Dogusa yatagi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve umutlardunyasi tarafından 26 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

26 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : umutlardunyasi
  1. umutlardunyasi

umutlardunyasi sydney Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar aranizda dogusa yatagi yapacak olanlar varmi? Sizce gereklimi? Insan yatak odasinda yata yata sikili gibi geliyor bana.

2. 26 Temmuz 2010
  3. beyzanur0305

beyzanur0305 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kişiden kişiye değişir be n ilkinde istanbuldaydım ev de müsait değildi hemde hiç kimsem yoktu ama şimdi bütün ailem burda ve mutlaka gelirler.illaki yatak odası olması gerekmiyor ki oturma odan da olabilir gelen gideni görür sohbet edersin hem yatak serdin diye hep yatcaksın anlamı da taşımıyo
    gezmen daha ii sağlığın için

4. 26 Temmuz 2010
  5. umutlardunyasi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Yazim hatasi yapmisim duzelteyim, lohusa yatagi:))

6. 26 Temmuz 2010
  7. surayn

surayn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla bende yatak odamda yatıcam çeyizimden kalma bi işlemeli nevresim takımım var onu kullanıcam bebeğim üç gün benle uyur sonrada beşiğini kurarız öyle özel bişeyler yapmıycam şık bir nevresim takımı yeterli di,ye düşünüyorum hayırlısı olur inşallh

8. 26 Temmuz 2010
  9. cherry81

cherry81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    dogum/lohusa yatagi ne demek ? anlamadim ben tam olarak

10. 30 Temmuz 2010
  11. umutlardunyasi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Lohusa yatagi demek; bildigim kadariyla, yeni dogum yapmis bayan hastaneden eve gelmeden once yakinlari ona yatak odasina yatak hazirlar. Yatak her zamankinden farki hamile bayanin ceyizindeki her zamn kullanilamayacak mesela dantelli yatak ortuleri vb gibi ortulerin kullanilmasi. Eve bebegi gormeye gelenlerde yatak odasina gelip bebegi ve anneyi gorurler. Anne boylece misafire hizmet gibidertlerden kurtulur yatagin icinde yatagindan kalkmadan dinlenir.

Valla annem cok israr etti. Ben turkiyeden cok uzaklardayim burada akraba denecek bir amcamin kzi var onlada aramiz limoni ama ben genede lohusa yatagimi hazirlayacagim. Gitmeden her seyi hazirlarim yastilari kiliflara falan koyarim, artik kaynanam bir zahmet yatagin uzerine koyar hazirladiklarimi. Ah ah annem yanimda olacakti insanin kendi oz annesi gibi olmuyor kizlar:KK43:(

12. 31 Temmuz 2010
  13. cherry81

cherry81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Bende yurt disindayim ve hic karsilasmadim boyle bir olay ile :)

bizim burada akrabalarimiz cok yani gelen cok olur, ama yani hizmet edecek kimse olacagini sanmiyorum, yani oyle yatakta yatip duramam galiba. birde cocugumuzun amcasi halasi teyzesi dayisi falan var, onlarda gormek isticek, erkekleride yatak odasina almak istemem acikcasi..

Bilmiyorumki bende olmaz herhalde oyle birsey..

14. 31 Temmuz 2010
  15. umutlardunyasi

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canim senin hic olmasa akrabalarin varmis. Ben kendim icin yapcam olmusken her sey tam olmus insan kac kere dogurur dimi. Kimse gormesin ben gorcem. Yatagimi yaparim sikilinca kalkar salona giderim, oyle yatakta yatamam butun gun. Bende erkeklerden raahtsiz olurum bezen salonda durururum bazende odamda. Sende ister alirsin yatak odana ister almassin ama yatagini yap, adettir.

16. 31 Temmuz 2010
  17. cherry81

cherry81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    himm... olabilir :)

annemler suan turkiyede ama ekim ayinda donecekelr, onlarada bir sorayim gelince. ablamda var burada oda su an tatilde ama yakinda donecek.

birde burada akrabalarda falan hic bebek sekeri falan gormedim. genelde burada eve gelindiginde biskuvi ve lokum veriyorlar. aslinda bebek sekerleri yapmayi vermeyi cok istiyorum ama, gormemisin cocugu oldu yeni adetler falan cikariyorlar derler diye korkuyorum.

Ben evleneli yaklasik 9 sene oldu, ve 5-6 senedirde cocuk sahibi olmayi deniyorum, birkac tane dustu falan, tup bebekte denedik.

Bilmiyorumki etrafimdakiler yuzunden sanirim istedigim cogu seyi belkide yapamayacagim..

18. 31 Temmuz 2010
  19. peripetie85

peripetie85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    kızlar ben 29+6dayım lohusa yatağım için çeyizimden 4 takım dantelli nevresim takımımı ayarladık çünkü bizde 40 gün yatılır annenin karnı bezle sarılır odasında sadece bebeğine bakar hiç bişi yapmaz başka ben lohusa yatağı dışında bi cibinlik ısmarladım yatak örtümle uyumlu ve oda içinde süslemeler düşünüyorum ama henüz karar vermeedim çokmu abartı olur babannemin ve annemin lohusa yatağının resimlerini gördüm çok abartılı geldi ama kendim için bişeye karar vermedim henüz