Doğuştan olan XXY 47 kromozomlu arkadaşlar burada toplanalım dertleşelim

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve siss20 tarafından 23 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : siss20
  1. siss20

siss20 Guest

Merhaba arkadaşlar ben bu konuyu eşim için açmak istedim, ben evli ve 23 yaşında kadınım eşim 26 yaşında ve XXY(47)Azospermik bir klinefelter sendronomlu hasta ve hiç sperm yok.senağlama Bu yüzden eşim konuyu burada dertleşmek istiyor...Bizim bu sene şansımız varmı bilmiyoruz ama bu sene eşimi testesteronlarından ameliyat ettirteceğiz....Allah sonumuzu hayır etsinn.Herkese saygılar ve sevgilerimle....

Son düzenleyen: Moderatör: 23 Ağustos 2008
  2. 23 Ağustos 2008
  3. melissa78

melissa78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    selam canim benim esimdede ayni sorun var,esim gectigimiz ay micro tese oldu ve 2 sperm bulundu ama malesef spermler iyi degilmis,simdi ne yapcaz bilmiyorum kafamiz cok karisik,benim esimde klinefelder belirtileride pek yoktu oy yüzden dr sasirdi beklemedigimiz bir durum dediler

4. 25 Ağustos 2008
  5. siss20

siss20 Guest

Melissaa arkadaşım çok üzüldüm yaa:çok üzgünüm: bizde sanıyordukki Türkiye'de ilk biz varız böyle bir sendronomu olan diyorduk....İnşallah senin de benimde çocumuz birgün olacaktır....Duacıyız...benim eşimde bu sene işte Ağustos sonu tahlil sonuçları var çıkacak kromozom tahlilleri, ona göre TESE yapılıp yapılmayacağı belli olacakmış, en fazla kaç defa TESE olunabiliniyor? birde eşimde olacağı için tedavi kaç saat sürüyor ve sancılı oluyormu ? eşime söyliyeceğim çünkü biraz korkuyor :)

6. 26 Ağustos 2008
  7. fatos1983

fatos1983 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam arkadaslar bende sizinle ayni derdi paylasiyorum bir sure önce esimde klynefelder syndrom tesbit edildi biz 3 senedir cocuk istiyorduk sok oldum ilk önce burdaki yani almanyadaki drlar cok tohaf hemen hic denemeyin sizin cocugunuz olmaz dediler ama biz israr ettik tese ameliyatini yaptirdik ve sifir cikti..tohaf olan ne biliyormusunuz esimde biz 4 kere normal test yaptirdik birkeresinde sperm cikti dr bana bu mucize dedi ama olmaz bir daha diyorlar...biz teseyi yaptirdik sonuc husran tabiki bana diyorlarki sizin sansiniz sadece yabanci spermle hamile kalabilirsiniz hic umut vermiyorlar...ama turkiyede bir tup bebek merkeziyle görustum ve bana bu hastaligi olan erkeklerde biz sperm buluyoruz sansiniz %30 diyorlar en azindan hic umudumuz yokken umudumuzu verdiler bize geri ama korkuyorum...yilbasinda turkiyeye gidip denemeyi dusunuyorum..melissa sen trdemi denediniz??mikrotese denemek istiyoruz

8. 26 Ağustos 2008
  9. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    konuya uzaktan baktım.dikkatimi çeti.
    Allah yardımcınız olsun arkadaşlarım..inşallah iyi haberler alırız sizlerden:Saruboceq:

10. 26 Ağustos 2008
  11. siss20

siss20 Guest

Fatoş arkadaşım, hangi hastane bu microTESE uygulamasında %30 sonuç veriyor ismini özel mesaj olarak yada burada yazarmısın....Bizde bu ay sonu düşünüyoruzdaa..

12. 26 Ağustos 2008
  13. fatos1983

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim istanbulda bu hastane...sana ameliyatla ilgili sunlari söylebilirim cok asiri korktugumuz kadar olmadi 20 dk suruyor ameliyat sonra kalkiyor eve gönderiyorlar..benim esim hic ilk iki gun hic yatmadi sonra iltihap kapti doktor yatican hic kalkmican yoksa bir ameliyat daha olursun dedi sonra hep yatti cabuk iyilesti yani cok korkmasin esinnn...ben bu sayfaya bugun uye oldum o yuzden özel mesay nasil yaziliyor bilmiyorum bir bulursam sana yazicam hastanenin ismini burda yasak galiba acik acik yazmak???

14. 26 Ağustos 2008
  15. fatos1983

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

sana bir tavsiye daha canim hic vakit kaybetmeyin bu rahatsizlikta zaman gectikce sperm sayisi daha cok azaliyormus yani bunlar 15-16 yasindayken spermleri oluyormus yas ilerledikce hic yok hale geliyormus dusunsene 2 sene önce test yaptirdimizda azda olsa spem vardi ama biz tup bebek istemedik simdi tup bebek istiyoruuz herseye raziyiz ama simdide hic yok

16. 26 Ağustos 2008
  17. siss20

siss20 Guest

FATOŞ arkadaşım bu msn adresime mail atarmısın....Hangi Hastanede yaptırdıysanızz....
    İsmim Betül 23 yaşındayım...

Son düzenleyen: Moderatör: 30 Ağustos 2008
  18. 26 Ağustos 2008
  19. fatos1983

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yazdim sana ismini hastanenin arayip görüsebilirsin