doğumun yaklaştığını gösteren belirtiler?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Harpy tarafından 2 Eylül 2010 başlatılmıştır.

2 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Harpy
  1. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    merhaba arkadaşlar.. 37. haftayı doldurdum çok şükür.. doğduydu doğacaktı benim sabrım şimdiden tükendi.. bebeğimin hareketlerini hissetmek çok güzel bişey ama ben yüzünü görmek istiyorum artık.. her kasılmamda doğurdum doğurcam heyecanı sonra hayal kırıklığı.. arkadaşlar soruyor var mı bebeğin bi eksiği diye; ben de tek eksik bebek diyorum :KK43:

sözün özü benim merak ettiğim doğumun yaklaştığını en azında 1-2 gün içinde gerçekleşeceğini gösteren bir belirti var mıdır? mesela karnın indi mi diyorlar? nasıl iniyor bu karın nereye kadar iniyor? bana mide yanman geçer karnın inince diyorlar; benim mide yanmam hiç olmadıki..

çok uzatmayayım; nedir bu belirtiler tecrübeli arkadaşlarımızdan yardım rica ediyorum :)

sevgiler a.s.

2. 2 Eylül 2010
  3. esraozden

esraozden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yağğğ aynen ben de bugün 36+6 dayım yani 37 bitiyor. o kadar istiyorum ki kızımı artık kucağıma almayıııı...hergün kızıma diyorum annecim artık gelll diyeee. çok merak ediyorum ne zman doğum olacağını. benim midemde de hiç yanma olmadı, karnım da cok öyle aşağıda değil ama herkesin de inmiyormuş galiba mesela görümcemin inmemiş o da normal doğm yaptı. iki gündür ağrım var gibi belimde, umutlandım birazcık, yarın da kontrol günüm acaba doktor ne diyecek.
    seni çoooookkk iyi anlıyorum arkadaşımmm inşallah bir an önce sağlıklı ve hayırlı bir şekilde evlatlarımıza kavuşuruz, bayramda hamile olmak istemiyorum yaaaa...

4. 2 Eylül 2010
  5. Harpy

Harpy Today is a gift, thats why they call it PRESENT Üye

Beğenildi:
    7.810
    Ödül Puanları:
    188
    Bu kadar tesadüf olur benim de yarın kontrolüm var :) bakalım doktor ne dicek yarın haberleşelim sonuçları kaderdaşım benim :KK70:

6. 2 Eylül 2010
  7. esraozden

esraozden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tamam inşallah, doktordan hayırlı haberler almak dileğiyle :) :lepi:

8. 2 Eylül 2010
  9. leadangel

leadangel Tuğkanın annesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    doum belirtisi sancıdır oda bazısında başlar bikaç gün evvel yoklamaya ben gibi bazısında hiç olmaz 39+4 te doum yapmış biri olaraktan 39+3 te dahi hiç bir belirti yoktu hatta nst de sancı açılma yoktu bende hiçbir anormallik yoktu karnım gayet tepedeydi mide yanmam zaten yoktuki gece yatmamla 4 gibi wc ye kalkana dek kalktım ve wcye girdiğimde suyum geldiğini bir anormallik olduğunu hissedene ve suyum durmadan gelmeye devam edene dek belirti yoktu 5 te hastaneye yatışım yapıldı ertesi akşamüzeri 6 yı 5 gece kuzum kollarımdaydı yani belirti falan beklemeyin hatunlar yola çıtımı pat die geliveriyor anneme hep derdim gelsin artık sabırsızlanıyorum die vakti gelince 1 dk durmaz derdi doğruymuş hayırlı doumlarınız olsun inş.

10. 2 Eylül 2010
  11. bbe

bbe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    41
    arkadaşlar acele etymeyin onlar zamanını bilir. benim hiç bişeyim yoktu 39+4 günlüktüm eşile yürüyüş falan yapmıştık ogün.. herşey normeldi. karnım aşşağıda falan değildi. neyse yattım uyudum saat 2 gibi bir baktım bi ıslaklık neyse derken bebek geldi işte inşallah sağ sağlim kavuşursunuz meleklerinize

12. 2 Eylül 2010
  13. tatucuk

tatucuk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    41
    doğumdan bir yada iki gün önce mükuslu balgamlı bir akıntı gelir o rahmin ağzını bebek mikrop kapmasın diye tıkayan bir tıkaçtır.işte o tıkaç açılır büyük ihtimal fark edersin o gelen akıntıyı.sonra sancılar düzenli aralıklarla ve sık gelmeye vede uzun sürmeye başlar işte bu belirtiler doğumun en yakın zamanda olacağının belirtileridir.sancılandığında yürüdüğün halde geçmiyor 45-50 sn sürüyor ve sık aralıklarla geliyorsa dr a gidersin.

14. 2 Eylül 2010
  15. esraozden

esraozden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ya napalım işte biraz nazlanıyor gibi olduk ama valla cok zor gecti yaz gebeliği. bir an önce kuzucuklarımızı görüp rahatlamak istiyoruz :))))

bugün kontrolüm vardı. 38 e girdik artık,rahim ağzı daha açılmamış dedi doktorcuğum. demek ki neymiş kzım yuvasından memnun, daha cıkmaya niyeti yok :KK70:
    ben yine de gelsin istiyorum allahım hayırlısıyla bizi kavuştursun.

size de vediğiniz bilgiler için çoook teşekkür ederim...

:eek: boshayallersmile eyvahedigeldismile

16. 3 Eylül 2010
  17. sehrayin

sehrayin gül kokulu kızım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    benim hiç olmayan,beyaz bazen renksiz koyu akıntım geliyor 2 gündür
    sürekli değil ama ara ara geliyor
    doğummu başlamak üzere yani :uhm:

18. 4 Eylül 2010
  19. esraozden

esraozden Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

ne durumdasınız acaba merak ettim de ???