doğumuma çok az kaldı eşim yanımda olmayacak ben ne yapacağım kızlar

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve EU2 tarafından 5 Mart 2009 başlatılmıştır.

5 Mart 2009
    Konu Sahibi : EU2
  1. EU2

EU2 Guest

beni tanıyosunuz artık... kayınvalimdele oturuyorum.. doğumuma 2 hafta kaldı ve eşimin tayini çıktı... o gidecek ben kayınvalidemle yanlız kalacağım... kayınvalidem otoriter, dediğim dedik, alıngan biri... yani kendi oğluyla bile zıt kutupları oluyo... eşim temmuza kadar yanlız kalacakmış, bende kayınvalidemle burda kalacakmışım... kayınvalidemde eşimde öyle diyo... hatta kayınvalidem biz burda ikimiz kalalım seninde 1 sene sonra falan ataman buraya yapılır diyo eşime... eşiminde hiç hayır dediği yoksenağlama kızlar ben naparım... zaten doğumda yanımda olmama ihtimali var eşimin bebeğimide 3 ay onsuz büyüteceğim eşimle kayınvalidemin dediğine göre... sonrada ne olacağı belli değil eşim tek başına kalıp annesi burda yanlız kalacak diye beni burda bırakmayı düşünüyo gibi ( kayınvalideminde katkısı yok değil bunda) nolur dua edin artık bende eşimle karnımdaki doğacak yavrumuzla kendi yuvamı kurayım... BEN NE YAPACAĞIM KIZLAR LÜTFEN YARDIM EDİN BANA

Son düzenleyen: Moderatör: 5 Mart 2009
  2. 5 Mart 2009
  3. EU2

EU2 Guest

bide doğumda isim kavgası edilirse kayınvalidemle... ilk bi isim buldu eşim bende tamam dedim kayınvalidem oğluna evlatlıktan reddederim seni dedi kavga ettiler... şimdi başka isim buldu ben onuda beğendim tamam dedim... kayınvalidem şimdide doğumda değişir daha o isim kafanı yorma sen diyo yaaasenağlama

4. 5 Mart 2009
  5. nisan

nisan Guest

şimdiden gözün aydın allah analı babalı büyütsün bence kendini strese sokma önce bebişini kucağına al allah büyük sakın üzlme sütün kesilirse bebiş napar sonra minumum 6 ay anneciğinin sütüne ihtiyacı var unutma önce bebiş

6. 5 Mart 2009
  7. EU2

EU2 Guest

çok teşekkür ederim canım... dediğin gibi önce yavrum, ama işte kafaya takmamak mümkün müsenağlama

8. 5 Mart 2009
  9. estel

estel Guest

öncelikle allah analı babalı büyütsün yavrunuzu..

bu zamanlar o kadar hızlı geçiyoki anlatamam..

doğumunuz elbetteki istediğiniz şartlarda olsa ne güzel olur ama aksi halde kendinizi yıpratmayın..

bebişinizi düşünün.. minicik ellerini.. sesini.. ozaman tüm stresiniz geçer..

zaten ne kadar düşünsenizde herşey olacağına varır..

haa bide şu varki kesinlikle istemediğiniz ismi koydurtmayın bebğinize..

ona en çok siz sesleneceksiniz..

hayırlı doğumlar

10. 5 Mart 2009
  11. nisan

nisan Guest

seni anlıyorum inan sende beni anla o yavru kucağına gelsin hele tayinmiş isimmiş solda sıfır kalıyor şunu unutma bebek anne ne hissederse onu birebir karnında yaşar onun şimdiden stresli olmasını istermisin annesi hem bizimde yiğenimiz sayılır dimi no stres demesi kolay dedin gibi ama göreceksin tatlım

12. 5 Mart 2009
  13. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    canim kayinvaliden onu diyor kocan bunu diyor da sen ne diyorsun???? bu fikirlerini ilk defa bize mi aciyorsun? bence fazla pasif kalmissin. ama sanki artik gec gibi.

yalniz doguma girmek zorunda misin ayrica? izin alsin kocan.dogum icin onun da izin hakkinin olmasi lazim...

14. 5 Mart 2009
  15. serrana

serrana Elma şekerim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım yyaa öncelikle tayininizin çıktığına sevindim..ama seni çok iyi anlıyorum bizimde tayinimiz ilk çıktığında beni göndermek istemediler ama ben tutturdum illaki gidicem diye eşimede boyna söyledim sen nerreye ben oraya .. kesinlikle bende gelicem ona göre ev tut dedim. amaben hamile değildim belki olsam benim içinde durum senin gibi olurdu ..sen söyle eşine temmuza kadar sabreder beklersin bebişini sağlıklı büyütmen için..eşinde ona göre ev tutsun belki çıkmaz 1 sene sonra tayini ..öğretmense eğer çıkmaz zaten 2 seneden aşağı okadar zaman bekliyemessin canım allah yardımcın olsun:1hug:

16. 5 Mart 2009
  17. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Hayatim senin kendi fikirlerin kararlarin yokmu? :nazar:

Neden böyle kukla gibi oynatiriyorsunki kendini...esinede kayinvalidenede gereken yerde saygini bozmadan ver cevabini...benneyaptımki

Belki ben evimde kalmak istiyorum...ailemden birini yanima getirmek istiyorum...kayinvalidenin yaninda istesende dogru düzgün rahat edemezsin...hem zaten anlasamiyorsun bildigim kadariyla...Kayinvaliden gelsin gitsin sabahtan aksama kadar otursun sizde lakin aksam oldumu herkes evine...böyle cok daha rahat edersin kanimca...:nazar:

Vallaha konus esinle...kendi ailenden birini yanina getirmeye calis...ayrica isim konusuna gelincede bastan taviz vermemeliydin...bu konuda böyle baski yapan santaj yapan anne ve babalari siddetle kiniyorum...tabiki herkes fikir verebilir...ve babaanne dede olarak onlarinda begendikleri isimleri sunmasi cok normal...fakat böyle tehdit eder gibi evladliktan red ederim gibi cirkin baskilarla olmaz bu is...inadina koymam yine koymam vallaha:nazar:

Üzme kendini...moralini yüksek tutmaya calis...bol bol dinlen ve uyu....hem cok güzel hemde cok yorucu günler bekliyor seni...bebegini düsün gerisi fasa fiso...:teselli:

18. 6 Mart 2009
  19. EstetikEditor

EstetikEditor ne mutlu TÜRKÜM diyene Pro Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    148
    canım öncelikle inşallah hayırlısıyla kavuşursun bebişine..

ama ipleri çok ellerine vermişsin canım...

yalnız da kalsan eşinle neden gitmiyorsun ki.. benim bir sürü arkadaşım tek başına baktı çocuklarına.. ve ne beceriksizler var öyle iyi anne oldular ki.. ben olsam asla bırakmazdım eşimi..

senin de bir birey olduğunu ve kendi isteklerinin olduğunu öence eşine sonra kayınvalidene hatırlatmalısın.. yoksa çok ezilirsin..

bebişine de sana da sağlıklı günler diliyorum canım..