Doğuran Anneler Acaba Doğum Vaktim Yaklaşıyor mu ?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve KuzuYasin tarafından 3 Mart 2008 başlatılmıştır.

3 Mart 2008
    Konu Sahibi : KuzuYasin
  1. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    Arkadaşlar 2 gündür belimde ağrı hissediyorum sanki yakında adet olacakmışım gibi ... bir de bu kasığımda ki damarlara baskı oluyor özellikle sol taraftan o zaman baya acıyor . Sanki akıntımın rengi de koyulaşmaya başlamış gibi.. zaten karnım aşağı doğru baya indi. Acaba yakın mıdır vaktim ??

2. 3 Mart 2008
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Doğum sancıları adet sancılarına benzerdir.İlk önce belden vurur vicdansız. Hemen öyle 5 dk da bir filan olmaz, doğum yaklaştıkça 5 dk hatta 2 dk bir yoklar sancılar. Nişan olayına gelice pembemsidir. Nişan geldikten muhtemelen 1 gün sonra doğum başlar. Tahminimce sizinkide yakındır. Bekleyin bakalım biraz daha.
    Allah kolay doğum nasip etsin.

4. 3 Mart 2008
  5. agapi

agapi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hazırlayıcı sancılar da olabılır epey oncesınde baslaması da muhtemel o sancıların kacıncı haftandasın canım ılk dogumsa genelde 40 hafta dolar benım oyle oldu bel agrısıyla bırlıkte olan sancılar da epey bı sure once baslamıstı yınede hazır olmak gerek her ıhtımale karsı Allah yardımcın olsun

6. 3 Mart 2008
  7. KuzuYasin

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    canım 2 gün sonra 37. haftama giricem.

8. 10 Mart 2008
  9. mavia

mavia Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    evet doğumun yaklaşmış benim doğum yapmama 2 hafta kala bu şikayetlerim başlamıştı.....

10. 11 Mart 2008
  11. KuzuYasin

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    sudem-1 teşekkür ederim . evet benim ilk bebeğim , durum böyle olunca herşeye malesef acaba şöyle mi böyle mi diye heyecan yapıyor insan :) 2 gün sonra 38. haftaya giriyoruz :) bizim gibi heyecanlı içinde bebiş bekleyenlere dua edin olur mu :)))

12. 11 Mart 2008
  13. ZEYNEPKERIM

ZEYNEPKERIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    113
    ben de 38+6 haftalıkken dogum yapmıstım ama hamıle kaldıgımdan ıtıbaren dusuk tehlıkesı oldugu bel-kasık- karın agrılarım hamılelıgım boyunca hıc gecmedı 9 ay adet sancısı cektım o yuzden bılemıyorum Allah kurtarsın, Allah hayırlı dogum ve saglıklı bır bebek nasıp etsın ınsallah canım:)

14. 11 Mart 2008
  15. aynur-mart

aynur-mart Guest

canım ben 12 gün önce dogum yaptım.benim nişan denilen akıntı kahverengi renkliydi.bel agrımsa yaklaşık 2 hafta öncesinde daha şiddetli hali aldı.dogum sancısı sanki tuvalet ihtiyacın varda gidip baktıgında tuvaletten kalkamayacak kadar agrıyla gelen bişey.daha bence biraz daha vakit var.benim ilk bebgim 40.haftam doldu dogumum gününde oldu.inşallah seninde oyle olur.Allah yardımcın olsun

16. 11 Mart 2008
  17. melike gxuxven

melike gxuxven Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım bence sancıların doğuma hazırlık sancıları olan yalancı doğum sancılar, benimkiler de yaklaşık 2 hafta önce başlamıştı ama doğum sancıları olduğu zamn geçmiyor ve yavaş yavaş şiddetleniyor. ben doğum yaptığım gün gece adet sancısı gibi bir sancıyla gece uyandım ve düzenli bir şekilde geldiklerini görünce anladım doğumun başladığını. zaten wc ye gittiğimde de nişanım geldi ve inanır mısın benim sancılarım bir- iki saat içinde 2-3 dak. da bir gelmeye başladı ve ilk doğum olmasına rağmen toplam hastaneye gidişim ve doğumun gerçekleşmesi 4 saat sürdü. tabii evde sancıların başlamasından doğum anına kadar geçen süre ise toplam 8 saatti... çooook heyecanlı ve güzel bir olay, şimdiden kolay gelsin canım

18. 24 Haziran 2016
  19. Asya aydin

Asya aydin Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Selam ben 35+4 haftalik hamileyim karin agrilarim falan bi kac gundur başladi dogumun yakin diyolar bana 36 haftadan sora heran doğum ola bilirmiş dogrumu acaba?