doktor hatası yüzünden az daha bebeğimden oluyordum...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve banni tarafından 20 Aralık 2009 başlatılmıştır.

20 Aralık 2009
    Konu Sahibi : banni
  1. banni

banni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Arkadaşlar
    Uzun zamandır sizlerin yazılarını takip ediyor sevinçlerinizi ve üzüntülerinizi sessiz sedasız paylaşıyordum....Fakat başıma öyle bir olay geldi ki en sonunda üye olup sizlerle paylaşmaya karar verdim.Şu anda 8 haftalık hamileyim.Hamileliğimin 5.haftasında doktora gittim ve her şey çok normaldi.2 hafta sonra lekelenme yüzünden doktora gittim ultrasondan baktı ve kalp atışı yok bu bozulmuş bir gebelik kesen fazla uzamış normal hamileler gibi değil hemen aldırmalısın hiç vakit kaybetme dedi.Ben umut aradıkça öyle kesin konuşuyordu ki tüm umudumu yitirmeme sebep oldu.Ordan çıktım ve bir başka doktora gittim.O da aynı şeyi söyledi ve 1 hafta beklememi ama umutlanmam gerektiğini anlattı.Eve gitmek gelmiyordu içimden hemen atladım bir başka hastaneye gittim.Orada ki Dr Hanım ultrasondan baktı ve yine kalp atışlarını göremedi...Dünya başıma yıkılmıştı.O sırada sizlerden öğrendiğim bir bilgi doğrultusunda geç yumurtlama olamaz mı diye sordum:)iyi ki de sormuşum vajinal ultrasona aldı beni...evet dedi işte kalp atışlarını görüyorum....İşte o an yaşadığım mutluluğu tarif edemem hem ağlıyor hem gülüyordum!meğer benim miniğim 6 haftalıkmış ve doktorların hiçbirisi bu olasılığı aklına getirmemiş.Ne kadar ilginç.Şimdi ise doğal olarak sürekli korku halindeyim.Haftada 1 kontrole gidiyorum ve ona bişey olacak diye çok korkuyorum bu duyguyu nasıl yenerim bilmiyorum..

2. 20 Aralık 2009
  3. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    hayırlı olsun bnm melegnin seninle olduguna çok sevindim allahım hayırla dogmasınıda nasip etsin inşallah doktorlar bazen dalgın olabiliyo herşeyi soruyn araştırın gidin kıslar haftanıza ait bilgileri siz doktorunuza anlatarak sorunn

4. 20 Aralık 2009
  5. Borzo

Borzo Mucizemmm Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Doktor seçimi buyüzden çok önemli.
    sağlıkla gelsin meleğin cnm

6. 20 Aralık 2009
  7. banni

banni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok teşekkür ederim inşallah herşey yolunda gider...

8. 20 Aralık 2009
  9. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    inş sağlıkla alırsın kucağına bende doktor ihmali yüzünden 28 haftalık doğum yaptım hem kızım hem ben nerdeyse ölüyoduk doktoru aradığımdaysa ben bişey yapamam dedi kapattı tel suratıma şükür ki sonra doğumumu yptıran doktor çıktı karşıma siz siz olun sakın yanlış seçimler yapmayın

10. 20 Aralık 2009
  11. banni

banni Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok geçmiş olsun...Böyle şeyler oluyor ne yazık ki.Dün o hastaneye gittim ve durumu anlattım özür dileyeceklerine beni haksız çıkarmaya çalıştılar.Elimde rapor var aslında ama daha fazla uğraşıp kendimi strese sokmak istemiyorum.Bebeğinin durumu şimdi iyidir umarım.

12. 20 Aralık 2009
  13. kba

kba kızımızı koru yarabbim... Üye

Beğenildi:
    301
    Ödül Puanları:
    123
    bebeğin hayırlı olsun..inşallah sağ salim kucağına alırsın..

Son düzenleme: 20 Aralık 2009
  14. 20 Aralık 2009
  15. kba

kba kızımızı koru yarabbim... Üye

Beğenildi:
    301
    Ödül Puanları:
    123
    ikinizede çok geçmiş olsun..böyle şeyler olabiliyor malesef..Allah korusun meleklerimizi..:Saruboceq::nazar:

16. 20 Aralık 2009
  17. zeyra

zeyra rabbimin mucizesi gizemim Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    inşallah sağsalim kucağına alırsın canım bebişini seçtiğimiz doktorlar gerçekten önemli bizler için

18. 20 Aralık 2009
  19. z3yc3

z3yc3 ღ♥...ღ♥...ღ♥.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu doktor hataları benide mahvetti bana 19+2 günlük hamileyken doktorum bana bebeğin suyunun çok az olduğunu ve kese ve plesantada boşluk gibi birşey olduğunu bunu gördüğünde direk ddawm sendromundan şüphelendiğini hatta bebeğe iyi bakmadığımı daha bir sürü olumsuz şey söyledi ve 2li ve4lü testleri yaptırdı ve sonuçlar çok iyi çıktı bu sefer suyun az olduğunu bahane ederek acil amiyosentez dedi hatta 20. haftanın içindesin vaktin yok hemen yapalım dedi. benim psikolojimi tahmin edersiniz artık ama kabul etmedik ertesi gün çapada bi prof.a göründüm ve doktora diğer doktorun dediklerini anlattım ve doktor herşeyin yolunda olduğunu söyledi içimiz rahat etmedi başka bi doktora daha gittik oda tam bir saat detaylı ultrosanda inceledi ve ne suyunda nede başka birşeyinde problem olmadığını söyledi işte o zaman rabbime şükürler olsun ki rahatladık... siz siz olun asla tek doktara bağımlı olmayın ve ne kadar konuşkan ilgili olsada siz buna aldanıp başka doktorlara danışmadan birşey yapmayın derimmmm