercekleşir unutmayın. bir aksilik olmadığı sürece kendinizi hangi doğum şekline hazırlarsanız onu daha kolay başarırsınız. yürüyüş ve hareket çok önemli. ben 37. haftada artık mecburen doğum iznine ayrıldım 39. hafta da doğurdum meleğimi.

serramina bunu beğendi.
  6. 30 Haziran 2010
  7. capellas

capellas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    meltemkilic ilk doğumunmuydu? genelde ilkler zor oluyorda sonraki doğumlar daha hızlı gerçekleşiyor diyorlar. benim ilk gebeliğim normalide istiyorum ama tek korkum hani uzun sürerde bebek oksijensiz falan kalırmı diye ben çekerim ama bebeğimide zora sokmak istemiyorum

8. 30 Haziran 2010
  9. NerYun

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bence herkes( çok çok istisnalar hariç ) normal doğum yapabilir. Süre uzayabilir ya da kısalabilir; ama yurtdışında sezeryan olmak çok zor. Bizde ise nerdeyse her 2 kişiden 1'i sezeryan oluyor.
    Allah herkese hayırlı doğumlar versin.Benim de ilk hamileliğim, inşallah normal doğum yaparım :nazar:

10. 30 Haziran 2010
  11. buderus

buderus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hangi hurma?meyve olan mı ramazanda yediğimiz mi iyiymiş? meyve olansa iyi yoksa yandım:) meyve olanı çok severim, öbürüyse yiyemem:1no2:

12. 30 Haziran 2010
  13. ay_dolu

ay_dolu egenin kardeşini taşıyor Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    meyve olan hurma ne ki yahu ilk kez duydumCADIARZU ramazan hurmasını bilirim ve severimde ama meyveyi duymadım hiç. neye benziyo ki?

14. 30 Haziran 2010
  15. NerYun

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım ramazanda yenen hurma. Faydalı olan oymuş. Ben yemeye başladım. Bakalım hayırlısı :nazar:

16. 30 Haziran 2010
  17. sier

sier Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Bende hurmayı duydum ama genelde son haftalarda yenmesi tavsiye ediliyordu..çünkü erken doğumu tetikleyebiliyormuş..rahim kasılmaları sırasında ağrıyı sancıyı hafiflettiğini okumuştum yine kk. da..ama ben son haftalarımda yemeyi düşünüyorum..

18. 30 Haziran 2010
  19. NerYun

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hımmm CADIARZU O zaman ben hurma yemeyeyim mi?