Doğup Büyüdüğünüz İlden Başka Bir İle Yerleşme?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Saruboceq tarafından 15 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    15 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Saruboceq
  1. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Merhaba,
    İşime gelen yorumları kaale alırım,istediğim tarzda yazın lütfen dermişim.kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

4 yıllık evliyim,ne zamandır aklımızda olan planımızı artık icraate geçirmek için adımlar atıyoruz.Belki ufak adımlar ama bizim için büyük gelişme..
    Samsunda oturuyorum,sadece bir dönem İzmirde oturmuştum..Aklım yüreğim oradadır hala..boshayallersmile

Ve şimdi..Eşimle başka bir şehire yerleşmek istiyoruz..Tam olarak emin değiliz istediğimiz yer konusunda..Yıl sonunda ne zaman gideceğimiz ve hangi şehir olacağı belli olacak.Ha 1 sene sonrada olabilir,3 yıl sonrada onu bilemiyorum..Belkide hiç olmaz,ama gitmek başka bir yerde idame ettirmek istiyoruz yaşamımızı..

Egede yaşama isteme sebeplerim çok farklı..Alyanın eğitimi daha farklı olsun istiyoruz,biz de kendimize daha farklı bir yaşam kuralım istiyoruz..

Bu şekilde bir yerden başka yere taşınmış arkadaşlar yada taşınmmaış arkadaşlar;neler olur nasıl olur?Fikirlerinizi beyan edermisiniz?

2. 15 Eylül 2010
  3. ZYNPalp

ZYNPalp Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    hadi hadi yazın da ben de okuyayım :)

şu an kendi memleketimdeyim ama uzun süreli değil. 6 oldu ilk fırsatta gideceğiz. eşimin memleketi ile burası 6 saat. ikisinin ortasındaki iller cazip gelmiyor. büyük illerde yşaşamak istemiyorum.

4. 15 Eylül 2010
  5. tugba

tugba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    biz eşimin ailesiyle çok yakındık memleketteyken geçen sene geldik sakaryaya başlarda duygusal olarak zorluklar yaşadım tabi özlem çektimm aileme ama sonra anladımki daha mutluyumm eşim ailesine çok bağlıydıı şimdi bir evi olduğunu biliyor ve banaa daha bağlı bende daha mutluyum kendi kafamızın kahyasıyız bu benim için geçerlii inaşallah sende mutlu olursunnn

6. 15 Eylül 2010
  7. smeagol

smeagol Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.455
    Ödül Puanları:
    238
    Sariböcekcim,henüz kızının okula başlamamış olması büyük bir ayak bağından kurtarıyor sizi..Eğer gerçekten bu isteğinizden eminseniz hiç vakit kaybetmeyin.Sonra bizim gibi çocukların okullarının bir yoluna girmesi için hayallerinizi erteler durursunuz..Bizim de hayalimiz egeye (şahsen İzmir civarlarına) yerleşmek...opuyorumnanaktan

8. 15 Eylül 2010
  9. Saruboceq

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Keşke sen açsaydın da ben okusaydım,kullanılmış gibi hissettim kendimisempatiksalakcinni

10. 15 Eylül 2010
  11. siyahinci

siyahinci prens annesi Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    şuan için değil ama emekli olduktan sonra küçük bir sahil kasabasında yaşamak istiyoruz..kesinlikle apartman dairesinde yaşlanmak istemiyorum küçük bi bahçemiz olsun...ama şimdi burdayız

12. 15 Eylül 2010
  13. Saruboceq

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Teşekkürler.
    Peki alışma süreciniz nasıl oldu?Bunu biraz anlatırmısınız?

Evet Alyaya daha çok var okul işine.Bizde Egeye yerleşme planlarındayız.İzmir yabancı olmadığım bir yer.Ama Bodrum da olabilir,işte pahalılığı korkutuyor bizi.İzmirde de iki seçenek var,ya Urla tarafı yada Karşıyaka.Eşimde Bodrum konusunda ısrarcı,kiralara baktık dün gece.Normal.Bizi zorlayacak gibi gözükmüyor.

Duygusal olarak aşabilir miyim diye düşünüyorum.

Bir tarafta kendi hayatım,kızımın okul geleceği,ikinci çocuk hayallerim.Bir tarafta tek başına bırakacağım babam.İki ucu moklu değnek gibi oluyor,hangisinden vazgeçmeli bilemiyorum:gitme:

14. 15 Eylül 2010
  15. Saruboceq

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Bizde ilk öyle başlamıştık,ilerde diye diye;yakın zamana kadar geldiksempatiksalakcinni

16. 15 Eylül 2010
  17. Brownim

Brownim şükürler olsun rabbim bizi korusun :) Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    Aslında güzel fikir başka şehre taşınma
    düşünsene yepyeni bir şehir ve insanlar
    yepyeni bir hayat,yep yeni bir sayfa...
    hem insanların hayellerini gerçekleştirmesi kadar güzel birşey yok
    bence mutlu olursun,bebeğinde küçük gittiniz yere alışır alışamaz derdi yok.

18. 15 Eylül 2010
  19. siyahinci

siyahinci prens annesi Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    ben erzincanda doğdum büyüdüm ünv okudum 2007 de istbulda işe girdim eşimle tanıştım 2009 da kırşehire eşimin memleketine tayin istedik geldik..yani 2 senede 3 .memleket oldu..şimdi burada kayınvalidem bakıyor çocuğuma ..ama ben değilde eşim çok pişman geldiğine oyüzden belli olmaz ..ama gurbet zor .

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.